Поради

9 причин не купувати смарт-годинник

За останні роки технологія Smartwatch значно покращилася, і вони стали набагато популярнішими. Але водночас вони ще не стали обов'язковим аксесуаром.

Зміст

  • 1 Висока ціна

  • 2 Смарт-годинники потребують регулярного заряджання

  • 3 Фітнес-трекер може бути більш практичним

  • 4 Смарт-годинник незручний для телефонних дзвінків

  • 5 Постійні сповіщення не завжди зручні

  • 6 Вам все одно потрібно мати при собі телефон

  • 7 Екрани смарт-годинників мають обмежену функціональність

  • 8 Більшість смарт-годинників не водонепроникні

  • 9 Смарт-годинники доступні не у всіх розмірах

9 причин не купувати смарт-годинник

Смартфон сьогодні є очевидним вибором, якщо вам потрібен новий телефон. Але більшість людей, як і раніше, задоволені традиційним годинником для визначення часу.
Смарт-годинник використовує багато корисних функцій смартфона і поміщає їх на зап’ясті. Його можна використовувати для отримання сповіщень, здійснення та приймання телефонних дзвінків, а також для доступу до широкого спектра застосунків. Часто вони оснащуються складними фітнес-трекерами, які можуть аналізувати кожен ваш рух, а деякі з застосунків дійсно корисні. Але чому ж вони вам не потрібні?

Висока ціна

Найпопулярніший смарт-годинник коштує 400-500 доларів. Це досить розумна ціна порівняно з іншими годинниками. Але за цю ж ціну ви можете придбати смартфон середнього класу. У нього буде більший екран, вищі технічні характеристики, краща функціональність і вбудована камера.

У смарт-годинника є свої переваги, але з погляду співвідношення ціни та якості він не йде в жодне порівняння.

Смарт-годинники потребують регулярного заряджання

Більшість смарт-годинників потребують зарядки раз на один-два дні. Це цілком зрозуміло з огляду на їхню функціональність, але про це варто задуматися, якщо ви плануєте замінити ним традиційний годинник.

Наявність смарт-годинника означає, що у вас з’явиться ще один електронний пристрій, який потрібно буде постійно заряджати. І якщо ви забудете про це, ваш новий годинник навіть не зможе визначати час.

Фітнес-трекер може бути більш практичним

Смарт-годинники також призначені для використання в якості фітнес-трекера. Вони досягають цієї мети, але є причина, через яку багато людей вибирають спеціалізований пристрій.

Фітнес-трекери значно дешевші, часто набагато менші за розміром і зазвичай мають набагато триваліший час автономної роботи. Наприклад, деякі фітнес-трекери працюють до 30 днів без підзарядки.

Якщо ви шукаєте пристрій, здатний відстежувати вашу активність 24 години на добу, то смарт-годинник, можливо, не найкращий вибір.

Смарт-годинник незручний для телефонних дзвінків

Технологія розумних годинників постійно вдосконалюється, але поки що вони ще не зручні для здійснення телефонних дзвінків. Легко стверджувати, що вони ніколи і не стануть такими. Притискати зап’ястя до вуха ніколи не буде зручно, і поки всі не змінять свою думку з цього приводу, ви завжди матимете досить дивний вигляд.

Смарт-годинник дійсно добре працює з гарнітурами hands-free, але перевага годинника перед телефоном у цьому сценарії спірна.

Постійні сповіщення не завжди зручні

Смарт-годинник забезпечує доступ до сповіщень одним рухом зап’ястя. Це ідеальний варіант, якщо ви часто опиняєтеся в ситуаціях, коли не можете скористатися телефоном. Це також корисно, якщо вам потрібен доступ до свіжих новин. Але більшості людей не потрібен або небажаний такий постійний доступ до оновлень. Нескінченні повідомлення можуть завдати шкоди як продуктивності, так і психічному здоров’ю. Смарт-годинник дає змогу ніколи не пропустити жодного сповіщення. Але це не завжди добре.

Вам все одно потрібно мати при собі телефон

Деякі люди купують смарт-годинник, сподіваючись залишити телефон удома. На жаль, це зазвичай непрактично. Деякі смарт-годинники оснащені слотами для sim-карт, але більшість – ні, тобто ви не зможете зателефонувати або прийняти телефонний дзвінок, не маючи поблизу телефону.

Більшість додатків для смарт-годинників також не можуть бути встановлені без пов’язаного додатка для смартфона.

Вам все одно потрібно мати при собі телефон

Екрани смарт-годинників мають обмежену функціональність

Екрани розумних годинників стають дедалі чіткішими. Але їхні можливості обмежені.

Введення тексту вкрай незручне, тому більшість додатків використовують голосове введення. А більшість повідомлень надають обмежену інформацію. Тому багато додатків для смартфонів корисні тільки в поєднанні з їхніми аналогами для телефонів.

Більшість смарт-годинників не водонепроникні

Більшість смарт-годинників рекламуються як “водонепроникні”, але це зазвичай означає водонепроникність, а не те, що їх можна занурювати у воду на тривалий час. Перед купівлею смарт-годинника варто ознайомитися з конкретними обмеженнями. Наприклад, багато смарт-годинників будуть пошкоджені солоною водою. У цьому вони поступаються традиційним годинникам, які часто призначені для плавання в морі.

Смарт-годинники доступні не у всіх розмірах

Усі додаткові функції в смарт-годиннику мають бути кудись вкладені. А це означає, що існує межа того, наскільки маленьким він може бути.

Якщо у вас маленькі зап’ястя або вам подобається годинник з особливо маленьким профілем, вам буде важко знайти смарт-годинник у бажаному стилі.

Також існує обмеження на кількість класичних стилів, які може повторити цифровий дисплей.

Смарт-годинники – корисні аксесуари, і багато людей, які купують їх, в кінцевому підсумку залишаються задоволені своєю покупкою. Однак перед покупкою варто запитати себе, для якої мети він буде використовуватися. Багато з їхніх функцій краще виконуються спеціалізованими пристроями. Це робить смарт-годинники хорошими в багатьох відношеннях, але не ідеальними в жодному з них.