Поради

Як вибрати комп’ютер: 10 факторів, які варто врахувати

Не щодня користувач замислюється про купівлю комп'ютера, тому ми склали список чинників, які слід враховувати під час вибору. Незалежно від того, чи хочете ви ноутбук, чи настільний комп'ютер, наведені нижче фактори мають допомогти вам зорієнтуватися у виборі.

Зміст

  • 1 Бренд

  • 2 Громіздкість

  • 3 Ціна

  • 4 Зручність використання

  • 5 Операційна система

  • 6 Периферійні пристрої

  • 7 Ємність і швидкість жорсткого диска

  • 8 Процесор

  • 9 Пам'ять із довільним доступом (RAM)

  • 10 Гарантія

Як вибрати комп’ютер: 10 факторів, які варто врахувати

Бренд

Для багатьох людей бренд дійсно має значення… і не дарма. Деякі бренди відразу ж стають переможцями, а інші – не дуже. Якщо ви належите до того типу користувачів, які пишаються маркою своїх гаджетів, або вважаєте, що деякі марки просто перевершують конкурентів, це має бути вашим пріоритетом.

Кожен популярний бренд комп’ютерів часто досягає успіху в різних галузях, щоб звести до мінімуму конкуренцію, тому якщо ви не можете вирішити, який бренд вибрати, ви можете ще більше розділити свої потреби, запитавши, чи пропонує один із них кращі гарантії, ніж його конкуренти. Деякі бренди можуть не мати кращих гарантійних пропозицій, але вони можуть пропонувати кращі пакети програмного забезпечення. Власне програмне забезпечення, яке ви, можливо, захочете придбати пізніше, може пропонуватися конкретною маркою в комплекті, тому ви можете розглянути цей варіант, навіть якщо весь пристрій може коштувати дорожче, ніж у інших марок. Більшість моделей Sony зазвичай коштують дорожче, ніж інші хороші бренди, тому що вони пропонують цікаві пакети програмного забезпечення, за які згодом доведеться платити окремо. Інші бренди можуть не мати цікавих пакетів програмного забезпечення, але їхні апаратні характеристики можуть бути їхньою родзинкою. Комп’ютери Acer зазвичай пропонують дешевші пристрої, але їхній жорсткий диск та об’єм пам’яті все одно вищі за стандарт.

Макбуки або ноутбуки з Windows: що прослужить вам довше?
Читайте також
Макбуки або ноутбуки з Windows: що прослужить вам довше?

Громіздкість

Розмір – це друге, на що звертають увагу більшість користувачів під час купівлі комп’ютерів, особливо ноутбуків. Деяким подобаються великі монітори для задоволення від перегляду, тоді як інші віддають перевагу портативності, обираючи більш компактні.

Користувачі настільних комп’ютерів можуть вибирати більш громіздкі корпуси для кращої вентиляції, а деякі хочуть заощадити місце, набуваючи більш компактну вежу. Якщо ви плануєте придбати настільний комп’ютер для розміщення у великій кімнаті, розмір не повинен мати значення. 

Ціна

Звичайно, ціна має значення. Навіть якщо ви точно знаєте, що вам потрібно, але якщо така система коштує надто дорого, ви, вочевидь, погодитеся на набагато менш дорогий варіант. Знову ж таки, ціну слід враховувати, якщо у вас недостатньо коштів для купівлі дорогого обладнання.

Деякі користувачі можуть віддати перевагу продуктивності перед зовнішнім виглядом, тому можна погодитися на менш привабливу вежу, щоб заощадити на потужній відеокарті та додатковій оперативній пам’яті. Зазвичай так чинять геймери, але якщо для вас зовнішній вигляд важливіший за все, а продуктивність не так важлива, то Sony пропонують чудові варіанти.

Зручність використання

Більшість домашніх користувачів зазвичай купують комп’ютери, щоб використовувати їх здебільшого для перегляду веб-сторінок і виконання легких офісних і шкільних завдань. Якщо ви належите до цього типу, то вам слід уникати пропозицій, у яких йдеться про продуктивність. У багатьох випадках продавці в магазинах пропонують спочатку дорожчі комп’ютери, наголошуючи на приголомшливих характеристиках відеокарт, процесорів і ємності жорстких дисків. Якщо ви не хочете виконувати важкі графічні завдання, такі як редагування відео, ігри, професійні 3D-роботи тощо, ми радимо вам уникати дорогих комп’ютерів. Якщо ви знаєте, що все, що ви хочете робити, це переглядати інтернет-сторінки, спілкуватися з друзями або виконувати завдання в класі, ви завжди можете заощадити свої ледве зароблені долари для інших функцій у пізніший час.

