Огляди

Windows 10 – найкраща система для кодування: порівняння з Mac і Linux

Windows - поширена операційна система, здатна вирішувати різні завдання, включно з кодуванням. Однак існують суперечки про те, чи є Windows 10 підходящим варіантом для тих, хто хоче почати розробку програмного забезпечення. Отже, чи підходить Windows 10 для кодування? Windows 10 - хороший вибір для кодування, оскільки вона підтримує безліч програм і мов. Крім того, вона значно покращена порівняно з іншими версіями Windows і поставляється з різними можливостями налаштування та сумісності. Також існує безліч переваг кодування на Windows 10 порівняно з Mac або Linux.

Зміст

 • 1 Причини, через які Windows 10 підходить для кодування

 • 2 Як писати код на Windows 10?

 • 3 У яких випадках Windows 10 краща за Mac?

 • 4 Коли слід обрати Mac замість Windows 10?

 • 5 У яких випадках Windows 10 краща за Linux?

 • 6 Коли слід обирати Linux замість Windows 10?

Windows 10 – найкраща система для кодування: порівняння з Mac і Linux

Причини, через які Windows 10 підходить для кодування

Існує безліч причин, через які Windows 10 підходить для кодування – особливо порівняно з іншими операційними системами, як-от Mac і Linux, а також старішими версіями Windows. У цьому розділі ми розповімо про найбільші переваги кодування в Windows.

Windows має чудові функції безпеки

Захист від вірусів у Windows 10 з роками тільки поліпшувався, і він вбудований в операційну систему, щоб захистити вас від безлічі загроз безпеки в Інтернеті. Існують і сторонні антивірусні програми, які можна використовувати на додаток до вбудованої програми для ще більшої безпеки. 

Windows має великий час автономної роботи, що дуже важливо під час написання коду. Коли ви пишете код, ви хочете, щоб ваш пристрій працював якомога довше, щоб вам не доводилося сидіти біля розетки під час роботи. Це величезна перевага, якщо ви любите користуватися портативними пристроями. 

Windows легко оновити двома способами

По-перше, якщо вам потрібен комп’ютер з новітніми функціями, то комп’ютери під управлінням Windows постійно випускаються. Ви також завжди можете придбати комп’ютер зі специфічними функціями, якщо у вас є якісь особливості, які допомагають вам кодувати, наприклад, великий екран або специфічний дисплей. Крім того, Windows постійно оновлює свою систему, роблячи її безпечнішою і швидшою, що тільки допоможе вам краще кодувати і зберігати ваші файли в більшій безпеці.

Windows 10 підтримує величезну кількість мов програмування

Ви можете писати практично будь-якою мовою. З магазину Windows Store можна встановити безліч програм, які навчать вас новим мовам, дадуть змогу вам кодувати і багато іншого. Навіть Swift від Apple і Flutter від Google з’явилися для Windows 10.

Linux: 10 найкращих можливостей
Читайте також
Linux: 10 найкращих можливостей

Як писати код на Windows 10?

На Windows 10 легко писати код, незалежно від того, для чого ви його пишете. У цьому розділі перелічено кілька мов, які можна використовувати для кодування, а також інструменти, які поставляються з Windows 10, щоб допомогти вам у кодуванні. Згідно з Microsoft Docs, у Windows можна писати програми, використовуючи дев’ять основних мов, інструментів і програм: 

 1. JavaScript
 2. Python
 3. Android
 4. Ruby 
 5. C і C++
 6. C#
 7. PHP
 8. PowerShell
 9. Rust

Це мови, які найбільш популярні для написання коду в Windows. Однак ви завжди можете кодувати іншими мовами за допомогою програм, які ви можете встановити, тож ви не обмежені цими дев’ятьма.

Існує також безліч інструментів, які можна використовувати в Windows 10 для кодування. Всі ці інструменти поставляються готовими до використання в Windows 10, і до них відносяться:

 1. Підсистема Windows для Linux. Ця програма дає змогу кодувати під Linux у системі Windows 10.
 2. Термінал Windows. Налаштуйте своє середовище кодування
 3. Менеджер пакетів Windows. Дозволяє використовувати клієнт winget.exe, який є менеджером пакетів.
 4. Microsoft PowerToys. Набір утиліт для досвідчених користувачів, які допоможуть вам бути більш продуктивними.
 5. VS Code. Це один із редакторів коду, доступних для Windows 10. З його допомогою можна редагувати код на таких мовах, як Java, Python і C++.
 6. Visual Studio. Ви можете використовувати Visual Studio для редагування і створення коду, публікації додатків, налагодження коду і багато чого іншого.
 7. Azure. Платформа для управління додатками та розробки нових.
 8. .NET. Фреймворк для створення різних застосунків, включно з веб-додатками, мобільними застосунками, ігровими застосунками та багато іншого. 
 9. PowerShell. Основа для автоматизації завдань, створення спеціалізованих інструментів управління системою і заміна командного рядка.
 10. SQL Server. Система управління базами даних, яка допомагає створювати, спільно використовувати і зберігати дані з інших додатків.

У яких випадках Windows 10 краща за Mac?

Вибір між Windows 10 і Mac – це питання особистих уподобань. Однак бувають випадки, коли одна з них краща за іншу. 

Windows 10 краща за Mac, коли йдеться про ціну, безпеку, спільність з іншими користувачами та кодерами, можливості пристрою та багато інших характеристик, корисних для кодерів. З цих причин кодерам краще використовувати Windows 10, ніж Mac, але Mac може бути кращим, якщо ви використовуєте інші пристрої Apple або вам потрібно кодувати iOS.

