Техніка

Samsung і Qualcomm не знадобляться: Apple почне виробляти власні екрани та процесори

У рамках стратегії з виведення більшої кількості чинників на внутрішній ринок і зменшення залежності від технологічних партнерів, таких як Samsung і LG, компанія Apple Inc. має намір почати використовувати свої власні унікальні засоби захисту від упередженого ставлення до мобільних пристроїв уже в 2024 році. За словами людей, знайомих із цим питанням, компанія має намір почати із заміни дисплея в найдорожчому годиннику Apple Watches.

Зміст

  • 1 Навіщо потрібні зміни

  • 2 Оновлення дисплеїв Apple

  • 3 Apple і microLED

  • 4 Власна розробка Apple замість Broadcom

  • 5 Труднощі Apple

  • 6 Угода Apple і Qualcomm

Samsung і Qualcomm не знадобляться: Apple почне виробляти власні екрани та процесори

Навіщо потрібні зміни

Зміни є частиною більш масштабних зусиль з переходу від локальних матеріалів до матеріалів, створених сторонніми виробниками, що дає Apple більше контролю над візуальними і функціональними аспектами своєї платформи. Технологічний гігант перестав використовувати процесори Intel Corp. процесори у своїх комп’ютерах Mac на користь власних розробок, і він планує зробити те ж саме з основними бездротовими компонентами iPhone. Пророк Apple зберігав мовчання.

Найбільш технологічно складний виробник дисплеїв у світі, компанія Samsung, випускає свій власний бренд microLED для телевізорів. Проте, виробляючи захисні елементи власними силами, Apple, можливо, зможе точніше відповідати своїм продуктам і в довгостроковій перспективі міцніше контролювати ланцюжок поставок. Намір компанії виробляти власні захисні екрани, починаючи з Apple Watch, було вперше висвітлено Bloomberg у 2018 році. Два основні постачальники екранів для годинників, Samsung Display Co. і LG Display Co, постраждають унаслідок цього рішення.

Оновлення дисплеїв Apple

Розробкою дизайну для Apple керує Вей Чен, який відповідає за групу дисплейних технологій у підрозділі апаратних технологій Джоні Сруджі. Компанія почала тестування екранів microLED як оновлення для свого нового спортивного годинника Apple Watch Ultra. Передбачається, що дисплеї нового покоління матимуть яскравіші, насиченіші кольори та можливість перегляду під кутом порівняно з нинішніми годинниками Apple Watch. Люди, які бачили дисплеї, але побажали залишитися невідомими, оскільки дизайн все ще тримають у таємниці, стверджують, що вміст, схоже, намальований поверх скла.

Панелі microLED стануть першими захисними пристроями Apple, які були повністю розроблені і створені всередині компанії. Крім Samsung і LG, наразі компанія отримує захист від низки інших директорів, таких як Japan Display Inc, Sharp Corp. і BOE Technology Group Co.

Розробка T159, кодова назва дизайну, набрала обертів у 2018 році. Apple поставила перед собою мету почати перехід на microLED-дисплеї вже у 2020 році. Однак багато хто з тих, хто займався цим питанням, заявили, що дорогі витрати і технічні перешкоди призвели до того, що розробка застопорилася. Через міркування безпеки компанія Apple вирішила віддати перевагу своєму годиннику, розмір екрана якого становить близько 2 дюймів, як першому мобільному пристрою, замість того щоб впроваджувати технологію у величезні дисплеї, як вона спочатку планувала.

Apple і microLED

Apple і microLED

Для Apple перехід на microLED був давно очікуваним. Тендер на придбання компанії LuxVue, яка створила технологію microLED, розпочався ще в 2014 році. Створенням власних дисплеїв Apple спочатку займався досвідчений керівник Лінн Янгс у підрозділі Apple з розробки рішень, але два роки тому це завдання передали Сруджі, який очолює відділ замовних чіпів компанії.