Операційна система

Найчастіше операційна система Windows продається в різних видах, причому дорожчі версії зазвичай пропонують більше функцій. Наприклад, операційна система Windows 10 від Microsoft пропонується в чотирьох різних редакціях – Home, Pro, Enterprise, Education. Кожна з цих редакцій має різний список функцій, тому перед покупкою обов’язково проведіть дослідження. Деякі магазини зазвичай запитують покупця, яку операційну систему Windows встановити на його комп’ютер, тому переконайтеся, що ви провели дослідження заздалегідь. Випуски з великою кількістю функцій коштують дорожче, тому, якщо вам не потрібна конкретна функція, яка пропонується тільки в найдорожчому випуску, проведіть дослідження, щоб заощадити кілька доларів. Наприклад, windows 10 Home edition не пропонує функцію шифрування всього диска під назвою BitLocker, тому якщо ви серйозно ставитеся до безпеки жорсткого диска, вам слід вибрати інші редакції.

Периферійні пристрої

Якщо ви хочете, наприклад, підключитися до перегляду DVD-дисків на своєму ноутбуці, переконайтеся, що у вашій машині є вбудований пристрій для читання DVD-дисків або оптичний привід. Майте на увазі, що чим більше периферійних пристроїв може використовувати машина, тим громіздкішою і дорожчою вона може виявитися. Якщо ви можете прожити без встановлення будь-чого на свій ноутбук через оптичний привід, можливо, для вас буде чудовим варіантом просто відмовитися від нього, щоб придбати більш тонку і дешеву модель.

Периферійні пристрої

Ємність і швидкість жорсткого диска

Вибір жорсткого диска ємністю 500 Гб або 1 Тб часто виявляється не під силу пересічному користувачеві, але ми радимо вам все ж таки подумати про це, особливо якщо ви плануєте надалі зберігати велику кількість фотографій або відео. Звісно, що більша ємність жорсткого диска, то краще, але ви також маєте пам’ятати про вартість.

Більш просунуті користувачі можуть сумніватися, який диск вибрати – Sata або SCSI. Якщо ви не можете визначитися з вибором жорсткого диска, запитайте себе, що ви хочете робити зі своїм комп’ютером. Знову ж таки, якщо ви використовуватимете його переважно для легких завдань, таких як перегляд інтернет-сторінок, вам не обов’язково мати спеціальний жорсткий диск типу SCSI. Ємність може бути важлива для вас, але тільки якщо ви плануєте зберігати великі файли в майбутньому.

Процесор

Як і у випадку з жорстким диском, багато звичайних користувачів вважають за краще обирати процесор на свій розсуд, з огляду на все вищесказане. Процесор – це критично важливий компонент комп’ютера, який часто може зробити роботу системи приємною або дратівливою. На дешевих комп’ютерах, оснащених процесорами низького класу, легкі завдання, як-от перегляд інтернет-сторінок, можуть виконуватися нормально, але щойно користувач починає завантажувати кілька додатків одночасно, продуктивність може почати знижуватися. Наявність хорошого процесора може означати різницю між комп’ютером, який постійно зависає або блокується, і тим, який забезпечує бездоганну роботу. Загальне правило під час вибору процесора – триматися середини, не надто дешево, але й не надто дорого. Спробуйте отримати низку доступних пристроїв із відповідним процесором і порівняйте ціни. Потім виберіть середній процесор, якщо тільки ваш бюджет не може дозволити собі більш швидкий. Пам’ятайте, якщо гроші не є проблемою, завжди ліпше вибирати дорожчі моделі, оскільки вони працюють ефективніше і, як очікується, забезпечать кращу продуктивність.

Пам'ять із довільним доступом (RAM)

Як і під час вибору процесора, особливо якщо ви можете собі це дозволити, чим більше оперативної пам’яті ви можете отримати, тим краще. ОЗП має значення для користувачів, які регулярно запускають ігри та інші програми одночасно. Якщо ви любите працювати з кількома завданнями або перескакувати між додатками, більший обсяг оперативної пам’яті забезпечить більш плавну роботу. Однак для більшості легких завдань може бути достатньо і базової оперативної пам’яті.

Залежно від додатків, які ви використовуватимете на комп’ютері більшу частину часу, вибір правильного типу оперативної пам’яті може мати значення, тому переконайтеся, що ви провели додаткове дослідження на предмет того, що найкраще підходить для вашого комп’ютера.

Гарантія

Хоча майже на всі нові комп’ютери надається гарантія, деякі бренди можуть мати більш вигідні пропозиції порівняно зі своїми конкурентами. Звичайна гарантія, звісно, становить один рік з моменту купівлі, але багато магазинів можуть продовжити стандартну гарантію виробника до кількох років, якщо ви готові за це заплатити. Ціни на продовження гарантії, звісно, варіюються, тому, якщо ви хочете бути впевненими, що ваша машина працюватиме довгий час, спробуйте спочатку порівняти ціни, перш ніж вирішити, яка пропозиція щодо гарантії підходить вам найбільше. Деякі умови гарантії можуть бути сформульовані нечітко, тому перед оплатою переконайтеся, що ви їх зрозуміли.