Поради

Що робити, якщо гаджет намок: швидкі способи усунення проблеми

Незалежно від того, наскільки безпечним своє поводження з телефоном ви вважаєте, у вас є всі шанси якимось чином намочити його. Після того як паніка вщухне, більшість людей, які зіткнулися з цією проблемою, спробують занурити телефон у рис, щоб зберегти його працездатність. На жаль, незважаючи на популярність цього способу, вас ввели в оману щодо його безпеки та ефективності. Замість використання рису для збереження працездатності телефону після намокання слід використовувати потік повітря. Ось інструкція, яка допоможе вам оживити ваш гаджет.

Зміст

  • 1 Що необхідно зробити одразу?

  • 2 Основні дії

Що робити, якщо гаджет намок: швидкі способи усунення проблеми

Що необхідно зробити одразу?

  1. Негайно вимкніть телефон, навіть якщо здається, що він працює. Якщо залишити його увімкненим, це може призвести до короткого замикання. Якщо телефон побував у воді, вважайте, що він залитий водою, незалежно від того, працює він чи ні. Якщо телефон був під’єднаний до розетки під час занурення у воду, відключіть кабель від розетки! Якщо ви спочатку не відключите його від мережі, то під час виймання ви можете отримати удар струмом. Якщо ваш телефон сучасний та/або є флагманською моделлю, велика ймовірність, що він водонепроникний. Не вмикайте телефон і/або не відкривайте додатки, щоб перевірити, чи працює він.
  2. Зніміть з телефону захисний чохол і будь-які інші аксесуари. Швидко зберіть кілька безворсових серветок або паперових рушників, потім покладіть на них телефон, від’єднавши все, що до нього підключено. Усе, що залишається під’єднаним до мокрого телефона, може ще більше затримати воду всередині та пошкодити його.
  3. Вийміть SIM-карту та акумулятор (якщо це можливо). Якщо телефон оснащений знімним акумулятором, зніміть кришку акумуляторного відсіку та витягніть акумулятор. Якщо SIM- та/або SD-карта знаходиться під кришкою акумулятора, витягніть і її. Якщо в телефоні є лоток для SIM-карти, вийміть його та витягніть SIM-карту.

Основні дії

Витріть воду безворсовою ганчіркою або рушником

Якщо у вас є ганчірка з мікрофібри, вона підійде найкраще. У крайньому разі, підійде чистий рушник (навіть паперовий). Видаліть за допомогою ганчірки якомога більше вологи з телефона, намагаючись не потрапляти в порт зарядки, гніздо для навушників або слоти для карт пам’яті.

Не використовуйте фен і не намагайтеся помістити телефон у духовку, мікрохвильову піч, сушарку для білизни або будь-який інший пристрій – тепло може пошкодити телефон!

Не трясіть і не рухайте телефон занадто сильно, щоб уникнути потрапляння в нього води.

Видаліть воду за допомогою пилососа

Якщо у вас є пилосос для вологого/сухого прибирання, це чудово! Якщо ні, то підійде звичайний пилосос із насадкою для шланга. Встановіть насадку на шланг пилососа, увімкніть пилосос на максимальну потужність і пропилососьте всі отвори телефона.

Ви також можете спробувати висмоктувати воду ротом

Це дуже м’яко і дає змогу вам перебувати досить близько до телефону, щоб почути, де знаходиться вода. Тільки не вдихайте слину назад у телефон, оскільки це завдасть ще більшої шкоди.

Використовуйте пакети із силікагелем

Так, ви напевно чули про використання розчинного рису, але насправді рис – не найефективніший спосіб висушити телефон! Силікагель ефективніший, ніж рис швидкого приготування і практично всі інші способи сушіння. Це спрацює тільки в тому разі, якщо у вас уже є запаси пакетиків із силікагелем – знаєте, такі маленькі пакетики, які продають у коробках з-під таблеток, взуття та електроніки з написом “не їсти”. Якщо ви запаслися, покладіть телефон (і акумулятор, якщо ви його вийняли) у велику миску, а потім накрийте його кількома пакетами силікагелю. Залиште телефон на 48-72 години, щоб гель встиг увібрати всю вологу, що залишилася в телефоні.

Основні дії

Покрийте телефон 4 чашками кристалічного наповнювача для котячого туалету 

Кристалічний наповнювач для котячого туалету виготовлений із силікагелю, який є найкращою речовиною для висушування телефону. Дуже важливо, щоб ви використовували саме кристалічний наповнювач, а не наповнювач із глини або інших матеріалів – саме силікагель витягує вологу. Глина тільки погіршить усе. Насипте шар кристалічного наповнювача в контейнер, потім покладіть відкритий телефон і його від’єднаний акумулятор на цей шар (якщо телефон легко розбирається). Насипте решту наповнювача, щоб повністю покрити телефон, і залиште його на 48-72 години.

Покладіть телефон у миску з невареним рисом швидкого приготування, кускусом швидкого приготування або вівсянкою швидкого приготування

Ключове слово тут – розчинний, оскільки звичайний рис, кускус або вівсянка не вберуть достатньо рідини з телефону за досить короткий проміжок часу. Якщо у вас є всі три продукти, вибирайте вівсянку або кускус, оскільки вони вбирають рідину краще, ніж рис швидкого приготування.

Залиште телефон на відкритому повітрі з вентилятором

Якщо у вас уже не залишилося варіантів, покладіть телефон на сухий рушник або іншу поглинаючу поверхню і встановіть електричний вентилятор, щоб він обдував поверхню телефону.

Що потужніший вентилятор, то краще. Залиште вентилятор працювати (а телефон вимкненим) на 48-72 години, як і при використанні вологопоглинача.

Зберіть і увімкніть телефон через 2-4 дні. Перш ніж увімкнути телефон, перевірте, чи чистий він і чи має вигляд сухого. Дуже важливо дочекатися повного висихання телефону перед увімкненням – що довше ви чекатимете, то більша ймовірність того, що телефон виживе.