Безпека

Хоча Windows 10 має безліч функцій безпеки, як уже згадувалося вище, Mac теж. Раніше Mac був набагато безпечнішою операційною системою, але сьогодні Windows 10 підвищила рівень безпеки, і обидві системи можна порівняти.

Широке поширення

Windows – найпопулярніша операційна система в усьому світі, тому якщо ви працюєте з іншими членами команди, які читатимуть і використовуватимуть ваш код, усім буде простіше використовувати пристрій на базі Windows. Звісно, є нюанси, на які необхідно зважати, але використання однієї й тієї самої операційної системи полегшує життя всім членам команди. 

Варіанти пристроїв

Apple пропонує різні комп’ютери Mac, включно з ноутбуками та настільними комп’ютерами. Однак їхнє розмаїття не йде ні в яке порівняння з кількістю пристроїв, що працюють під управлінням Windows 10.

Якщо вам потрібні конкретні функції, ви, швидше за все, знайдете їх на пристрої з Windows. Величезне розмаїття пристроїв надасть вам безліч варіантів, і якщо ви захочете змінити пристрій з якої-небудь причини, ви легко знайдете новий, продовжуючи використовувати Windows 10.

Інші важливі особливості

Комп’ютери Mac не мають можливостей сенсорного екрана, тоді як багато комп’ютерів Windows мають їх. Насправді, у Windows 10 є спеціальні налаштування, які полегшують роботу з сенсорним екраном. Якщо вам зручніше використовувати сенсорний екран під час написання коду, Windows – очевидний вибір, і вони навіть полегшують роботу з сенсорним екраном.

Крім того, Mac не створений для геймерів, як Windows. Багато людей, які пишуть коди, також є геймерами, а іноді навіть створюють ігри. Вам, безсумнівно, знадобиться комп’ютер із Windows, якщо ви хочете грати або кодувати ігри.  З іншого боку, якщо ваша робота пов’язана з графічним дизайном, вам краще придбати Mac. 

У яких випадках Windows 10 краща за Mac?

Коли слід обрати Mac замість Windows 10?

Крім розробки додатків для iOS, яку ви не зможете робити на Windows 10, є ще одна ситуація, коли Mac може бути кращим, ніж Windows 10.

Якщо у вас є інші пристрої Apple, наприклад iPhone або iPad, вони легко синхронізуються з вашим комп’ютером Apple. Функція синхронізації дає змогу легко обмінюватися кодованими файлами між пристроями і може підвищити вашу продуктивність. 

У яких випадках Windows 10 краща за Linux?

Linux – це ще одна менш відома операційна система, така ж, як Windows або Mac. Багато людей не чули про Linux, але це операційна система для багатьох речей, якими ми користуємося щодня, наприклад, смартфонів Android, автомобілів і розумної побутової техніки. 

Хоча у неї є свої переваги, наприклад, повна безкоштовність, Linux не може перевершити Windows 10 за безпекою, доступністю програм і підтримкою клієнтів. Однак деякі програмісти вже використовують Linux, і вони віддають перевагу йому через свободу в налаштуванні операційної системи.

Безпека

Ціна, яку ви платите за Windows 10, допомагає захистити ваші дані та систему від вірусів і шкідливих програм. На жаль, більшість версій Linux не мають вбудованого антивірусного програмного забезпечення. Виняток становлять версії Linux Fedora та Ubuntu. Тому, якщо ви використовуєте Linux, вам доведеться встановити зовнішнє антивірусне програмне забезпечення для захисту вашого комп’ютера.

Доступність програм

У Windows доступно більше мов і програм для кодування, як зазначено вище. Більше того, якщо вам потрібно кодувати для Linux, ви можете легко встановити IDE на Windows 10, замість того щоб переходити на операційну систему Linux. 

У Windows 10 доступно набагато більше програм, ніж у Linux. Не тільки для кодування, а й загалом. Якщо ви часто користуєтеся додатками Microsoft Office, ви захочете використовувати Windows. 

Допомога у вирішенні проблем

Нарешті, у Windows набагато більше техпідтримки, ніж у Linux. Хоча безкоштовність Linux є перевагою, це також означає відсутність служби підтримки. Якщо вам потрібна допомога з вашою системою Linux, вам доведеться шукати рішення в Інтернеті, але багато користувачів Linux розміщують допомогу в Інтернеті. Але в Windows ви можете отримати допомогу від служби підтримки.

Коли слід обирати Linux замість Windows 10?

Найбільша перевага Linux полягає в тому, що він безкоштовний у використанні. Якщо ви не хочете платити за Windows 10, ви можете завантажити Linux безкоштовно. Завантаження Linux – це чудова ідея, якщо у вас старіша операційна система, наприклад, Windows 8, і ви хочете оновити її, не сплачуючи за Windows 10 або Mac. 

Linux також чудово підходить, якщо ви хочете кодувати Linux на своїй власній системі. Багато кодерів, які використовують Linux, добре знайомі з цією системою, і їм подобається працювати в Linux. Хоча ви можете кодувати під Linux у Windows 10, вам може бути простіше кодувати у власній системі, особливо якщо ви хочете отримати більше контролю над системою або якщо ви вже використовуєте Linux для чого-небудь ще.

Підсумовуючи, Windows 10 – чудова операційна система для кодування. Вона підтримує безліч мов і програм. Ба більше, Windows 10 має безліч переваг перед Mac і Linux, двома іншими популярними операційними системами.