Огляди

Найкращий проектор для домашнього кінотеатру: як вибрати?

Телевізори з великим екраном сьогодні коштують копійки, але що, якщо ви жадаєте чогось більшого, чогось більшого і кращого? Проектор може стати тим самим касовим квитком. Сучасні моделі дешевші та кращі, ніж ви думаєте, і можуть створювати величезні зображення, набагато більші, ніж аналогічні за ціною OLED-телевізори. Але який проектор вам варто купити?

Зміст

  • 1 Як вибрати найкращий проектор для вас?

  • 2 У чому різниця між DLP і LCD проекторами?

  • 3 Інші моменти, які слід враховувати:

  • 4 BenQ W2700: найкращий універсальний 4K-проектор

  • 5 XGIMI Halo+: найкращий мобільний проектор для домашнього кінотеатру

  • 6 LG PF50KS: найкращий компактний проектор для подорожей

Найкращий проектор для домашнього кінотеатру: як вибрати?

Як вибрати найкращий проектор для вас?

Для непідготовленого ока один проектор дуже схожий на інший. Однак усередині цих простих на вигляд коробок ховається цілий світ технологій, про які ви маєте знати, перш ніж зробити покупку.

По-перше, роздільна здатність. Якщо ви хочете купити проектор для перегляду фільмів, переконайтеся, що ви купуєте проектор Full HD (з роздільною здатністю 1 920 x 1 080). Ці проектори, як правило, дешевші, але зазвичай мають роздільну здатність 800 x 600 або 1 024 x 768, що не дає змоги відображати фільми Blu-ray у вихідній роздільній здатності.

Якщо ви хочете отримати 4K, доведеться заплатити більше. Справжні 4K-проектори стають дедалі поширенішими, але технологія проекторів відстає від телевізорів, і навіть найдоступніші варіанти коштують понад 4 000 фунтів стерлінгів. “Проектори “з підтримкою 4K”, такі як BenQ W2700 або Optoma UHD38, є найдешевшим способом отримати задоволення від 4K – менш ніж за 1 500 фунтів стерлінгів – і вони постійно вдосконалюються. Вони не є справжніми 4K-машинами, покладаючись на підвищення роздільної здатності зі зсувом пікселів для наближення до 4K-роздільної здатності, але ви повинні дивитися дуже уважно, щоб побачити різницю.

У чому різниця між DLP і LCD проекторами?

Більшість сучасних проекторів для домашніх кінотеатрів засновані на одній з двох технологій: DLP і LCD. З них DLP-проектори є найпоширенішими, найкомпактнішими і, як правило, забезпечують найбільше співвідношення ціни та якості, в той час як LCD-проектори, як правило, громіздкі і трохи дорожчі.

Однак у DLP-проекторів є і недолік. Оскільки більшість кольорів на екрані послідовно використовують обертове сегментоване колірне колесо, що обертається (з цього правила є винятки), вони страждають від так званого “ефекту веселки”, коли невеликі ділянки зображення розпадаються на маленькі веселки, коли ви переводите погляд з одного боку екрана на інший. Однак деякі люди менш чутливі до цього, ніж інші, тому якщо ви ще не стикалися з DLP-проектором, обов’язково випробуйте його, перш ніж витрачати гроші.

Якщо ж ви хочете отримати найкращу якість, то вам потрібен проектор з лазерним джерелом світла. Проектори з лазерним джерелом світла – зазвичай у поєднанні з трьох-ЖК-матрицею – забезпечують найкращу контрастність і яскравість, але коштують у будь-якому разі від 2000 фунтів стерлінгів, а часто і значно дорожче.

Інші моменти, які слід враховувати:

Термін служби лампи

У більшості дешевих проекторів використовуються лампи UHP або металогалогенні лампи. Вони мають обмежений термін служби, їхня яскравість з часом погіршується, тому їх необхідно замінювати. Світлодіодні джерела світла служать весь термін служби проектора, але проектори, що використовують їх, часто не можуть забезпечити такий самий рівень яскравості, як проектори з традиційними лампами. Лазерні проектори дають вам найкраще: високий рівень яскравості, відмінну контрастність і термін служби, подібний до терміну служби світлодіодів.

Яскравість

Цей показник оцінюється в люменах ANSI, при цьому типові проектори для домашнього кінотеатру мають яскравість від 2 000 до 4 000 люмен. Наразі проектори збільшують рівень яскравості, щоб краще охопити ширшу колірну гамму, використовувану в контенті 4K HDR, і створити більш переконливі ефекти HDR. Однак слід пам’ятати, що збільшення яскравості часто відбувається за рахунок погіршення відгуку чорного і більш темних тонів, збільшення енергоспоживання і скорочення терміну служби лампи.

