Огляди

Топ-5 ігрових мишей на сьогоднішній день

Правильна ігрова миша буде настільки ідеально підходити до вашої руки і стилю захоплення, що ви навіть забудете, що користуєтеся мишею. Вона буде легко ковзати по будь-якій поверхні, на якій ви вирішите грати, і матиме інтуїтивно зрозумілі, добре розташовані тактильні кнопки. Крім того, в ній буде потужний сенсор і практично нульова затримка.

Зміст

 • 1 Razer Basilisk V3

 • 2 Logitech G502 Lightspeed

 • 3 Razer DeathAdder V3 Pro

 • 4 Corsair Katar Pro XT

 • 5 Glorious Model D-

 • 6 Що слід врахувати під час купівлі?

Топ-5 ігрових мишей на сьогоднішній день

В індустрії ігрових мишей є десятки гравців, і моделі можуть варіюватися від бюджетних базових до ультра-преміальних пристроїв із фізично складними апгрейдами. Правильний вибір ігрової миші для вас залежить від усього: від ігор, у які ви граєте (і від того, як ви в них граєте), від розміру вашої руки і від того, як ви тримаєте мишу. Ми допоможемо вам вибрати ідеальну ігрову мишу для вашого унікального стилю. 

Razer Basilisk V3

Переваги:

 1. Безліч добре розташованих програмованих кнопок
 2. Численні входи колеса прокрутки з налаштованими режимами

Недоліки:

 1. Колесо прокрутки може бути громіздким і гучним

Razer Basilisk V3 – найкраща ігрова миша. Її 9 (13, якщо врахувати всі входи колеса прокрутки) програмованих кнопок, добре продумана форма і текстуроване покриття преміум-класу роблять її універсальною для всіх ігрових жанрів і навіть для роботи з продуктами. Хоча вона важча порівняно з мишами в стільниковому стилі для FPS-ігор, тефлонові ніжки допомагають їй легко ковзати, а спеціальна кнопка снайпера легко доступна і миттєво знижує DPI для пострілів у голову. 

Можливості налаштування широкі: від 11 окремих зон RGB до вищезгаданих кнопок. Кожна кнопка також може мати вторинну функцію при використанні “HyperShift”. Basilisk V3 також унікальна тим, що її колесо прокрутки здатне перемикатися з тактильного на плавне, вільне прокручування одним натисканням кнопки або залежно від того, як ви його натискаєте. Однак це означає, що колесо може звучати гулко й особливо шумно під час перемикання режимів. Воно також може хитатися під час агресивного переміщення з боку в бік. 

Logitech G502 Lightspeed

Переваги:

 1. Чудовий дизайн
 2. Можливість бездротового заряджання
 3. Опціональне регулювання ваги

Недоліки:

 1. Дорога

Легша і бездротова версія популярної моделі Logitech G502 Hero, бездротова модель Logitech G502 Lightspeed – це фантастична зброя для вашого арсеналу, якщо ви можете змиритися з її ціною. Завдяки преміальним функціям, як-от шість додаткових тягарців (два по 4 г і чотири по 2 г) для налаштування відчуттів від миші, G502 Lightspeed починає виправдовувати ваші вкладення.  

Завдяки сенсору Hero з високим значенням PDI та енергоефективністю від Logitech, а також великій кількості програмованих кнопок миша G502 Lightspeed підходить для будь-якого ігрового жанру. Її форма знайома і зручна, вона виконана в стилі шутера від першої особи. Коли ви не можете ризикувати бездротовим з’єднанням, G502 Lightspeed також поставляється з надійним кабелем. Крім під’єднання до ПК за допомогою бездротового донгла, ви можете зробити так, що вам взагалі не доведеться під’єднувати G502 Lightspeed до кабелю – навіть для заряджання. З бездротовим зарядним килимком Logitech G Powerplay миша завжди буде заряджена, поки килимок під’єднаний до порту USB. 

Razer DeathAdder V3 Pro

Переваги:

 1. Дуже зручна
 2. Легка вага
 3. Висока настроюваність

Недоліки:

 1. Дорога
 2. Немає USB-ключа для зберігання
 3. Немає Bluetooth
Razer DeathAdder V3 Pro

Razer DeathAdder V3 Pro отримала тонкий, але значний редизайн, який робить її легшою, тактильно і ергономічнішою, ніж її попередниця DeathAdder V2 Pro. Нова V3 Pro важить всього 63 г і вирізняється обтічним силуетом з роздільним дизайном кришки клавіш (замість звичайного цільного корпусу) і п’ятьма програмованими кнопками. (Щоб знизити вагу, Razer позбавила V3 Pro непотрібних надмірностей, включно з RGB і Bluetooth). 

Можливо, DeathAdder V3 Pro не така яскрава, як інші ігрові миші, але все ж під її ультралегким капотом зібрано безліч функцій. Миша оснащена оптичним сенсором Razer Focus Pro 30K Optical, який має максимальну чутливість 30 000DPI, швидкість відстеження 750 IPS і прискорення до 70g. Сенсор ідеально відстежує рухи на різних поверхнях, включно з прозорим склом. 

V3 Pro поставляється з бездротовим донглом Razer HyperSpeed 2,4 ГГц, а також сумісний з бездротовим донглом Razer HyperPolling, який підвищує частоту бездротового опитування V3 Pro до 4 000 Гц (з 1 000 Гц). Використання V3 Pro з бездротовим донглом HyperPolling має недолік у тому, що вражаючий 90-годинний термін служби батареї миші знижується до 24 годин – можливо, саме тому Razer не містить нового донгла в комплекті постачання V3 Pro. 

