Поради

Найпопулярніші процесори: CPU від AMD та Intel

Використання найкращих процесорів, які ви можете собі дозволити, - одна з найважливіших складових володіння ПК, оскільки це, мабуть, найважливіший компонент усього комп'ютера, незалежно від того, чи граєте ви, чи працюєте, чи просто граєте в Інтернеті.

Зміст

  • 1 Intel Core i9-12900K

  • 2 Intel Core i5-12600K

  • 3 AMD Ryzen 7 5800X3D

  • 4 AMD Ryzen 9 5900X

  • 5 Що краще - Intel чи AMD?

Найпопулярніші процесори: CPU від AMD та Intel

Найкращі процесори Intel і найкращі процесори AMD мають свої сильні та слабкі сторони, але обидва вони здатні грати в найкращі комп’ютерні ігри та запускати найресурсомісткіші програми, як-от Adobe Premiere або Adobe Photoshop. Таким чином, незалежно від того, на якому боці синьо-червоної прірви ви перебуваєте, знайдеться процесор, який виконає свою роботу незалежно від вашого бюджету. Тому, якщо ви купуєте найкращий ігровий ПК або найкращий комп’ютер для дому чи офісу і хочете знати, які процесори вам слід шукати, або якщо ви вперше збираєте ПК і хочете порівняти різні варіанти, перш ніж купити новий чіп для своєї збірки, ми готові допомогти вам знайти те, що ви шукаєте.

Ми зібрали тут наші найкращі варіанти, щоб зробити пошук процесора для ваших потреб і бюджету простим, як ніколи.

Intel Core i9-12900K

Це неймовірно потужний процесор і справжнє повернення до форми для Intel. 12-е покоління процесорів для настільних ПК використовує нову інтелектуальну архітектуру, в якій традиційні “продуктивні ядра” об’єднані з новими “ефективними ядрами”, призначеними для виконання фонових завдань без переривання основних процесів. Це чудово підходить з низки причин: енергоефективність залишається на найвищому рівні, а багатозадачність дає змогу легко впоратися із завданнями – наприклад, запускати потокове програмне забезпечення під час гри.

З Core i9-12900K здається, що Intel нарешті повернула собі корону CPU, яку вона втратила, коли лінійка Ryzen від AMD вперше з’явилася на ринку п’ять років тому. Які б складні завдання ви не ставили перед ним, цей чіп впорається з усім без проблем – тільки будьте готові витратити трохи більше на кулер для процесора, тому що вся ця потужність означає, що ця кремнієва плита нагрівається.

Intel Core i5-12600K

Нечасто можна зустріти процесор, який абсолютно витирає підлогу всіма іншими у своїй ціновій категорії, але Intel Core i5-12600K саме це і робить. Це один із найсильніших варіантів на даний момент, якщо ви хочете отримати відмінне співвідношення ціни та якості. Зараз він коштує всього $260 за базову тактову частоту 3,7 ГГц і 10 ядер, 6 з яких є багатопотоковими продуктивними ядрами. 

Це традиційні ядра процесора, тоді як інші 4 ядра є ядрами ефективності. Це означає, що, незважаючи на те, що цей чип набагато доступніший за i9-12900K у верхній частині нашого списку, ви однаково отримуєте новітні технології Intel. Таке компонування чипа дасть змогу вашому комп’ютеру зосередитися на важливих завданнях, таких як ігри, не турбуючись про те, що оновлення Windows 11 зіпсує вам задоволення (і частоту кадрів).  Якщо ви не турбуєтеся про розгін, ви можете придбати його молодшого брата без K – i5-12600 – ще дешевше.

AMD Ryzen 7 5800X3D

AMD Ryzen 7 5800X3D – це, без сумніву, один із найкращих процесорів для ігор на ринку зараз. Володіючи неймовірною продуктивністю завдяки новій технології 3D V-Cache від AMD, 5800X3D набагато перевершує свою вагову категорію і навіть може побити дорожчий Core i9-12900K, коли справа доходить до ігор.

Оскільки це по суті AMD Ryzen 7 5800X з потроєним об’ємом кеш-пам’яті завдяки новій мікроархітектурі, яка дає змогу AMD “укладати” кеш-пам’ять на процесорну матрицю, він зберігає той самий сокет AM4 для материнської плати, що й попередні чипи Ryzen – це означає, що вам не доведеться витрачати більше коштів на оновлення материнської плати, якщо ви вже використовуєте систему AMD.

Нещодавні чутки свідчать про те, що AMD, можливо, планує впровадити технологію 3D V-cache в інші чипи Ryzen 5000 перед випуском 7000-ї серії, тому якщо вам потрібна краща ігрова продуктивність, але ви обмежені в бюджеті, почекайте, поки Team Red випустить нову модель.

AMD Ryzen 7 5800X3D

AMD Ryzen 9 5900X

AMD Ryzen 9 5900X забезпечує найбільший стрибок продуктивності від покоління до покоління за останні роки, що робить його приголомшливим оновленням порівняно з попередньою моделлю 3900X. Однак це не просто потужніший процесор для всіх; це також неймовірно потужний процесор для ігор і творчої роботи, який не зажадав збільшення енергоспоживання порівняно з попередньою моделлю. Приємним бонусом є і той факт, що вам не знадобиться нова материнська плата, якщо ви переходите зі старого чіпа з сокетом AM4.

Відтоді 5900X був безславно відтіснений за чистою продуктивністю Intel Core i9-12900K, але від цього процесора однаково не варто відвертатися, оскільки він набагато дешевший, ніж висококласна пропозиція Intel. Якщо ви твердо стоїте на боці AMD, то це найкращий чіп, який вони можуть запропонувати на даний момент – так, є ще 5950X, але він набагато дорожчий, тому ми б оцінили цей процесор як найкращий варіант.

Що краще - Intel чи AMD?

Якщо ви шукаєте сиру продуктивність незалежно від ціни, Intel Core i9-12900K – чинний чемпіон, але для нього знадобиться абсолютно нова материнська плата, оскільки він використовує новий процесорний сокет LGA-1700, і, швидше за все, вам також знадобиться абсолютно нове рішення для охолодження.

Якщо ви шукаєте найкращий ігровий процесор, AMD Ryzen 7 5800X3D не тільки перевершує практично всі інші процесори, а й встановлюється в будь-яку материнську плату AM4 і не вимагає додаткового охолодження – хоча ми настійно рекомендуємо використовувати рідинне охолодження для оптимальної продуктивності.

З погляду співвідношення ціни та якості, AMD, як і раніше, лідирує. Intel покриває всі потреби вищого класу (якщо тільки ми не обговорюємо абсурдно дорогі чипи Threadripper від AMD, які здебільшого використовують для бізнес-цілей), але AMD пропонує широкий спектр процесорів із незмінно чудовим співвідношенням продуктивності та ціни.