Інші моменти, які слід враховувати:

Шум

Більшість проекторів мають вентилятори всередині, і не всі вони особливо тихі. Рівень шуму проектора має бути одним з основних чинників, особливо якщо ви збираєтеся розмістити його поруч із місцем, де ви сидите.

Потокові функції

Багато проекторів тепер постачаються з вбудованими функціями потокового мовлення, що дають змогу дивитися контент із таких сайтів, як Netflix, Disney+ або Amazon, без під’єднання потокового пристрою або приставки. Однак апаратне і програмне забезпечення не завжди настільки ж потужне і сучасне.

Ігрові функції

Проектори активно використовують новітні ігрові консолі, підтримуючи роздільну здатність 4K, високу частоту оновлення 120 або 240 кадрів за секунду, ігрові режими з низькою затримкою та багато іншого. Якщо ви серйозно захоплюєтеся іграми, гра через проектор може зробити враження неймовірно захоплюючими.

Пропонуємо вам топ-3 проектори на нашу думку.

BenQ W2700: найкращий універсальний 4K-проектор

Проектори зазвичай не дуже добре відтворюють HDR-контент через обмежені рівні чорного і яскравості. Однак цей проектор чудово справляється з відтворенням кольорів на рівні, близькому до HDR. Дійсно, якщо ви подасте йому 4K Blu-ray, він сприйме його і спроектує зображення, яке так близько до кіноекрану у вашому власному будинку, як ніщо інше за п’ять тисяч.

Можливо, це не найяскравіший проектор із піковою яскравістю лише 2 000 ANSI люмен, але він оснащений короткофокусним об’єктивом, який дає змогу йому створювати велике зображення з відносно близької відстані. Він також має всі необхідні можливості під’єднання без будь-яких легковажних доповнень, а регулювання зображення відповідно до налаштувань екрана і кімнати не складе труднощів завдяки можливостям масштабування і вертикального зсуву об’єктива.

Простіше кажучи, BenQ W2700 – це приголомшливий проектор, якщо ви хочете відтворити атмосферу кінотеатру у своїй вітальні та не маєте у своєму розпорядженні великої кількості тисяч. 

BenQ W2700: найкращий універсальний 4K-проектор

XGIMI Halo+: найкращий мобільний проектор для домашнього кінотеатру

Вдосконалений проектор Halo від XGIMI близький до того, щоб стати ідеальним портативним проектором. Хоча його висота становить менше семи дюймів, він оснащений DLP-чіпом 1080p і світлодіодним джерелом світла потужністю 900 ANSI-люмен, що забезпечує чіткіше і яскравіше зображення Full HD, ніж може дати будь-який інший проектор такого маленького розміру. Ба більше, ви отримуєте вбудований стример Android TV 10 і звук DTS і Dolby Audio. Проектор можна запустити в роботу за лічені хвилини, а якість зображення здебільшого фантастична.

Здебільшого тому, що зображення має трохи холодний колірний баланс, а також занадто старанне згладжування руху, яке може надати вашим фільмам жахливого “ефекту мильної опери”. Ви можете відрегулювати обидва параметри в налаштуваннях, але важко домогтися дійсно теплих і насичених кольорів або абсолютно природного руху. Проте звук вагомий і потужний, а функції потокового мовлення – за винятком дратівливої відсутності працюючого додатка Netflix – працюють просто чудово. Якщо вам потрібен портативний проектор, здатний витримати гідне використання в домашньому кінотеатрі, то краще за нього нічого не знайти.

LG PF50KS: найкращий компактний проектор для подорожей

LG PF50KS дешевий, ненав’язливий і оснащений безліччю функцій. Це портативний проектор, абсолютно крихітний – розміром із товсту книжку у твердій палітурці – і важить лише 1 кг, тому його легко прибрати, щойно ви закінчите з ним працювати. В іншому, однак, він значно перевершує свої можливості. Яскравість становить 600 люмен, хоча для повної насолоди вам доведеться приглушити світло і закрити штори. Роздільна здатність 1080p відмінно підходить для фільмів, а проектор здатний проектувати зображення розміром до 100 дюймів. Виберіть передустановку Expert Dark Cinema, і ви будете винагороджені чудово точними кольорами.

Не тільки це, але LG також додала в проектор безліч функцій: вбудовані додатки Netflix і YouTube, дзеркальне відображення екрана через USB-C і Wi-Fi, а також вбудовані динаміки (хоча вони досить тонкі). Проектор також може виводити звук через Bluetooth audio, зводячи безлад кабелів до мінімуму. Він також має напрочуд широкий вибір фізичних входів, включно з двома портами HDMI, одним USB-A і портом Ethernet для під’єднання до дротової мережі. Загалом, LG PF50KS є чудовою альтернативою повнорозмірному проектору, і найприємніше, що він коштує не так вже й дорого.