Поради

Один з AirPods не заряджається: швидке усунення проблеми вдома

AirPods - одні з провідних бездротових навушників на ринку, але з часом з ними можуть виникнути певні проблеми. Уявіть собі, що ви вмощуєтеся зручніше, щоб насолодитися улюбленим фільмом, а ваш лівий або правий AirPod мовчить! Мало того, що ваші плани на день перервано, так ви ще й, імовірно, готуєтеся зв'язатися з Apple або повернути AirPods. У будь-якому разі, це дуже неприємна і (можливо, дорога) процедура. На щастя, ви можете вирішити цю проблему в домашніх умовах, скориставшись нашим вичерпним керівництвом. Читайте далі, щоб дізнатися, як це зробити!

Зміст

 • 1 Чому один із моїх AirPods не заряджається?

 • 2 Перевірте спливаючий індикатор iPhone

 • 3 Перевірте значок Bluetooth у рядку меню вашого Mac

 • 4 Перевірте світловий індикатор стану зарядки на зарядному футлярі

 • 5 Як виправити ситуацію, коли один AirPod не заряджається?

 • 6 Повторне встановлення AirPods

 • 7 Перезавантажте AirPods

 • 8 Якщо нічого не допомагає, зверніться до фахівця

Один з AirPods не заряджається: швидке усунення проблеми вдома

Чому один із моїх AirPods не заряджається?

Якщо один із навушників не заряджається, ймовірно, причина в зарядному кейсі. Коротенько про те, що Apple AirPods оснащені акумулятором ємністю 93 міліватта. За даними Apple, 15-хвилинна зарядка забезпечить вам близько 3 годин прослуховування або до 2 годин роботи в режимі розмови. А із зарядним кейсом AirPods можуть пропрацювати до 24 годин. Неважливо, який тип у вашого футляра, він – єдиний спосіб зарядки AirPods або AirPods Pro. Отже, якщо AirPod не заряджаються самі по собі, то проблема, найімовірніше, криється в чохлі.

У нижній частині корпусу є контактні ділянки, які з’єднують хромовані наконечники ваших навушників із зарядною пластиною, яка потім проводить енергію і заряджає їх.

Будь-які перешкоди між AirPods або AirPods Pro і контактними майданчиками можуть перервати подачу енергії та запобігти повній зарядці. Деякі з найпоширеніших причин можуть включати брудні стрижні AirPods, пил на дні корпусу і навіть дефектні зарядні кейси. Ось кілька способів перевірити, чи справді один із навушників не заряджається.

Перевірте спливаючий індикатор iPhone

Піднесіть зарядний кейс з AirPods або AirPods Pro близько до iPhone. Відкрийте кришку, і на iPhone має з’явитися спливаюче вікно, в якому буде правильно відображатися значок заряду батареї для ваших AirPods і AirPods Pro.

Перевірте значок Bluetooth у рядку меню вашого Mac

Якщо у вас Mac, ви можете відкрити піктограму Bluetooth у рядку меню і навести покажчик на ваші AirPods або AirPods Pro у меню пристроїв. Там відобразиться відсоток заряду лівого і правого навушників і зарядного чохла.

Перевірте світловий індикатор стану зарядки на зарядному футлярі

Індикатор стану можна знайти в різних місцях, залежно від типу чохла AirPods:

 1. MagSafe Charging Case (для AirPods Pro і AirPods 3-го покоління): передня частина кейса.
 2. Звичайний зарядний кейс (для AirPods 1-го і 2-го покоління): внутрішня сторона кейса, між отворами для ваших AirPods.
 3. Чохол для бездротової зарядки (для AirPods 1-го і 2-го покоління): передня частина кейса.

Індикатор стану – це спосіб зв’язку ваших AirPods з вами. Він показує стан акумулятора AirPods або зарядного кейса.

Коли ваші навушники перебувають усередині, індикатор відображатиме стан батареї ваших AirPods, коли ви відкриватимете кришку. Якщо ж вони перебувають зовні, індикатор стану відображатиме батарею вашого зарядного кейса.

 1. Зелений колір – AirPods або зарядний кейс або повністю заряджені, або залишилося багато заряду.
 2. Якщо індикатор стає бурштиновим – залишилося всього кілька годин, тож прийміть це як знак, що потрібно зарядитися.
 3. У варіанта AirPods з бездротовою зарядкою є ще один колір індикатора стану – білий. Це означає, що навушники готові до з’єднання.

Як виправити ситуацію, коли один AirPod не заряджається?

Як уже згадувалося раніше, зарядний кейс майже завжди винен у тому, що один із ваших AirPods або AirPods Pro не заряджається. Тому найправильніше, щоб рішення були зосереджені саме на цій частині.