Corsair Katar Pro XT

Переваги:

 1. Зручний, звичний дизайн
 2. Відчуття легкості

Недоліки:

 1. Не така легка, як деякі дорожчі альтернативи

Якщо вам потрібна добре сконструйована, зручна ігрова миша за доступною ціною, Corsair Katar Pro XT – найкраща ігрова миша для вас. Ця легка миша чудово підходить для тривалих ігрових сесій і швидко налаштовується. Вона трохи низькопрофільна, але має приємний корпус, який не здається дешевим, незважаючи на те, що це бюджетна миша. Орієнтована на гравців FPS і MOBA, миша Corsair легко ковзає без перетягування кабелю завдяки тефлоновим ніжкам і паракордовому шнуру USB-Type-A.

До речі, про прив’язь: бездротову версію цієї миші, Corsair Katar Pro Wireless, можна знайти трохи дорожче, Так що цей варіант варто розглянути. Katar Pro XT – не найяскравіша або унікальна миша, але вона стане надійним ігровим компаньйоном.

Glorious Model D-

Переваги:

 1. Легка вага
 2. Відмінний сенсор і перемикачі

Недоліки:

 1. Деяке коливання кнопок
 2. Не для лівшів

Якщо ви любитель FPS-ігор, легка миша може дійсно поліпшити ваші враження, і ви більше ніколи не захочете повертатися до “звичайної” миші. Glorious Model D- – найкраща ігрова миша для ігор FPS завдяки своїй невеликій вазі та зручній формі, що підійде правшам із долонним або кігтьовим хватом, а також маленьким рукам.

Модель D- від Glorious – це винятковий приклад миші в стилі сот, які ми все частіше бачимо останнім часом. Якщо ви зможете змиритися із сумнівним брендингом Glorious, ви отримаєте мишу, яку легко натискати і яка майже без зусиль ковзає на своїх високоякісних тефлонових ніжках.

Що слід врахувати під час купівлі?

Що слід врахувати під час купівлі?

Вага

Легкі миші – вагою не більше 80 г – призначені для змагальних ігор, де потрібно багато швидких і точних рухів. Вони ідеально підходять для людей, які тримають мишу в кігтьовому або пальцевому захопленні (або в яких руки загалом менші), і яким не потрібно більше пари програмованих кнопок. Важчі миші призначені для завдань, що вимагають повільної, контрольованої точності. Вони найкраще підходять для тих, хто грає в ігри, де швидкість не відіграє великої ролі, але важливі зручність і програмованість: MMOs, MOBAs та інші RPG. 

Бездротова чи дротова

Бездротові миші за останні кілька років пройшли довгий шлях, але в них усе ще є недоліки, включно з обмеженим часом роботи від батарей (особливо в RGB) і потенційною затримкою. Якщо ви виберете бездротову, вам знадобиться миша з пристойним часом автономної роботи (щонайменше 40+ годин) і низькою затримкою з’єднання 2,4 ГГц – Bluetooth занадто високий для ігор, хоча і зручний у неігрових сценаріях (багато бездротових ігрових миш мають і те, і інше). Якщо ви вирішили використовувати дротове з’єднання, переконайтеся, що кабель розрахований на гнучкість і рухливість, щоб він не заплутувався і не порушував точність.

Стиль захоплення

Як ви тримаєте мишу? Існує три основні типи хвата.

 1. Долонний хват – основа вашої долоні лежить на тильному боці миші, а пальці лежать зверху. Це найпоширеніший тип хвата миші.
 2. Кігтьовий хват – ваше зап’ястя лежить на килимку/поверхні, долоня не торкається миші, а кінчики пальців захоплюють краї/кнопки.
 3. Захоплення кінчиками пальців – ваше зап’ястя і долоня підняті над килимком/поверхнею (і не торкаються миші). Кінчики пальців захоплюють краї/кнопки миші.

Для захоплення долонею найкраще підходять великі і важкі миші з яскраво вираженим горбом, а також миші з ергономічним профілем. Однак якщо у вас маленькі руки, такі миші можуть здатися вам громіздкими при захопленні долонею. 

Більш легкі та компактні миші краще підходять для захоплення кігтями і кінчиками пальців.

DPI, CPI, IPS і прискорення

DPI і CPI – це фактично одні й ті самі маркетингові терміни. Традиційно ми використовуємо DPI у пресі для позначення кількості точок на дюйм під час друку будь-чого з погляду чіткості зображення. CPI ж розшифровується як counts per inch, тобто скільки відліків робить ваша миша на один дюйм свого переміщення. Незалежно від цього, DPI є найпоширенішим варіантом, і саме його ми вибрали в цьому випадку. Більш високий DPI не обов’язково означає кращий сенсор миші. Необхідне тонке поєднання DPI і IPS. IPS, або дюйми на секунду, – це максимальна швидкість, з якою ваш сенсор може відстежувати відліки. Що вищий IPS у поєднанні з DPI, то кращий сенсор.

І ще – прискорення. Це те, скільки Gs може витримати ваша миша і при цьому ефективно відстежувати рухи. Якщо ви спрямовуєте мишу вперед-назад і вліво-вправо короткими різкими рухами, деякі миші можуть зламатися при досягненні певного значення G.