Огляди

Linux: 10 найкращих можливостей

Багато хто з нас не знає про найкращі можливості операційної системи Linux, проте в цій статті ми розповімо про найкращі можливості Linux і про те, чому ви маєте вибрати саме цю операційну систему як безпечну. Linux - це безкоштовна операційна система з відкритим вихідним кодом, вихідний код якої доступний усім охочим для зміни в комерційних і некомерційних цілях згідно з ліцензією General Public License (GNU). Спочатку вона була розроблена для персональних комп'ютерів, але зараз вона розширилася до суперкомп'ютерів, мейнфреймів, серверів та інших пристроїв, оскільки має безліч функцій Linux.

Зміст

  • 1 Компоненти операційної системи Linux

  • 2 10 найкращих характеристик Linux

  • 3 Тенденції розвитку Linux

Linux: 10 найкращих можливостей

За останні два десятиліття Linux набув великої популярності та ефективності, а GNU Linux тепер використовується в більшості комерційних серверів. Тепер навіть звичайні користувачі використовують Linux як основну операційну систему, а різні компанії включають Linux як попередньо встановлену ОС на своїх пристроях, оскільки вона повністю безкоштовна. У цьому блозі ми розповімо про 10 найкращих особливостей ОС Linux та іншу необхідну інформацію. Перш ніж зрозуміти це, просто розглянемо компоненти операційної системи Linux.

Компоненти операційної системи Linux

Апаратний рівень: 

Цей рівень містить усі периферійні пристрої, такі як (RAM/ HDD/ CPU тощо).

Ядро: 

Це основний компонент Linux і відповідає за багато функцій операційної системи LINUX. Воно безпосередньо взаємодіє з апаратним забезпеченням і передає низькорівневі операції елементам верхнього рівня.

Shell/GCC: 

Це інтерфейс між користувачем і ядром, який приховує від користувачів складність операцій ядра. Shell обробляє команди користувача і виконує функції ядра.

Прикладне програмне забезпечення: 

Середовище робочого столу, яке постачається з ОС Linux або яке ви вирішили встановити, не зможе задовольнити всі ваші вимоги до додатків; їх занадто багато. Тому встановлюються окремі додатки. Більшість дистрибутивів Linux, наприклад, Ubuntu, постачаються зі спеціальними магазинами додатків для пошуку та встановлення програмного забезпечення.

Завантажувач: 

Комп’ютери проходять через процес запуску, відомий як завантаження. Цей процес завантаження вимагає інструкцій, і за нього відповідає ваша операційна система. Завантажувач вашої операційної системи передує процесу, коли ви вмикаєте комп’ютер.

Фонові служби: 

Також відомі як “демони”, ці невеликі системи працюють у фоновому режимі, забезпечуючи правильну роботу таких важливих завдань, як складання розкладу, публікація та мультимедіа. Вони починають працювати, щойно користувач входить до комп’ютера або відразу після завантаження системи. 

10 найкращих характеристик Linux

Оскільки під час роботи з ОС Linux у всіх виникають запитання, які особливості Linux, ми перерахували найкращі характеристики операційної системи Linux.

Портативне середовище 

Програмне забезпечення Linux бездоганно працює на різних апаратних платформах. Не турбуючись про несумісність, люди можуть використовувати операційну систему Linux на будь-якому пристрої. Вона однаково працює як на високопродуктивному, так і на низькопродуктивному обладнанні.

Безоплатність і відкритий вихідний код 

Її вихідний код доступний для використання і зміни будь-яким охочим. Багато розробників співпрацюють в організаціях, щоб поліпшити і зміцнити Linux, і безліч розробників постійно працюють над оновленням системи Linux.

Оболонка/інтерфейс командного рядка

Система Linux містить необхідні програми, за допомогою яких користувачі можуть віддавати команди операційній системі для бездоганного виконання проекту. Ви також можете направити її на виконання різних команд Linux для ефективного виконання додатків.

Наскрізне шифрування

Аутентифікація може допомогти вам захистити ваші дані. Перед тим як отримати доступ до деяких важливих файлів, операційна система Linux вимагає введення пароля. Крім того, середовище Linux дозволяє користувачам шифрувати свої дані.

Графічний інтерфейс користувача (GUI)

Linux має графічний інтерфейс користувача (GUI), аналогічно Windows. Так само користувачі можуть встановити програми, і комп’ютерна графіка почне працювати так само, як і в Windows.

Налаштування клавіатур на різні мови

Оскільки ця система доступна різними мовами, її легко використовувати по всьому світу. В результаті, ви можете змінити мову на клавіатурі відповідно до ваших уподобань. 

