Техніка

Технологія VoLTE: чому вона така важлива

VoLTE - це те, як наші телефони та оператори зв'язку передають голос під час розмови, і якщо ви маєте сучасний телефон, ви, ймовірно, вже користуєтеся цією технологією. Якщо вашому телефону вже кілька років і ви ще не використовуєте VoLTE, варто перейти на нього не лише для підвищення якості зв'язку, а й для того, щоб бути готовим скористатися всіма перевагами.

Зміст

  • 1 Що таке VoLTE?

  • 2 Як використовувати VoLTE

  • 3 5 переваг використання VoLTE

  • 4 Обмеження послуг VoLTE

Технологія VoLTE: чому вона така важлива

Що таке VoLTE?

Як випливає з назви, Voice over LTE – це коли оператор зв’язку дозволяє здійснювати телефонні дзвінки через LTE-з’єднання замість старих традиційних голосових мереж. Наприклад, у минулому Verizon Wireless використовував 1XRTT для всіх голосових викликів, перейшовши на LTE тільки для передачі даних, наприклад, для перегляду веб-сторінок. Саме тому телефони Verizon не могли одночасно використовувати голосовий зв’язок і передачу даних. Аналогічно, AT&T і T-Mobile використовували комбінацію LTE для передачі даних і HSPA+ для дзвінків і знижували рівень сигналу до 3G під час розмови з абонентом на іншій лінії. З VoLTE жоден із цих сценаріїв не потрібен.

Тепер, завдяки VoLTE, обидва типи мереж мають спільну можливість використовувати більшу пропускну спроможність для здійснення телефонних дзвінків з більш якісним звуком в обох напрямках. Коли ви розмовляєте з кимось по VoLTE, ви відразу ж помітите різницю в якості зв’язку на обох кінцях. Ви також можете помітити, що дзвінки з’єднуються швидше.

Як використовувати VoLTE

Кожен великий оператор підтримує VoLTE, і практично будь-який новий телефон, який ви сьогодні купуєте, підтримує цю технологію. Ба більше, найімовірніше, вона вже ввімкнена на вашому телефоні.

  1. На iPhone цей параметр можна перемкнути в основних налаштуваннях у розділі “Стільниковий зв’язок”, потім “Параметри стільникових даних”. (Ви можете помітити, що при зміні цього параметра індикатор мережі на телефоні скидається).
  2. На більшості нових телефонів Samsung ця опція знаходиться в категорії підключень у налаштуваннях телефону. На інших телефонах, наприклад, від OnePlus, вона дуже схожа на опцію в категорії Wi-Fi & network.

Щоб VoLTE почав діяти, необхідно виконати кілька умов, включно з наявністю досить хорошого LTE-з’єднання на вишці, що підтримує VoLTE. Вам також знадобиться пристрій, що підтримує VoLTE. Це необхідно підтвердити на кожному пристрої кожного оператора зв’язку, але більшість телефонів, випущених за останні пару років, повинні підтримувати VoLTE.

Кінцева мета операторів – перевести всіх на дзвінки по VoIP, що розшифровується як Voice over Internet Protocol. Щойно це станеться, такі функції, як VoLTE, VoNR (5G) і Wi-Fi Calling, потраплять в одну категорію і дадуть змогу дзвонити, якщо під’єднатися до будь-якого безпечного джерела Інтернету. Це стосується і автономного 5G, і в міру розвитку більш ефективних мереж 5G оператори будуть прагнути до того, щоб клієнти якомога частіше залишалися на вишці.

5 переваг використання VoLTE

5 переваг використання VoLTE

Якість дзвінків високої чіткості

Найзначнішою перевагою 4G VoLTE є покращена якість дзвінків. Ви можете чітко спілкуватися з користувачами під час голосових викликів. Якщо якість дзвінків у мережах попередніх поколінь, таких як 2G і 3G, не вирізнялася високою чіткістю, то 4G VoLTE забезпечує якість дзвінків, що втричі краща за 3G, та вшестеро краща за 2G.

Хороший час роботи від акумулятора

Ви могли помітити, що без VoLTE мережа 4G перемикається на 3G під час кожного дзвінка, що змушує смартфон витрачати більше заряду батареї, ніж зазвичай. З VoLTE ваш телефон не перемикається на 3G, навіть якщо ви розмовляєте по телефону, що дає змогу економити заряд батареї.

Велика зона покриття і кращий зв’язок

Ви будете здивовані, дізнавшись, що дзвінки VoLTE можуть з’єднуватися вдвічі швидше, ніж сигнали 2G або 3G. Крім того, 4G зараз широко доступний по всьому світу. 4G працює в спектрі 800 МГц, який має більше охоплення, ніж спектр 2G або 3G. Цей спектр може проникати навіть через масивні об’єкти, що насилу вдавалося попереднім поколінням.

Таким чином, навіть якщо ви перебуваєте в підвалі або на останньому поверсі, у вас буде підключення до мережі. Тому, незважаючи на те, що VoLTE залежить від цього спектра для забезпечення кращого покриття і кращого під’єднання, доступна мережа ширша і стійкіша.

Багатозадачність

Без VoLTE ваша мережа 4G стає 3G під час дзвінків, що обмежує вас у використанні швидкого інтернету під час розмов. З 4G VoLTE цього не відбувається. Ваша мережа 4G залишається незмінною і дозволяє вам використовувати дані в перервах між дзвінками. Ви можете переглядати веб-сторінки, завантажувати мультимедійні файли та багато іншого під час дзвінків VoLTE.

Відеодзвінки через VoLTE

Ви можете здійснювати навіть відеодзвінки по VoLTE з мінімальним споживанням даних. Зазвичай для відеодзвінків доводиться завантажувати сторонні додатки, як-от Skype, Google Meet, Zoom тощо. Але з 4G VoLTE вам не потрібно встановлювати жодних інших додатків. Телефони, сумісні з 4G VoLTE, отримують підтримку відеодзвінків, вбудовану в їхню систему виклику. Крім того, 4G VoLTE економить заряд батареї під час відеодзвінків. 

Обмеження послуг VoLTE

Обмеження на дзвінки високої чіткості

Хоча дзвінки VoLTE забезпечують дзвінки більш високої чіткості, ця функція обмежена дзвінками тільки між двома телефонами з підтримкою VoLTE. Якщо одна трубка підтримує VoLTE, а інша ні, то дзвінок буде стандартної якості, а не HD.

Потрібен інтернет

Для роботи дзвінків VoLTE необхідно або підключення для передачі даних, або сигнал 4G. В іншому випадку ви не зможете здійснювати дзвінки у форматі HD або користуватися Інтернетом. Необхідна підтримка телефону Щоб увімкнути послуги VoLTE, ваш пристрій має бути сумісним. У багатьох користувачів послуги VoLTE не ввімкнені на їхніх смартфонах. Хоча деякі смартфони отримують цю послугу з оновленням, багато старих моделей несумісні з VoLTE.

Глобальне використання VoLTE продовжує зростати. Однак слід враховувати плату, пов’язану з використанням підключення для передачі даних для здійснення дзвінків.