Поради

Найкращі додатки iOS і Android, які забезпечать безпеку в інтернеті

Орієнтуватися на мінному полі конфіденційності, яким є сучасний інтернет, може бути непросто. Оскільки такі інциденти у сфері кібербезпеки, як злом і атаки на компанії, так часто з'являються в новинах, ви маєте активно стежити за своїм цифровим слідом. Щоб захистити наші телефони та інші особисті пристрої, наведені нижче рекомендації щодо використання застосунків допоможуть вам спокійно спати ночами, знаючи, що ваша конфіденційність перебуває під захистом.

Зміст

 • 1 Kaspersky

 • 2 DuckDuckGo

 • 3 2ndLine

 • 4 ProtonMail

 • 5 LastPass

 • 6 Bitwarden

 • 7 Hushed

 • 8 Glasswire

 • 9 Signal

 • 10 Telegram

 • 11 Notesnook

 • 12 Поради щодо захисту конфіденційності в додатках

Найкращі додатки iOS і Android, які забезпечать безпеку в інтернеті

Kaspersky

У нас немає звички встановлювати антивірусний додаток на наші телефони або планшети. Проте, він може стати ефективною першою лінією оборони проти потенційних хакерів або непроханих гостей. Компанія Kaspersky працює в антивірусному бізнесі вже кілька років, і її продукти надійні. Він працює у фоновому режимі, постійно скануючи вхідні шкідливі програми та інші загрози.

З його допомогою можна визначити місцезнаходження пристрою в разі втрати та заблокувати паролем певні додатки, щоб люди не могли фізично переглянути їхній вміст. Крім того, телефон можна віддалено очистити, якщо ви вважаєте, що його було зламано. Деякі функції доступні тільки при переході на платний акаунт, але це того варте.

DuckDuckGo

Google коштує сотні мільярдів доларів в основному тому, що володіє величезним обсягом даних. Вона відстежує кожен ваш крок: які сайти ви відвідуєте, які речі купуєте в Інтернеті і звідки ви виходите в Інтернет.

DuckDuckGo – це альтернатива, орієнтована на конфіденційність. Він не зберігає жодних користувацьких даних, IP-адрес або особистої інформації. У ньому немає реклами. Більше того, він змушує веб-сайти використовувати зашифроване з’єднання. Ви можете завантажити браузер DuckDuckGo (як альтернативу Chrome) або перейти на сайт duckduckgo.com для пошукових запитів.

2ndLine

Якщо ви займаєтеся індивідуальною трудовою діяльністю або фрілансом, вам необхідно розвивати свою мережу. Однак, якщо ви дасте свій особистий номер мобільного телефону, вас можуть завалити дзвінками. 2ndLine надає вам альтернативний номер телефону для ділових дзвінків або коли ви хочете зберегти свій особистий номер у таємниці.

ProtonMail

Збір даних Google поширюється не тільки на пошук. У Gmail також працюють алгоритми, що створюють профіль метаданих, щоб надавати вам більш цільову рекламу. Якщо ви не любите профілі метаданих, то вам варто перейти на ProtonMail, набагато безпечнішу альтернативу Gmail.

Як і Gmail, ProtonMail безкоштовний у використанні. Але на цьому схожість закінчується. Для реєстрації не потрібно жодної особистої інформації. Вся електронна пошта шифрується, що означає, що компанія не може розшифрувати зміст ваших повідомлень. Заснована 2013 року вченими з ЦЕРН, ProtonMail пропонує захищені паролем електронні листи і можливість самознищення. Вона також має відкритий вихідний код, тому за бажання будь-хто може провести аудит коду.

LastPass

Ми схильні використовувати один і той самий пароль або схожі паролі у всіх додатках і сайтах, до яких ми звертаємося – так простіше. Але ця звичка ставить вас всього за один крок від крадіжки особистих даних.

З менеджером паролів LastPass ви можете використовувати довгі, випадкові паролі, які відрізняються один від одного і надійно зберігаються в одному місці. Ви також можете використовувати його для збереження інших даних, таких як інформація про водійські права, номери соціального страхування, кредитні картки та банківські рахунки. Крім того, програма є генератором паролів, що позбавляє вас від необхідності часто придумувати нові паролі.

LastPass

Bitwarden

Коли LastPass оголосив, що збирається обмежити кількість пристроїв, на яких користувачі можуть синхронізувати свої паролі з безплатним обліковим записом, Bitwarden став де-факто безплатним менеджером паролів. На відміну від LastPass, Bitwarden дозволяє користувачам синхронізувати паролі на необмеженій кількості пристроїв безкоштовно. Є також преміум-варіант, якщо користувачам потрібні додаткові можливості, такі як 1 ГБ зашифрованих вкладень файлів і безпечний вхід через Yubikey, U2F і Duo. 

