Техніка

Топ-10 причин переваги Android над iPhone

Нескінченні порівняння Android і iOS тривають, і зараз ми розповімо вам про деякі причини, через які ми віддали перевагу мобільній операційній системі Google перед закритою екосистемою Apple. Прості аргументи зводяться до вибору. З Android у вас більше вибору, ніж з iOS. В останні роки ми бачимо більше схожості, і в більшості випадків перейти з однієї системи мобільного пристрою на іншу простіше, ніж будь-коли.

Зміст

  • 1 Always-On display

  • 2 Вбудований Google Assistant

  • 3 Сповіщення

  • 4 Сканери відбитків пальців

  • 5 Більш швидка зарядка

  • 6 USB-C

  • 7 Нижчі середні ціни

  • 8 Функції, що підключаються

  • 9 Різні форм-фактори

  • 10 Настроюваність

Топ-10 причин переваги Android над iPhone

Always-On display

До iOS 16 Apple нарешті реалізувала популярну функцію Always-On display, якою ми насолоджувалися майже десять років на Android. У типовій для Apple манері, вона працює не так, як ви очікуєте. Звичайно, ви можете внести деякі зміни в налаштування, і функція “Профіль” є приємним доповненням. Проте, дисплеї Always-On у Android значно перевершують Apple.

Візьмемо, наприклад, реалізацію Pixel. Віджет At a Glance послідовно відображається на головному екрані та екрані блокування, надаючи швидку інформацію про дату, час, погодні умови та рівень заряду батареї. Є навіть недооцінена функція Now Playing, яка визначає поточну музику із заблокованого стану. Це тільки один приклад. На телефонах OnePlus ви можете налаштувати цю функцію за допомогою додаткових тем, інтеграцій та іншого.

Вбудований Google Assistant

Майже на кожному телефоні Android, який ви купуєте сьогодні, ви отримуєте доступ до Google Assistant зі штучним інтелектом. У той час як Siri справляється з основними завданнями, коли справа доходить до просунутих елементів управління і запитів, Google Assistant як і раніше залишається найкращим. Використовуючи тільки голос, ви можете робити неймовірні речі, наприклад, керувати технікою розумного будинку, отримувати інформацію, нагадування, і це тільки вершина айсберга.

На телефонах Pixel ви навіть можете робити такі речі, як голосовий набір тексту в реальному часі, живий переклад і повністю керувати пристроєм, навіть не піднімаючи його. Оскільки результати можна прив’язати до акаунту Google, інтеграція з іншими пристроями стає ще більш вражаючою, ніж просто смартфон.

Сповіщення

Повідомлення – одна з найсильніших сторін Google. Від значків у рядку стану, що вказують на очікування непрочитаного сповіщення, до функції Smart Reply, що дає змогу швидко відповідати на повідомлення без необхідності відкривати застосунок, або навіть організації сповіщень у панелі швидких налаштувань, – iOS просто не дотягує до Android у цій царині інтеграції.

На iPhone сповіщення постійно перебувають на випадаючій панелі Центру сповіщень, поки ви не видалите їх вручну. Це робить все хаотичним і неорганізованим, якщо ви отримуєте багато повідомлень на день.

Сканери відбитків пальців

Face ID дійсно чудовий, але він не завжди ідеальний. Хоча програмне розблокування обличчя існує на низці пристроїв Android, повсюдне поширення сканерів відбитків пальців – ще одна причина, з якої ми вважаємо, що Android перевершує iOS.

Незалежно від того, ємнісний він чи вбудований у дисплей, відсутність необхідності дивитися на телефон для розблокування і блокування – це величезний плюс. Деякі ємнісні сканери або сканери на задній панелі навіть дають змогу керувати елементами користувацького інтерфейсу, такими як панель швидких налаштувань. Це безпрограшний варіант для доступності, оскільки вам не потрібно турбуватися про те, щоб зняти окуляри або навіть маску для розблокування телефону.

