Техніка

Як вибрати хороший кондиціонер: головні фактори, які потрібно врахувати

Не обирайте кондиціонер, ґрунтуючись тільки на ціні, марці та зовнішньому вигляді. Дорогі моделі - це не обов'язково те, що вам потрібно. Є й інші, набагато важливіші характеристики, які необхідно враховувати!

Зміст

 • 1 Енергоефективність

 • 2 Інверторний і неінверторний

 • 3 R410A і R32

 • 4 Рівень шуму

 • 5 Розмір приміщення, яке ви хочете охолоджувати

 • 6 Розумні функції, які слід враховувати

 • 7 Інші характеристики, які слід враховувати

Як вибрати хороший кондиціонер: головні фактори, які потрібно врахувати

Енергоефективність

Щоб отримати максимальну віддачу від кондиціонера, вам потрібен такий кондиціонер, який підтримуватиме ваші рахунки за електрику на низькому рівні. А це означає, що вам потрібно шукати енергоефективний кондиціонер. Загляньте на сайти, існує безліч нових моделей кондиціонерів з 5-зірковим рейтингом енергоефективності. У крайньому разі, придбайте інверторний кондиціонер із рейтингом 4 зірки. Насправді, моделі інверторних кондиціонерів починаються з 4 зірок.

Якщо вам потрібен більш технічний спосіб перевірки енергоефективності (наприклад, між двома 5-зірковими моделями кондиціонерів), ви можете перевірити рейтинг CSPF або EER з технічних характеристик.

До них належать:

 1. Коефіцієнт сезонної ефективності охолодження (CSPF)
 2. Коефіцієнт енергоефективності (EER)

Обидва показники мають бути якомога вищими.

Інверторний і неінверторний

Ви, ймовірно, вже чули, що інверторні кондиціонери більш енергоефективні, ніж старіша неінверторна технологія!

 

Якщо ви завжди задавалися питанням, чому:

 1. У неінверторних двигунів є тільки одна фіксована швидкість (тобто максимальна швидкість). І щойно він досягає бажаної температури в приміщенні, він вимикається. Знову вмикається пізніше, коли температура знову підвищується. Це створює багато шуму. І вимагає більше енергії!
 2. З іншого боку, інверторні кондиціонери здатні регулювати швидкість обертання двигуна компресора без необхідності повного вимкнення, що дає змогу економити електроенергію!

R410A і R32

Холодоагенти (речовини, що сприяють охолодженню) необхідні в кондиціонерах. У холодильниках вони теж використовуються. Вони містяться всередині охолоджувальних змійовиків (у вигляді рідин) для поглинання тепла. Коли вони достатньо нагріваються, вони випаровуються. Саме їх і виштовхує назовні витяжний вентилятор!

В індустрії кондиціонерів повітря неодноразово змінювалися холодоагенти, щоб усунути ті, які сприяють глобальному потеплінню! Навіть колишній R410A має потенціал глобального потепління. А новіший холодоагент R32 на сьогоднішній день є одним з найбільш екологічно чистих.

В даний час більшість кондиціонерів повітря використовують холодоагент R32. Бренди із задоволенням підкреслюють цей факт. Кондиціонери, які все ще використовують R410A, вважаються застарілими моделями.

Рівень шуму

Є шанс, що кондиціонер буде ввімкнений, поки ви спите: Тому, якщо ви не любитель міцного сну, вам варто перевірити ще раз, щоб рівень шуму кондиціонера був не менше ніж 40-50 дБ! А ще краще – нижче 40 дБ!

Розмір приміщення, яке ви хочете охолоджувати

У термінах кондиціонера площа, яку ви хочете охолодити, вимірюється в квадратних футах (кв. футах). Щоб дізнатися, який кондиціонер підходить для розміру вашої кімнати, подивіться на номінальну потужність охолодження (вимірюється в BTUs на годину) або кінську силу (HP)!

Розмір приміщення, яке ви хочете охолоджувати

Розумні функції, які слід враховувати

Підтримка WiFi 

Через вбудований адаптер WiFi, щоб ви могли підключитися до кондиціонера через смартфон за допомогою відповідного додатка. Додаток зазвичай дає змогу керувати та контролювати кімнатну температуру вашого кондиціонера

Датчики вологості 

Вони дають змогу кондиціонеру точніше автоматично регулювати налаштування для створення комфортніших умов (тобто не так сильно сушать шкіру)

Вбудовані таймери

Є таймери, які працюють до 24 годин, але більшість моделей кондиціонерів обмежені 12 годинами. Таймери зазвичай також засновані на годинах (а не на часі доби).

Інші характеристики, які слід враховувати

Щоб виправдати більш високу ціну, преміальні моделі кондиціонерів можуть бути оснащені безліччю інших функцій.

До них належать:

 1. 4-стороннє автоматичне гойдання (у базових моделях зазвичай є тільки режим гойдання вгору або вниз).
 2. Довгий повітряний потік.
 3. Зовнішня поверхня, що легко очищається, або функція самоочищення (у HITACHI вона називається Frost Wash) для зниження зусиль, необхідних для обслуговування кондиціонера.
 4. Функції очищення повітря і видалення запахів
 5. УФ-стерилізація (ця функція стала більш популярною останніми роками, щоб вирішити проблеми, пов’язані з Covid-19)
 6. Тривалий термін гарантії на компресор (крім тривалої загальної гарантії – вона зазвичай становить від 1 до 3 років)

Завдяки цій статті про те, як правильно вибрати кондиціонер для вашого будинку, у вас повинно бути достатньо знань, щоб прийняти власне рішення про те, які моделі вибрати.