Hushed

Hushed – це голосовий зв’язок за інтернет-протоколом (VoIP), який дає змогу користувачам здійснювати дзвінки через Wi-Fi і передавати дані, а також надсилати текстові повідомлення, використовуючи тимчасовий додатковий номер. Hushed – це доступний варіант для тих, хто шукає додатковий номер, починаючи всього з 1,99 USD за передплачений тарифний план, що дає змогу здійснювати дзвінки та надсилати текстові повідомлення. 

Glasswire

У той час як більшість пристроїв у наші дні мають вбудований брандмауер, Glasswire надає користувачам Android і Windows додатковий рівень безпеки. Glasswire також виявляє шпигунські та шкідливі програми і відстежує споживання смуги пропускання додатками та іншим програмним забезпеченням. Через панель Glasswire користувачі можуть бачити активність своїх комп’ютерів і смартфонів і переглядати, як різні додатки використовують інтернет-дані за допомогою красивих графіків візуалізації даних. Наразі Glasswire доступний тільки для Android і Windows, але версія для macOS вже на підході. 

Signal

Останнім часом Signal піднявся на вершину рейтингу магазинів додатків. Тож якщо вам коли-небудь була потрібна причина перейти на безпечніший застосунок для обміну повідомленнями, то, ймовірно, це вона.

Signal використовує власний протокол для наскрізного шифрування голосових дзвінків, відеодзвінків і миттєвих повідомлень. Технологія має відкритий вихідний код, що означає, що код може бути перевірений фахівцями з кібербезпеки. Ба більше, Signal використовує унікальний номер безпеки пристрою, щоб переконатися, що ваші повідомлення і дзвінки дійсно доходять до адресата. Користувачі також можуть захистити застосунок за допомогою PIN-коду і надсилати повідомлення, що самознищуються.

Telegram

Подібно до Signal, Telegram – це застосунок для обміну повідомленнями, який шифрує чати та дзвінки. Telegram набув популярності завдяки можливості створювати величезні чат-групи. Telegram також має функцію “Секретний чат”, яка дає змогу користувачам створювати самознищувані повідомлення та безпечно надсилати фотографії та відео.

Notesnook

Notesnook – це додаток для ведення нотаток, який пропонує наскрізне шифрування на кількох пристроях. Хоча стандартні додатки, такі як Notes на iOS і macOS, є чудовими, вони не пропонують такого рівня безпеки та захисту, як Notesnook. Існує також преміум-версія програми, що дає змогу зберігати зображення в застосунку. 

Поради щодо захисту конфіденційності в додатках

Хоча завантаження додатків, що забезпечують конфіденційність, є чудовою ідеєю, є способи захистити свою конфіденційність під час використання інших додатків.

Перед встановленням програми:

 1. Завжди завантажуйте додатки з офіційних магазинів додатків. Офіційні магазини застосунків, такі як Google Play Store і Apple App Store, мають суворі вимоги, які захищають користувачів від потенційно шкідливих застосунків.
 2. Дізнайтеся, до якої інформації додаток зможе отримати доступ. Перш ніж завантажувати додаток, прочитайте відгуки та подивіться, чи немає в них чогось підозрілого.
 3. Перевірте дозволи. Переконайтеся, що дозволи, запитувані додатком, мають сенс, і перевірте, чи може він передавати інформацію зовнішнім сторонам.

Конфіденційність у додатках, які ви вже використовуєте:

 1. Перегляньте дозволи програми. З кожним новим оновленням переглядайте дозволи застосунку і з’ясовуйте, чи має сенс вимагати від застосунку доступу до певних функцій на вашому пристрої.
 2. Обмежте дозволи на визначення місця розташування. За можливості намагайтеся обмежувати інформацію, яку додатки можуть збирати у вас, включно з даними про місцезнаходження, фотографіями та інформацією з календаря.
 3. Не реєструйтеся в додатках автоматично, використовуючи обліковий запис соціальної мережі. Це допоможе обмежити кількість інформації, яку додаток може збирати про вас.
 4. Завжди оновлюйте додатки. Застарілі додатки можуть мати недоліки в системі безпеки, які дають хакерам можливість встановлювати та поширювати шкідливі програми.
 5. Видаляйте непотрібні додатки. Звільніть місце на своєму телефоні, видаливши деякі додатки, якими ви більше не користуєтеся.