Техніка

Чорний екран на телевізорі: як виправити?

Чорний екран - це, мабуть, найнеприємніше для будь-якого власника телевізора. Якщо ви щойно ввімкнули телевізор, а в нього чорний екран, це може вказувати на несправність. Чорні екрани - досить поширене явище, а іноді екран стає чорним, але водночас користувач може чути звук, який відтворюється у фоновому режимі.

Зміст

  • 1 Яка причина?

  • 2 Усунення проблеми

Чорний екран на телевізорі: як виправити?
  1. Можливо, найчастіша причина – проблеми з підключенням. Через ослаблені або пошкоджені кабелі екран стає чорним.
  2. Іноді проблеми, пов’язані з чорним екраном, спричинені вихідними пристроями, такими як відеоприставки та телеприставки.
  3. Телевізори Smart TV регулярно отримують оновлення по повітрю від виробника. Екран вашого телевізора може бути чорним через застарілу прошивку.

Відправлення телевізора в ремонтну майстерню може зайняти багато часу і коштувати дорого, особливо якщо врахувати вартість доставки та обробки. Усунути неполадки чорного екрана відносно просто, і, на щастя для вас, ми склали покрокову інструкцію, щоб допомогти власникам телевізорів дізнатися, як виправити чорний екран на їхньому висококласному телевізорі.

Android і smart TV: що краще вибрати?
Читайте також
Android і smart TV: що краще вибрати?

Яка причина?

Перш ніж бігти в ремонтний сервіс, подумайте про те, щоб усунути несправність самостійно в домашніх умовах. Однак важливо зазначити, що в деяких випадках власнику телевізора може знадобитися технічна допомога професіонала. Отже, що ж стає причиною чорного екрана?

Проблеми з підключенням кабелів

Можливо, найпоширенішою причиною чорного екрана є проблеми з підключенням. Ослаблені або пошкоджені кабелі призводять до того, що екран стає чорним. Вони також можуть бути причиною проблем зі звуком, але ви можете просто дізнатися, як полагодити телевізор, у якого відсутній звук.

Проблеми з пристроями введення

Іноді проблеми, пов’язані з чорним екраном, спричинені пристроями введення, такими як відеоприставки та телеприставки. Щоб з’ясувати проблему, натисніть кнопку меню пульта дистанційного керування телевізором. Якщо з’являться налаштування меню, проблема пов’язана з пристроєм-джерелом. Крім того, причиною високочастотного шуму, що виходить від телевізора, можуть бути пристрої, під’єднані до нього.

Проблема з налаштуваннями входу

Причиною чорного екрана також може бути проблема з налаштуваннями входу. У багатьох випадках, коли користувачі стикаються з чорним екраном, це завжди пов’язано з неправильним підключенням входу. Перед увімкненням телевізора перевірте, щоб входи були налаштовані правильно.

Оновлення прошивки

Смарт-телевізори регулярно отримують оновлення по повітрю від виробника. Екран вашого телевізора може бути чорним через застарілу версію прошивки.

Яка причина?

Усунення проблеми

Переконайтеся, що у вас є правильне кабельне з’єднання між пристроями-джерелами сигналу, такими як приставки, відеоприставки та телевізор. Це допоможе вам зрозуміти, чи проблема пов’язана з підключенням, чи з якоюсь іншою проблемою. Крім того, причиною синього екрана на телевізорі може бути ослаблений кабель.

Перевірте пристрої-джерела

З’ясуйте, чи є проблема з вашими джерелами сигналу, натиснувши кнопку меню на пульті дистанційного керування телевізора. Якщо на екрані з’явиться меню налаштувань, отже, з вашим телевізором усе гаразд.

Правильно налаштуйте входи

Неякісні з’єднання призведуть до появи чорного екрана, а правильне налаштування пристроїв вирішить проблему. Натисніть кнопку введення на пульті ДУ телевізора і перейдіть у розділ налаштування входів. Переконайтеся, що всі ваші входи налаштовані правильно. Ви можете дізнатися, як полагодити порт HDMI на телевізорі, якщо проблема полягає саме в цьому з’єднанні.

Деякі телевізори оснащені таймером сну або функцією енергозбереження, яка вимикає екран, коли він не використовується або в заданий час. Якщо у вашій родині кілька людей, таймер сну міг бути активований, можливо, саме тому екран телевізора чорний. Пройдіть через налаштування меню і вимкніть його. І обов’язково стежте за чистотою екрана телевізора, щоб зображення також було чистим від забруднень.