Поради

Корисні лайфхаки для вашого комп’ютера, про які ви могли не знати

Навіть незважаючи на те, що ви можете бути досвідченим користувачем комп'ютера, існує напрочуд багато способів відточити свої навички роботи на ПК і підвищити продуктивність. Ці невеликі, але маловідомі поради та хитрощі можуть істотно змінити ваш робочий процес і заощадити багато часу.

Зміст

  • 1 Як відкрити вкладку, яку ви випадково закрили?

  • 2 Керування кількома моніторами, прив'язка вікон і циклічне переміщення по відкритих вікнах

  • 3 Скасування всіх дій за допомогою простого поєднання клавіш на клавіатурі

  • 4 Захистіть свої файли паролем

  • 5 Ярлики клавіатури YouTube

  • 6 Знайти пароль Wi-Fi

Корисні лайфхаки для вашого комп’ютера, про які ви могли не знати

Як відкрити вкладку, яку ви випадково закрили?

Якщо ви помилково закрили вкладку, не хвилюйтеся, ви можете повернути її, просто натиснувши Ctrl + Shift + T, і повернутися до того, що ви робили. Ви можете натиснути Cmd + Shift + T, щоб повернути закриту вкладку, якщо ви працюєте на Mac.

Керування кількома моніторами, прив'язка вікон і циклічне переміщення по відкритих вікнах

Якщо ви використовуєте кілька моніторів, натискання клавіші Windows + клавіші зі стрілками швидко прив’яже вікно до сторони будь-якого з моніторів. Ви також можете натиснути Shift + Windows Key + Arrows, якщо хочете, щоб вікно перемістилося на наступний монітор, але якщо ви хочете швидко налаштувати другий монітор або проектор, натисніть Windows + P.

 

Користувачі Mac можуть використовувати Mission Control для управління віртуальними робочими столами, перегляду робочого столу і перемикання між додатками. 

Натискання клавіш Alt + Tab дає змогу перегортати відкриті вікна (Alt + Shift + Tab – перегортання назад). У macOS поєднання клавіш Cmd + Tab. Це дає змогу швидко та безболісно перемикатися між запущеними процесами.

Скасування всіх дій за допомогою простого поєднання клавіш на клавіатурі

Чи знаєте ви, що в операційній системі Windows можна скасувати практично будь-яку дію? Ви, ймовірно, знаєте, що натискання Ctrl + Z скасовує все, що ви щойно набрали, але це стосується і всього іншого. Наприклад, якщо ви випадково перемістили або видалили файл, натискання Ctrl + Z поверне його на колишнє місце. Крім того, ви можете повторити все, що скасували, натиснувши Ctrl + Y.

Захистіть свої файли паролем

Найпростіший спосіб заблокувати доступ до певних файлів – створити зашифрований архів. Якщо у вас встановлена копія WinRAR, 7-Zip або The Unarchiver for Mac, ви можете створити новий архів, вибрати шифрування його вмісту і захистити їх паролем.

Захистіть свої файли паролем

Ярлики клавіатури YouTube

Ви можете заощадити час на навігації по YouTube за допомогою сполучень клавіш. Крім натискання клавіші пробілу для відтворення або призупинення відео, ви можете натиснути клавішу K (утримування будь-якої з цих клавіш також відтворює відео в уповільненому режимі). Натискання клавіші 0 (нуль) на клавіатурі дає змогу перейти до початку відео, а клавіша End – до кінця відео.

Клавіша Home також працює для переходу до початку відео. Натискання клавіш J і L дає змогу переміститися на 10 секунд вперед/назад, а M – вимкнути звук. Натискання клавіші F перемикає між повноекранним і звичайним режимом, а натискання Esc виводить із повноекранного режиму.

Знайти пароль Wi-Fi

Якщо ви забули пароль Wi-Fi, Windows дає змогу легко його відновити. Перейдіть до Центру управління мережами та загальним доступом і клацніть правою кнопкою миші на значку підключення до мережі Wi-Fi > Властивості бездротової мережі. На вкладці “Безпека” ви побачите поле для введення пароля з точками. Клацніть на полі “Показати символи”, щоб побачити пароль у вигляді звичайного тексту.

У macOS Apple паролі Wi-Fi зберігаються у зв’язці ключів, яку можна переглянути, відкривши застосунок “Доступ до зв’язки ключів”. Натисніть Command + Space, щоб відкрити діалог пошуку Spotlight, знайдіть “Keychain Access” і відкрийте додаток. Використовуйте рядок пошуку в Keychain Access, щоб знайти ім’я вашої мережі Wi-Fi у списку збережених облікових даних, потім двічі клацніть по ньому, щоб побачити запис пароля. Щоб побачити пароль у вигляді звичайного тексту, потрібно встановити прапорець “Показати пароль”.