Поради

Який дрон варто купити: все, що потрібно знати перед покупкою

Дрони - це пристрої для виконання найскладніших завдань у тих випадках, коли людські можливості жахливо обмежені, оскільки ними можна керувати дистанційно і літати на різні відстані та висоти. У разі терористичної атаки вони можуть надати правоохоронним органам і військовим звіт у режимі реального часу або допомогти в пошуках тих, хто вижив після урагану чи цунамі. Вони також корисні для фотографів і служать розвагою під час пригод. У цьому огляді дронів ми розглянемо один із типів дронів - квадрокоптер.

Зміст

  • 1 Ознайомтеся з різними типами дронів

  • 2 Звертайте увагу на специфічні особливості

  • 3 Важливі функції

Який дрон варто купити: все, що потрібно знати перед покупкою

Квадрокоптери – це невеликі пристрої з дистанційним керуванням, які здатні робити фотографії та відео, що захоплюють дух, у будь-яких умовах і на будь-якій висоті. Спочатку квадрокоптери використовувалися тільки у військових цілях. Зараз вони стали незамінні, особливо для тих, хто хоче робити приголомшливі знімки і фільми з будь-якого ракурсу. Сучасні моделі квадрокоптерів портативні, складні і використовують високотехнологічні технології для обходу перешкод. Перш ніж купувати безпілотник і витрачати на нього значну суму грошей, слід знати кілька речей.  

Ознайомтеся з різними типами дронів

Ви намагаєтеся знайти дрон для виконання приголомшливих трюків у повітрі? Чи вас більше приваблює повітряна зйомка або фотографія? Від відповідей на ці запитання залежатиме, який дрон вам потрібен. Хоча багато апаратів багатофункціональні, деякі з них ефективніше за інших справляються з певними завданнями.

Крім того, враховуйте свої власні здібності. Чи відчуваєте ви себе комфортно під час використання гаджетів? У той час як деякі дрони необхідно ретельно збирати перед використанням, інші, по суті, готові до роботи прямо з коробки. Особливо важливо розуміти такі слова:

RTF (Ready To Fly) 

Як випливає з назви, RTF-дрони найпростіші у використанні, коли ви тільки починаєте літати. Дрони RTF – це найкращий варіант для початківців, тому що вони містять у собі все необхідне для початку польоту.

Ніколи не думайте, що “ready to fly” означає “готовий до польоту”. Можливо, з ним ще потрібно буде провести додаткові маніпуляції, наприклад, прикрутити лопаті ротора і зарядити акумулятори. Однак RTF-дрони найпростіші у використанні та постачаються з усім необхідним для початку польотів в одній коробці, але через це вони одні з найдорожчих.

Bind and fly також відомий як BNF

Передавач для дронів BNF у комплект не входить; ви можете купити його окремо або використовувати той, який у вас уже є. Просунуті користувачі, які, можливо, вже мають передавач, який їм зручно використовувати, є великими шанувальниками дронів BNF. Вони дешевші, ніж варіанти, готові до польоту, оскільки передавач у комплект не входить. Але для початку роботи потрібно більше зусиль.

PNF, або plug and fly

Ця назва створює враження, що запустити один із цих дронів у повітря буде легко, але це не завжди так. У вартість дронів PNP входить тільки сам дрон; вони не включають передавач або приймач.

ARF

Це майже готові до польоту дрони. Зазвичай краще уникати їх, якщо ви тільки починаєте працювати з ними, тому що ви швидко виявите, що їхнє уявлення про “майже” значно відрізняється від вашого. Вони часто вимагають складання, що може виявитися складним завданням, якщо ви не знаєте, що робите. Дрони ARF користуються популярністю у людей, які хочуть брати участь у перегонах, оскільки вони допускають безліч модифікацій. Але найкраще довірити їх у вмілі руки. 