Власна розробка Apple замість Broadcom

У рамках зусиль Apple Inc. із заміни процесорів у своїх iPhone на вітчизняні, 2025 року компанія припинить використання критично важливого елемента Broadcom Inc, завдавши удару по одному зі своїх найбільших постачальників. Щоб замінити Qualcomm Inc., Apple також має намір випустити свій власний чип стільникового модему до кінця 2024 або на початку 2025 року, за словами людей, які відмовилися назвати свої імена, оскільки плани є цілком секретними. Спочатку передбачалося, що компонент Qualcomm буде замінено в цей час, але затримки в процесі розробки продовжили терміни.

Найбільший клієнт Broadcom, компанія Apple, забезпечила понад 7 мільярдів доларів, або 20 відсотків, угод чіпмейкера в останньому фінансовому році. Хоча Qualcomm вже давно заявляла, що її залежність від Apple зменшиться, на виробника iPhone, як і раніше, припадає близько 10 мільярдів доларів її щомісячних продажів. Після отримання новин акції Broadcom впали на 4,7 відсотка, але потім змінили курс. Наприкінці акції впали на 2 долари до 576,89 долара. До того, як акції компанії закінчилися на позначці 144,61 долара, знизившись на 0,6, Qualcomm відмовилася вважати, що це так само важливо, як і 1,66.

На iPhone, який є основним джерелом доходу компанії, припало більше половини угод Apple на суму 394,3 мільярда доларів порівняно з попереднім періодом. Додатково підтримуючи зростання Broadcom, цей пристрій називають “головним північноамериканським клієнтом” компанії під час дзвінків з приводу прибутку. Один компонент, вироблений напівпровідниковою компанією, керує функціями Bluetooth і Wi-Fi на пристроях Apple.

Труднощі Apple

Труднощі Apple

Незважаючи на те, що компанія планувала розгорнути власний стільниковий модем, у неї виникли проблеми з перегрівом, часом автономної роботи та отриманням сертифікації елемента. Наразі iPhone підтримує понад 100 стільникових операторів у більш ніж 175 країнах, що робить тестування трудомістким і складним.

Для абсолютних фанатів стільниковий модем є найважливішим елементом iPhone, оскільки він дає змогу пристрою здійснювати телефонні дзвінки та підключатися до Інтернету, коли Wi-Fi недоступний. Однак це може суттєво нашкодити флагманському продукту компанії, якщо пристрій Apple поступатиметься елементу Qualcomm. Тривале перетворення потенційно може поставити Apple у скрутне становище. Протягом кількох років компанія все ще залежатиме від Qualcomm, оскільки вона замінює елемент у різних продуктах.

Приблизно у 2018 році Apple відкрила офіс у Сан-Дієго поруч зі штаб-квартирою Qualcomm і почала розробку свого модему. У 2019 році компанія створила більше сервісів у стратегічно важливих місцях, визнаних для розвитку бездротових технологій, і купила модемний підрозділ Intel за 1 млрд доларів як засіб прискорення цього розвитку. Розробка чіпів Wi-Fi і Bluetooth є пізнішою, тому випуск буде відкладено. Проте, Apple і раніше виробляла деякі бездротові процесори самостійно, подібно до чіпів W3 і H2, що використовуються в годинниках Apple Watches і AirPods.

Угода Apple і Qualcomm

Apple і Qualcomm вели судову суперечку навколо роялті та патентів, пов’язаних з модемами, аж до укладення мирової угоди у 2019 році. Для того щоб iPhone підтримував 5G у 2020 році, Apple на той час вважала, що контрольний постріл був необхідний. Компанії вирішили, що Qualcomm продовжуватиме постачати Apple фактори до 2024 року. У Apple і Broadcom також були проблемні відносини. Під час форс-мажорних обставин, спричинених епідемією, Тан, генеральний директор чипмейкера, що володіє характером рішучого логроллінгу, змусив деяких гостей узяти на себе зобов’язання не скасовувати замовлення. У межах угоди, яка діятиме до середини 2023 року, Apple заявила 2020 року, що витратить 15 мільярдів доларів на процесори Broadcom.