Більш швидка зарядка

Дедалі більша кількість телефонів Android пропонують швидкість зарядки 100 Вт і вище, що дає змогу зарядити телефон менш ніж за 30 хвилин. Якщо відкинути сумніви в довговічності, важко не визнати, наскільки хороша ця функція, коли ми дивимося на телефони з повільною зарядкою. Якщо можливість швидкої зарядки – це те, що ви просто зобов’язані мати, то існує безліч Android-пристроїв, які навіть пропонують надшвидку бездротову зарядку потужністю понад 50 Вт.

USB-C

USB-C

Повсюдне поширення USB-C означає, що телефони на Android краще пристосовані до поточної та майбутньої інтеграції технологій. Apple неохоче дотримується свого власного стандарту Lighting, який забезпечує обмежену швидкість передачі даних і зарядки, а також викликає сумніви щодо довговічності.

Це ще більше заплутує ситуацію, коли компанія продає безліч пристроїв, що використовують USB-C для зарядки і передачі даних, включно з iPad Pro і MacBook. Підключити телефон Android до Mac або iPad насправді простіше, ніж iPhone, просто завдяки наявності USB-C.

Нижчі середні ціни

Якщо ви купуєте новий смартфон за бюджетом, ви, швидше за все, бачили пристрої від Motorola, LG, Xiaomi, Oppo і навіть Google. При купівлі телефону на базі Android у вас просто більше можливостей вибору в усьому ціновому спектрі. У верхньому ціновому сегменті такі пристрої, як Galaxy S22 Ultra, йдуть нога в ногу з iPhone 14 Pro Max, але щойно ви спускаєтесь вниз по ціновій шкалі, все складається на користь безлічі інших виробників комплектуючих Android, як-от OnePlus, Xiaomi і Google з Pixel 7.

Функції, що підключаються

В останні кілька років Google постійно відокремлює функції від оновлень Android, щоб користувачі могли отримати нові можливості через зміни в Play System. Це означає, що поки ваша версія ОС підтримується, ви можете отримати додаткові функції без необхідності чекати повного OTA-оновлення системи. Серед останніх прикладів – довгоочікуваний режим читання. Цю функцію можна додати, просто встановивши додаток із Play Store на свій телефон, і вона працює з наявними функціями доступності в Android.

 

На відміну від Android, iOS, як і раніше, покладається на повні OTA-оновлення для досягнення того ж самого, що означає, що якщо ви не оновлюєтеся автоматично, функції можуть бути заблоковані. Це стосується і сторонніх опцій, таких як аудіоконтролери та багато іншого. Android полегшує налаштування вашого використання за допомогою цих опцій, що підключаються.

Різні форм-фактори

Досить поглянути на портфоліо смартфонів Apple, щоб зрозуміти, що тут у нас більше вибору. Звичайно, Apple випускає лише обмежений модельний ряд щороку, але флагмани Samsung мають безліч форм. Складні, розкладні та всілякі конструкції існують на Android, а це означає, що ви можете вибрати те, що підходить саме вам і вашим уподобанням.

Хоча деякі пристрої мають різну функціональність, існує також більше варіантів екранів і розмірів, щоб задовольнити саме те, що вам потрібно. Будь то міцний телефон або акумуляторний звір – на Android можна використовувати сотні комбінацій, яких просто немає на iOS.

Настроюваність

Бити в барабан про настроюваність Android іноді здається несправедливим, оскільки iOS постійно пропонує більше можливостей для налаштування та підлаштування вашого пристрою. Однак якщо ви хочете встановити на свій телефон нову програму запуску або навіть створити сторінку домашнього екрана без іконок додатків, то варто вибрати Android.

Правда в тому, що Android як мобільна операційна система дає змогу вам ефективніше задовольняти власні потреби. Чи хвилює це користувачів iPhone? Швидше за все, ні, але ми тут насолоджуємося всіма перевагами настроюваності, які дає ОС від Google.