Поради

Як вибрати систему безпеки для будинку?

Під час вибору системи безпеки для вашого будинку необхідно враховувати безліч чинників, починаючи від встановлення і закінчуючи моніторингом і багатьом іншим. Прочитайте наш посібник нижче, щоб дізнатися все, що вам потрібно.

Зміст

  • 1 Фактори, які слід враховувати під час вибору системи безпеки будинку

  • 2 Професійне встановлення або встановлення "зроби сам"

  • 3 Витрати

  • 4 Вимоги до договору

  • 5 Варіанти моніторингу

  • 6 Інтеграція з розумним будинком

  • 7 Тип обладнання

  • 8 Тип підключення

Як вибрати систему безпеки для будинку?

Якщо ви хочете бути впевненим у тому, що ваш будинок захищений, коли ви перебуваєте за містом або спите вночі, вам слід подумати про інвестування в систему безпеки будинку. Ці системи допоможуть вам спокійно відпочивати завдяки таким функціям, як цілодобовий професійний моніторинг, оповіщення про надзвичайні ситуації та багато іншого. Деякі з них навіть додають зручності у ваше повсякденне життя завдяки інтелектуальній автоматизації будинку.

На ринку представлено безліч систем домашньої безпеки, але вони можуть відрізнятися за вимогами контракту, методами встановлення, вартістю, доступним обладнанням і багатьма іншими параметрами.

Фактори, які слід враховувати під час вибору системи безпеки будинку

На жаль, вибрати найкращу систему сигналізації для вашого будинку не так просто, як вибрати перший-ліпший варіант або вибрати найдешевший пакет. Під час вибору системи безпеки для будинку необхідно враховувати безліч чинників – від способу встановлення до обладнання.

Професійне встановлення або встановлення "зроби сам"

Деякі провайдери пропонують вам вибір між професійним або самостійним встановленням, тоді як інші не надають такої можливості. У кожного типу встановлення є свої плюси та мінуси.

Професійне встановлення

Професійне встановлення зазвичай виконується досвідченими експертами з безпеки, які можуть провести вас через весь процес і встановити обладнання в місцях, що забезпечують максимальний захист. Однак професійне встановлення означає, що вам доведеться працювати за чужим графіком, пускати їх у свій дім і, як правило, оплачувати вартість встановлення. 

Самостійне встановлення

Встановлення “зроби сам” означає, що ви не зможете скористатися професійними знаннями, але, на щастя, багато систем “зроби сам” постачаються заздалегідь запрограмованими, тож усе, що вам потрібно зробити – це налаштувати їх. 

Професійне встановлення або встановлення

Витрати

Коли мова заходить про вартість домашньої системи безпеки, необхідно розглянути кілька категорій: вартість обладнання, вартість встановлення, вартість активації, вартість моніторингу, а також будь-які приховані платежі.

Вартість обладнання сильно варіюється від постачальника до постачальника і від пакета до пакета. Майте на увазі, що найдешевший пакет не завжди є найвигіднішим. Щоб знайти оптимальний варіант, слід порівнювати бюджет і свої пріоритети. Деякі провайдери стягують плату за активацію на додаток до початкової вартості обладнання, але не всі.

Якщо ви вибираєте професійно встановлену систему, приготуйте щонайменше 100 доларів для покриття цієї плати. Деякі провайдери пропонують послуги професійного моніторингу. Як правило, провайдери пропонують кілька рівнів захисту зі щомісячними планами моніторингу – починаючи зі стартового набору і закінчуючи більш просунутою альтернативою. Завжди обов’язково читайте дрібний шрифт, особливо коли йдеться про витрати, які ви могли не врахувати, наприклад, про плату за скасування і перевстановлення.

Вимоги до договору

Деякі системи домашньої безпеки вимагають підписання довгострокових контрактів, які можуть становити до трьох років. Інші пропонують короткострокові контракти або взагалі не вимагають їх укладення. Це може бути перевагою, якщо ви плануєте переїзд або не хочете брати на себе довгострокові зобов’язання.

Варіанти моніторингу

Один із ключових моментів – чи хочете ви здійснювати моніторинг “зроби сам” або професійний моніторинг. Деякі провайдери пропонують обидва варіанти, даючи вам змогу вибрати той, який відповідає вашим конкретним потребам.

Професійний моніторинг

Професійний моніторинг забезпечує цілодобовий захист з боку експертів, які отримують сигнал тривоги відразу після спрацьовування сигналізації. Експерти можуть розслідувати проблему і за необхідності зв’язатися з аварійними службами. За професійний моніторинг стягується щомісячна плата.

Самостійний моніторинг

Самостійний моніторинг системи означає відсутність плати за професійний моніторинг, але він також вимагає від вас відповідальності за повідомлення влади в разі потреби. У разі самостійного моніторингу ви все одно отримуватимете попередження та повідомлення в разі спрацьовування сигналізації.

Інтеграція з розумним будинком

Деякі системи домашньої безпеки можуть бути інтегровані зі сторонніми пристроями “розумного будинку”, такими як термостат Nest, розумний замок Kwikset, розумний світильник Philips Hue, Amazon Alexa, Google Assistant тощо.

Автоматизація будинку може додати зручності, а також заощадити ваші гроші. Автоматизація будинку дає змогу налаштувати управління відповідно до вашого розпорядку дня. Наприклад, ви можете налаштувати термостат на автоматичне регулювання щоранку, коли ви йдете на роботу.

Інтеграція з розумним будинком

Тип обладнання

Деякі провайдери дозволяють брати обладнання в оренду, а деякі – тільки купувати. Інші провайдери надають вам вибір між цими двома варіантами. Ключовим фактором, який необхідно враховувати, є наявність або відсутність дротового обладнання. Бездротова система – хороший вибір, якщо ви плануєте переїжджати або у вас є домашні тварини чи маленькі діти, які можуть випадково зачепити вас.

Тип підключення

Якщо ви обираєте професійний моніторинг, вам знадобиться підключення до центру. Існує три варіанти підключення: стаціонарне, широкосмугове і стільникове.

Стаціонарна мережа

У разі стаціонарного підключення провайдер використовує стаціонарну лінію будинку для повідомлення центру моніторингу про тривогу. Підключення до стаціонарної мережі – найдешевший варіант, але й найпростіший для втручання. Якщо хтось переріже мережу, у вас більше не буде зв’язку з центром моніторингу.

Широкосмуговий інтернет

Якщо у вас є високошвидкісний інтернет, ви можете використовувати широкосмугове з’єднання для зв’язку з центром моніторингу. На жаль, у разі відключення електроенергії з’єднання буде втрачено. Деякі провайдери пропонують резервні батареї, щоб переконатися, що ваша система залишиться працездатною, навіть якщо відключиться Wi-Fi.

Стільниковий

Стільниковий моніторинг працює за допомогою вбудованого чипа, який надсилає сигнали в центр моніторингу, використовуючи той самий сигнал, що використовується вашим телефоном для дзвінків і надсилання текстових повідомлень. Це надійний метод, оскільки його неможливо підробити, а сигнал навряд чи перерветься. Однак стільниковий зв’язок зазвичай є найдорожчим варіантом.

Сподіваємося, цей посібник полегшить вам процес встановлення систем безпеки!