Поради

Безпека даних: 8 надійних способів захистити ваш iPhone

Компанія Apple пишається тим, що встановлює високі стандарти конфіденційності та безпеки даних на всіх пристроях, які вона випускає. Однак ваш iPhone може бути не таким безпечним, як ви думаєте. Це правда, що iPhone складніше зламати, ніж інші мобільні пристрої, оскільки вони випускаються одним виробником, який піклується про їхню безпеку. Пристрої Android випускають десятки компаній, що означає більший ризик вразливостей.

Зміст

 • 1 Чому важливо зберегти конфіденційність вашого iPhone?

 • 2 Ризики злому і шкідливого ПЗ

 • 3 Збір даних та інші питання конфіденційності

 • 4 Налаштуйте параметри iOS для максимальної безпеки

 • 5 Встановіть надійніший пароль

 • 6 Увімкніть двофакторну аутентифікацію

 • 7 Вимкніть відстеження місця розташування

 • 8 Перегляньте дозволи додатків

 • 9 Активуйте функцію "Знайти мій iPhone"

 • 10 Збережіть свої фотографії та відео

 • 11 Встановіть програмне забезпечення для блокування реклами та захисту від шкідливого ПЗ

Безпека даних: 8 надійних способів захистити ваш iPhone

Проте хакери знайшли креативні способи вкрасти ваші конфіденційні дані з додатків iPhone, які збирають їх щодня. Вони можуть отримати історію переглядів, особисті зображення, поточне місце розташування і навіть паролі без вашого відома. Ба більше, Apple не контролює, куди потрапляє ваша інформація після її збору додатками. Деякі постачальники застосунків збирають і продають ваші дані, а це означає, що проблеми конфіденційності iPhone виходять далеко за рамки ризику злому.

На щастя, існує безліч заходів, які ви можете вжити для мінімізації ризиків. Нижче ми детально розглянемо найкращі способи захисту конфіденційності на iPhone, щоб жодна з ваших конфіденційних даних не потрапила в чужі руки.

Чому важливо зберегти конфіденційність вашого iPhone?

Можливість того, що хтось спостерігає за вами або ділиться вашими фотографіями та відеозаписами без вашого відома, щонайменше, тривожна, а щонайменше – небезпечна. На жаль, це може статися, і це лише один із багатьох способів, за допомогою яких ваш iPhone може піддати ризику вашу конфіденційність.

Що таке фішинг і як йому запобігти?
Читайте також
Що таке фішинг і як йому запобігти?

Ризики злому і шкідливого ПЗ

Дослідник безпеки Фелікс Краузе виявив, що хакери можуть шпигувати за вами через камеру iPhone завдяки додаткам, які вони створюють, зловживаючи налаштуваннями дозволів iOS.

Коли ви завантажуєте застосунок, він запитує у вас дозвіл на доступ до різних компонентів вашого iPhone – камери, фотографій, налаштувань місця розташування тощо. Щойно ви даєте дозвіл застосунку, він може звертатися до цих компонентів щоразу, коли застосунок запускається. Це означає, що застосунок, зламаний хакерами, може безшумно робити фотографії та записувати відео за вашою участю або навіть запускати програму розпізнавання облич, намагаючись вкрасти вашу особистість.

Крім того, що зламані застосунки роблять вас уразливим для шпигунства, вони можуть заразити ваш iPhone шкідливим ПЗ. “Злом” iPhone для завантаження сторонніх застосунків, не пропонованих Apple Store, значно підвищує ризик злому або атаки шкідливого ПЗ.

Збір даних та інші питання конфіденційності

Навіть якщо функції безпеки вашого iPhone виконують свою роботу і ніхто ніколи не отримує доступ до вашого телефону без вашого дозволу, ваша конфіденційність однаково наражається на ризик щоразу, коли ви використовуєте застосунки. Постачальники додатків і ваш інтернет-провайдер постійно збирають ваші дані, часто продаючи їх стороннім брокерам даних.

Як мінімум, продаж ваших даних означає, що ви матимете справу з настирливим цільовим маркетингом – і пам’ятайте, що ці рекламодавці знають ваш номер телефону. Але наслідки збору даних можуть бути набагато гіршими.

Велика частина зібраних про вас даних потрапляє в агентства, які займаються перевіркою біографій. Таким чином, незалежно від того, чи є інформація точною чи ні, ваші дані можуть бути використані проти вас під час ухвалення важливих життєвих рішень, як-от купівля житла або пошук нової роботи.

Деякі сайти пропонують найкращий спосіб захисту конфіденційності – видалити всі додатки на iPhone, але це, по суті, перетворює пристрій вартістю 800 доларів на телефон-розкладачку. Ось кілька практичних порад щодо захисту вашого iPhone і ваших даних. Ці 8 простих порад забезпечать вашому iPhone захист, необхідний для боротьби практично з будь-якою загрозою безпеки.

Налаштуйте параметри iOS для максимальної безпеки

Стандартні системні налаштування вашого iPhone не здатні повністю захистити вас. Ось що вам потрібно зробити, щоб поліпшити їх.