Переконайтеся, що зарядка чохла становить понад 10% від заряду батареї

У принципі, якщо ваш зарядний кейс має менше 10% заряду, йому не вистачить енергії для заряджання AirPods. Виходячи з досвіду, люди забувають заряджати свої кейси просто тому, що їхня батарея тримається відносно довго. Тому, для надійності, щодня приділяйте зарядці близько 15-20 хвилин.

Нам не потрібно турбуватися про перезарядку, коли йдеться про AirPods. Це пов’язано з тим, що вони містять літій-іоналкогольні батареї високої довговічності, а зарядний кейс автоматично зупиняє/блокує електричний потік при досягненні 100%. Перевірте акумулятор у такий спосіб:

Як виправити ситуацію, коли один AirPod не заряджається?
 1. Піднесіть кейс з AirPods усередині ближче до телефона.
 2. Відкрийте кришку кейсу AirPods.
 3. Стан батареї має автоматично відобразитися на екрані.

Повторне встановлення AirPods

Іноді один із навушників може заряджатися некоректно, оскільки він не стикається із зарядною пластиною в основі зарядного кейса.

Це відбувається, коли ви, можливо, не повністю або неправильно вставили їх у зарядний футляр. Крім того, сторонні предмети можуть заблокувати стрижень AirPods або AirPods Pro, не дозволяючи їм надійно закріпитися в зарядному футлярі.

На щастя, цю проблему можна вирішити, просто вставивши AirPod назад. Аксесуари AirPod також можуть заважати правильній зарядці. Якщо аксесуар погано підігнаний, він може перешкодити AirPod повністю дотягнутися до зарядного порту.

Очистіть AirPods і зарядний кейс

Брудні AirPods – це антисанітарія і великий мінус, адже вони можуть стати можливим джерелом вушних інфекцій у майбутньому, якщо вчасно не вжити заходів.

Якщо регулярно не проводити чистку, бруд, ворсинки або кіптява можуть швидко скупчитися на стрижні та хвості ваших AirPods або AirPods Pro і навіть на дні зарядного кейса. Це важливі сполучні деталі, які проводять енергію від зарядної пластини в основі вашого кейса, і можуть серйозно порушити зарядку, якщо не підтримувати їх у гігієнічному стані.

Але не варто забувати і про сітчастий екран AirPods, де бруд і кіптява, потрапляючи на нього досить довго, можуть заглушити звук і призвести до подальших пошкоджень. Таким чином, якщо один з навушників не заряджається, вам потрібно зайнятися чищенням хвоста і зарядного футляра.  Чистку AirPods слід проводити кожні 72 години прослуховування. За умови використання навушників близько 8 годин на день, потрібно чистити їх не рідше трьох разів на місяць. 

Перезавантажте AirPods

Коли ви виявите проблему з навушниками, варто задуматися про проблему з прошивкою. До них належать проблеми з батареєю і зарядкою. Скидання налаштувань дасть змогу повернути AirPods до заводських налаштувань і, можливо, усунути всі основні проблеми.

Ось як це зробити:

 1. Перейдіть у розділ “Налаштування”, натисніть кнопку “i” і виберіть пункт “Забути цей пристрій”.
 2. Налаштування iPhone Bluetooth для AirPods
 3. Скиньте AirPods, утримуючи кнопку сполучення і дочекавшись, поки індикатор стану не стане бурштинового кольору.
 4. Натисніть кнопку Apple AirPods
 5. Знову сполучіть AirPods з телефоном, відкривши кришку чохла, коли він перебуває поруч із пристроєм.

Якщо нічого не допомагає, зверніться до фахівця

Самостійні рішення, подібні до тих, про які ми говорили вище, можуть зробити лише дуже багато. Бувають випадки, коли один навушник не заряджається навіть після того, як ви випробували всі перелічені вище способи і навіть більше. Однак це ще не привід здаватися. Якщо все інше не допомагає, найкраще вирушити в найближчий магазин Apple Store і проконсультуватися з “яблучним генієм”. Фахівець знає, як краще вчинити, і зможе визначити, чи слід відремонтувати або замінити ваші AirPods.

Кожен, хто вкладає гроші в такі продукти преміум-класу, як AirPods або AirPods Pro, заслуговує на те, щоб насолоджуватися блаженним і безперебійним прослуховуванням музики. Сподіваємося, що наші поради допоможуть вам дізнатися про різні способи усунення цієї проблеми без особливих витрат. Тепер ви можете знову використовувати свої AirPods на повну – витончено, зручно, повністю зарядженими і такими, що забезпечують безперебійне звучання.