Поради

Як продовжити термін служби батареї смартфона: прості поради

Звичайний акумулятор смартфона втрачає до 20% своєї ємності на рік через повне заряджання. Раніше мобільні телефони використовувалися лише для дзвінків і надсилання текстових повідомлень. Але на сьогоднішній день це універсальний розважальний пристрій. Будь то ігри, відеодзвінки, перегляд інтернет-сторінок, чати або потокове мовлення - все це витрачає заряд батареї.

Зміст

  • 1 Часткове заряджання батареї

  • 2 Уникайте використання смартфона в той час, коли він заряджається

  • 3 Слідкуйте, за тим, щоб акумулятор не перегрівався

  • 4 Використовуйте лише оригінальні пристрої зарядки

Як продовжити термін служби батареї смартфона: прості поради

Як користувач смартфона, кожен з нас прагне швидко зарядити акумулятор свого пристрою і хоче, щоб він прослужив довше. Однак залишається питання, чи завжди ми заряджаємо наші телефони правильним способом? Саме це питання ми повинні поставити собі для довгого життя батареї нашого телефону. Давайте поговоримо про це докладніше.
Сьогодні ми познайомимо вас із найкращими способами заряджання смартфона, які, своєю чергою, дадуть змогу збільшити час роботи батареї.

Часткове заряджання батареї

Багато користувачів смартфонів люблять часто заряджати свої телефони до позначки 100 відсотків. Хоча це необхідно для того, щоб телефон працював протягом дня, але це дуже шкідливо для акумулятора.

Найкращий спосіб заряджання смартфона для економії заряду акумулятора – це часткове та частіше заряджання. Наприклад, зарядіть телефон на 90 відсотків і продовжуйте використовувати його доти, доки заряд не знизиться до 30 відсотків. Таким чином, ваш телефон буде перебувати в здоровому циклі зарядки/розрядки, і це збільшить термін служби батареї. 

Уникайте використання смартфона в той час, коли він заряджається

Усі ми любимо користуватися своїми телефонами. У багатьох із нас виникає питання, чи корисно використовувати телефон під час заряджання чи ні? Відповідь така: краще не використовувати телефон, а особливо додатки, для роботи яких потрібна велика частка заряду батареї. Коли ви використовуєте телефон під час заряджання, вся енергія споживається дисплеєм, процесором, GPU та іншими додатками.

Це може призвести до перегріву пристрою і, як наслідок, до скорочення часу автономної роботи. Тому найкращий спосіб уникнути перевантаження під час заряджання – вимикати пристрій під час заряджання. Однак якщо немає можливості вимкнути пристрій, то ви також можете знизити навантаження, коли пристрій під’єднано до розетки для заряджання. 

Уникайте використання смартфона в той час, коли він заряджається

Слідкуйте, за тим, щоб акумулятор не перегрівався

Зарядка телефону в спекотному і вологому середовищі зовсім не корисна для його акумулятора. Користуючись своїм пристроєм, ви напевно помітили, що акумулятор розряджається набагато швидше, коли він гарячий. Батарея не тільки розряджається, а й набухає і навіть може вибухнути. Тому рекомендується уникати перегріву під час заряджання і ставити смартфон на заряджання тільки в прохолодному місці. Також не рекомендується заряджати телефон на сильному морозі, оскільки через низьку температуру акумулятор втрачає свою ємність. 

Використовуйте лише оригінальні пристрої зарядки

Одним з найпоширеніших способів нанесення шкоди акумулятору смартфона є використання сторонніх, несумісних або неякісних зарядних кабелів і настінних адаптерів. Можливо, ви придбали ці аксесуари за дешевою ціною в найближчому магазині, думаючи, що отримали угоду десятиліття і заощадили купу грошей, купивши ці дешеві підроблені аксесуари, але ви помиляєтеся. Ці аксесуари можуть мати такий самий вигляд, як і оригінальні, але всередині вони зроблені з дешевих якісних дротів і неефективних конденсаторів, які не забезпечують необхідний струм для заряджання акумулятора і, зі свого боку, шкодять йому. 

Ми сподіваємося, що ви отримали користь із наших порад щодо заряджання телефону. Спробуйте застосувати їх, і ви переконаєтеся, що вони допомагають зберегти час роботи акумулятора.