Часті оновлення

Оновлення програмного забезпечення в Linux контролюються користувачами. Користувачі мають можливість вибирати, які оновлення їм необхідні, і існує безліч системних оновлень. Ці оновлення відбуваються значно швидше, ніж в інших операційних системах. Тому оновлення системи можуть бути розгорнуті без проблем.

10 найкращих характеристик Linux

Легкість

Це дуже легка операційна система. Вона має набагато менше попередніх вимог, ніж будь-яка інша операційна система, займає менше пам’яті і використовує менше місця для зберігання даних. Як правило, ви можете знайти дистрибутив Linux з об’ємом оперативної пам’яті лише 128 МБ і приблизно таким самим об’ємом дискового простору.

Надзвичайна гнучкість

Він дуже гнучкий, і ним можуть скористатися різні настільні додатки, вбудовані системи та серверні додатки. Він також пропонує адміністраторам низку налаштувань обмеження для конкретного комп’ютера, що дають змогу встановлювати лише необхідні компоненти.

Найкращий для розробників

Він підтримує майже всі популярні мови програмування, включно з C/C++, Java, Python, Ruby тощо. Крім того, він надає широкий спектр додатків, пов’язаних із розробкою.

Більшість розробників у всьому світі віддають перевагу терміналу Linux перед командним рядком Windows. У системі Linux менеджер пакетів допомагає програмістам зрозуміти, як виконуються ті чи інші дії. Він також включає такі функції, як сценарії bash і підтримує SSH, що допомагає у швидкому управлінні серверами.

Тенденції розвитку Linux

Апаратні засоби на базі Linux 

Після того як такі апаратні засоби, як Chromebooks і Rasberry Pi, привернули увагу певної аудиторії, платформа Linux опинилася в центрі уваги. Ці компоненти на базі Linux з кожним днем відкривають нові горизонти завдяки своїй здатності з легкістю виконувати рутинні завдання. Нещодавно Linux побачив низку передових адаптацій, і однією з них є Purism Librem 5. 

Це інноваційний підхід до мобільних телефонів, орієнтований виключно на конфіденційність. Дивлячись на новий всесвіт споживачів, до якого приєдналися ці апаратні рішення, Linux, імовірно, виведе на ринок безліч нових апаратних пристроїв у найближчі роки. 

Вихід на ринок суперкомп’ютерів 

Очікується, що Sierra стане другим за швидкодією суперкомп’ютером з обчислювальною потужністю 125 петафлопс, що працює під управлінням Linux. Це викликає великий інтерес до розвитку суперкомп’ютерів, невід’ємною частиною якого є Linux. 

Розробка та розгортання суперкомп’ютерів на базі Linux – це тенденція, яка не має ознак послаблення наступного року. З огляду на гнучкість і можливості систем Linux, тенденція використання Linux як операційної системи для суперкомп’ютерів, найімовірніше, продовжиться.

Повернення Ubuntu

Ubuntu вирішила зробити сильне повернення у 2020 році після невеликого спаду популярності протягом останніх десяти років. Вона сучасна і пропонує безпечне робоче середовище для користувачів. 

Ubuntu покращилася порівняно з попередніми версіями безліччю способів, що робить її одним із найважливіших напрямів Linux. Більш швидкі додатки Snap, легке з’єднання з пристроями Android, пропорційна зміна розмірів екрана, зміни в багатозадачності, нова програма встановлення для спрощення встановлення операційної системи Ubuntu на машини – ось лише деякі з очікуваних функцій. Крім того, очікується, що майбутні випуски Ubuntu зазнають різноманітних графічних змін, щоб зробити її більш привабливою і продуктивною.

Linux у хмарних обчисленнях 

Незважаючи на те, що Linux вже добре відомий для програмування і розробки, очікується зростання його популярності в хмарних обчисленнях. За даними Gartner, 80% внутрішніх додатків використовують хмарні обчислення або є хмарно-нативними. Це найпоширеніша операційна система, що використовується підприємствами у сфері хмарних обчислень, оскільки хмарні технології та система Linux так тісно переплетені, і очікується, що вона зростатиме паралельно з популярністю хмарних опцій. Оскільки хмарні обчислення майже напевно залишаться центром зростання до кінця року, Linux стає все більш популярною платформою.

Як зараз багато хто говорить, це одна з найпотужніших операційних систем у світі та рекомендується багатьом DevOps інженерам і програмістам, але багато хто з новачків не обізнані про особливості ОС Linux, тому ми сподіваємось, що в цій статті вони зрозуміють також про особливості Linux, характеристики Linux. За наявності помірних або базових технічних навичок більшість труднощів у Linux можна уникнути або вирішити.