Звертайте увагу на специфічні особливості

Дрони оснащені широким спектром функціональних можливостей. І коли справа доходить до купівлі дрона, функції часто стають вирішальним фактором. Якщо ви купуєте дрон для виконання певної функції, вам слід шукати той, який найкраще підходить для цього. Але не ігноруйте додаткові функції. Звичайно, що більше функцій у дрона, то дорожче він коштуватиме, як і більшість речей у житті. Тому необхідно знайти баланс між тим, щоб мати всі бажані функції і не переплачувати за ті, які ви не будете використовувати. Будь-який майбутній пілот дрона повинен брати до уваги деякі фактори. Інші ж відносяться скоріше до розряду “здорово мати, але потрібно тільки для дуже специфічного використання”. Давайте почнемо з основних характеристик.

Звертайте увагу на специфічні особливості

Важливі функції

Керування дроном – складне завдання, особливо для новачків. Ви можете подолати криву навчання, необхідну для правильного керування цим літальним апаратом, за допомогою декількох функцій. Ба більше, якщо ви хочете отримувати задоволення від володіння дроном, наявність декількох функцій є практично обов’язковою умовою. Навіть у недорогому сегменті ринку безпілотних літальних апаратів, ці функції є основними, на які слід звернути увагу.

Матеріал, що використовується

Більшість доступних за ціною дронів складаються із пластику. Хоча цей матеріал недорогий і легкий, він не завжди надійний. Принаймні, якщо ви хочете знизити витрати, обирайте ABS-пластик, який міцніший за звичайний пластик.

З іншого боку, дрони зі скловолокна та вуглепластика значно міцніші. Крім того, вони коштують набагато дорожче. Розглядайте його як інвестицію. Якщо ви знаєте, що будете часто використовувати свій дрон, то додаткові витрати можуть бути виправдані. 

Розмір пристрою

Взагалі кажучи, чим далі від передавача може літати ваш дрон, тим краще. У той час як дорожчі моделі можуть пролетіти багато кілометрів, не втрачаючи зв’язку з передавачем, дешеві дрони можуть мати радіус дії всього близько 30 метрів. Оскільки більший радіус дії дає змогу дрону досягти місць, куди людина просто не зможе дістатися, радіус дії стає особливо важливим, якщо ви хочете використовувати дрон для фото- або кінозйомки.

Зліт

Час автономної роботи дрона обмежений; тоді як політ протягом 20-30 хвилин часто є прийнятним, деякі менш дорогі моделі можуть протриматися в повітрі лише 5 хвилин. Бюджет завжди враховується під час здійснення будь-якої покупки, але ви маєте шукати дрон, який пропонує вам найбільшу тривалість польоту і найменший час очікування між польотами під час заряджання акумулятора.

Однак незайвим буде придбати кілька додаткових акумуляторів і тримати їх зарядженими, коли ви вирушаєте в політ, незалежно від тривалості польоту вашого дрона.

Камера

Основна мета дрона для багатьох користувачів – запустити в повітря камеру. Тому більшість дронів або поставляються з вбудованою камерою, або мають кріплення для зовнішньої камери. Чудові фотографії та фільми, які ви можете зробити за допомогою дрона і які інакше було б важко отримати, варті того, навіть незважаючи на те, що збільшена вага скоротить час польоту.

Якщо дрон, про який ви думаєте, оснащений вбудованою камерою, вам потрібно врахувати ще кілька моментів. Перегляньте технічні характеристики камери, звертаючи пильну увагу на швидкість затвора, частоту кадрів, діафрагму і стабілізацію зображення. 

Забезпечення запасними частинами

Ідея запасних частин буде зрозуміла кожному, хто коли-небудь водив автомобіль. Взагалі кажучи, чим доступніші запасні частини, тим популярнішим є дрон. Безсумнівно, вам знадобиться більше запчастин. Кілька запасних частин можна навіть купити разом із дроном, щоб вони були під рукою, коли знадобляться. Пропелери, шасі, двигуни, батареї та контролери – ось лише деякі з найважливіших запасних частин.