В останніх оновленнях iOS з’явилися віджети домашнього екрана, доступ до яких можна отримати без введення пароля. Ця функція дуже зручна, але не дуже надійна. Щоб видалити віджети, до яких ви не хочете, щоб хтось отримав доступ без пароля, проведіть пальцем вправо на екрані блокування і натисніть Редагувати, щоб видалити віджети.

Встановіть надійніший пароль

Найкращі паролі містять як цифри, так і букви і складаються більш ніж із 6 цифр.

Увімкніть двофакторну аутентифікацію

Навіть дуже надійний пароль може бути зламаний досвідченим або терплячим хакером. Двофакторна аутентифікація додатково блокує ваші облікові записи, щоб сторонні не змогли отримати до них доступ, навіть якщо вгадають ваш пароль.

Перейдіть у Налаштування → Ваш Apple ID → Пароль і безпека. Введіть свій пароль Apple ID і виберіть Увімкнути двофакторну автентифікацію.

Увімкніть двофакторну аутентифікацію

Вимкніть відстеження місця розташування

Коли відстеження місцеположення активне, усі додатки, що мають доступ до цієї функції, точно знають, де ви були. Це дуже багато особистої інформації, яку небажано виставляти на продаж. Щоб вимкнути відстеження місця розташування в додатках, перейдіть у Налаштування → Конфіденційність.

Перегляньте дозволи додатків

Чудовий спосіб взяти під контроль свою особисту інформацію – переглянути налаштування всіх застосунків, щоб дізнатися, до яких функцій вашого iPhone може отримати доступ кожен застосунок. Це дасть вам уявлення про те, який обсяг даних потенційно може збирати кожен застосунок. Щоб переглянути дозволи додатків, перейдіть у Налаштування → Конфіденційність. Перегляньте такі функції, як Контакти, Мікрофон, Фото тощо. Вимкніть дозволи для всіх додатків, які не хочуть мати доступ до певних функцій, наприклад, камери.

Перегляньте дозволи додатків

Активуйте функцію "Знайти мій iPhone"

Функція Find My iPhone – це порятунок, якщо ваш iPhone загублений або вкрадений. Якщо ви ввімкнете функцію Find My iPhone, ви зможете віддалено видалити всі дані вашого iPhone, щоб ніхто, хто викраде або знайде ваш телефон, не мав доступу до важливої інформації.

За допомогою Find My iPhone ви можете використовувати будь-який комп’ютер для відстеження iPhone і очищення даних з нього. Щоб стерти дані з телефона, увійдіть у застосунок Find My iPhone і виберіть Select your iPhone → Actions → Erase iPhone. Підтвердіть свій вибір.

Відстеження iPhone

Наступного разу, коли ваш iPhone підключиться до Інтернету, він автоматично зітре всі ваші дані, зберігши їх у безпеці незалежно від того, хто знайде ваш телефон. Це дасть вам такий необхідний душевний спокій, поки ви боротиметеся з усіма труднощами, пов’язаними із заміною втраченого пристрою.

Збережіть свої фотографії та відео

Одна з проблем безпеки iPhone, яка найближча нам за духом, полягає в тому, що хакер може проникнути у ваш обліковий запис iCloud і отримати доступ до ваших особистих фотографій і відео. Є кілька речей, які ви можете зробити, щоб запобігти цьому кошмару.

Вимкніть загальний доступ до фотографій

Ваш iPhone дає змогу ділитися фотографіями з обраною групою людей через функцію Photo Sharing. Однак існують набагато безпечніші способи обміну фотографіями з друзями та родичами, тому важливо вимкнути цю функцію.

Резервне копіювання фотографій в iCloud – це дуже зручний спосіб переконатися, що ви зможете відновити їх, якщо втратите iPhone або придбаєте новий. На жаль, це також робить їх доступними для хакерів.

Щоб вимкнути резервне копіювання зображень в iCloud, перейдіть у Налаштування → iCloud → Керування сховищем → Резервні копії. Виберіть відповідну резервну копію та виберіть Вимкнути Camera Roll.

Збережіть свої фотографії та відео

Встановіть програмне забезпечення для блокування реклами та захисту від шкідливого ПЗ

Той факт, що для iPhone існує дуже мало антивірусних програм, є гарним фактом – це показує, наскільки малоймовірним є зараження шкідливим ПЗ, якщо ви не робите джейлбрейк свого телефону. 

Однак все ж таки вкрай важливо захистити свій iPhone від реклами сторонніх виробників, яка може містити віруси, шпигунські програми або програми викупу. Блокувальники реклами можуть виявити і заблокувати підозрілу рекламу до того, як вона захопить ваш iPhone. Деякі з них безкоштовні, але провідний у галузі додаток Purify коштує близько 2 доларів. Пам’ятайте, що додатки для блокування реклами та захисту від шкідливих програм забезпечують дуже обмежений захист. Щоб повністю убезпечити свій iPhone, вам знадобиться VPN, що працює разом із цими додатками.

Коли мова заходить про проблеми безпеки iPhone, легко подумати: “Зі мною такого ніколи не станеться”. Стандартних налаштувань безпеки Apple недостатньо, щоб захистити вас від загроз конфіденційності, з якими ми всі стикаємося сьогодні. Щоб повністю захистити свій iPhone і конфіденційність, встановіть високоякісний додаток VPN, який забезпечить найкращий захист вашого iPhone.