Техніка

Найкращі гаджети віртуальної реальності: які варто придбати?

Віртуальна реальність - це дороге задоволення, але, з іншого боку, це щось абсолютно нове, здатне подарувати незабутні враження. Щороку на ринку з'являються нові моделі VR-гаджетів, і серед них є гідні варіанти для комп'ютерних і мобільних ігор.

Зміст

  • 1 Окуляри Oculus Quest 2

  • 2 Бігова доріжка VR

  • 3 Окуляри Valve Index

  • 4 Glove One - рукавички віртуальної реальності

  • 5 HTC Vive Pro 2

  • 6 Sony PlayStation VR

  • 7 HTC Vive Cosmos

  • 8 Varjo Aero

  • 9 Oculus Quest

  • 10 Red Line VR Box

Найкращі гаджети віртуальної реальності: які варто придбати?

У цій статті ми розповімо про найкращі варіанти VR-гаджетів, ґрунтуючись на їхній продуктивності, ергономіці та інших важливих характеристиках. Звичайно, технології ще належить пройти довгий шлях, перш ніж вона увійде в ужиток. Проте, вже зараз існують виняткові пристрої, які можуть зробити ваш досвід віртуальної реальності ще яскравішим, ніж він може бути.

Перед вами список найкращих VR-гаджетів 2022 року і майбутнього.

Окуляри Oculus Quest 2

Експерти компанії Howly довго думали, який пристрій відкриє список найкращих гаджетів віртуальної реальності, і дійшли висновку, що це Oculus Quest 2. Цей гаджет перевершує попередню модель практично в усьому, включно з можливостями налаштування, точністю сенсора і зручністю контролера. Як і оригінальна модель, це автономна гарнітура, але ви можете підключити її до комп’ютера через Oculus Link і отримати найкращий ігровий досвід. 

Бігова доріжка VR

Вам потрібно щось, щоб буквально увійти у віртуальну реальність? Catwalk – це новий всеспрямований пристрій введення бігової доріжки. Головна особливість бігових доріжок – переміщення в межах невеликого простору в реальності та досягнення безмежного і безперервного руху у віртуальній реальності. За допомогою вбудованих і носяться датчиків ви можете буквально ходити, стрибати назад, присідати і сидіти у віртуальному світі. Ви можете налаштовувати різні дії залежно від гри. Ви можете стріляти з пістолета, водити машину, займатися боксом тощо. Це дійсно футуристичний віртуальний пристрій.

Окуляри Valve Index

Окуляри віртуальної реальності від Valve вирізняються найсучаснішими характеристиками, пропонуючи кілька дисплеїв із роздільною здатністю 1440×1600 на кожне око та частотою оновлення 144 Гц, кілька контролерів для виконання неймовірних дій і базові станції, що відстежують положення користувача в просторі. Крім того, пристрій обов’язково під’єднується до ПК, де на вас уже чекає безліч ігор, і на першому місці, звісно ж, стоїть Half-Life Alyx, яка виводить VR-досвід на абсолютно новий рівень. 

Glove One - рукавички віртуальної реальності

Glove one – це бездротовий пристрій із тактильним зворотним зв’язком, який дає змогу вам відчувати й відчувати все на екрані або через гарнітуру віртуальної реальності.

HTC Vive Pro 2

HTC Vive Pro 2 може похвалитися більшою роздільною здатністю, ніж Valve Index, але меншою частотою оновлення. Цей аспект може трохи зіпсувати враження від динамічних ігор. Водночас висока роздільна здатність дає змогу не бачити пікселі, що формують зображення. Крім того, окуляри легкі та зручні, навушники забезпечують чудовий звук, а трекінг швидко і точно відстежує переміщення гравця в просторі.

Sony PlayStation VR

Sony PlayStation VR – це аксесуар, ексклюзивний для консолей Sony, що накладає обмеження на сферу його застосування: неможливо під’єднати VR-шолом до ПК, і вам доведеться обзавестися консоллю, бажано якомога надійнішою, починаючи з PS4 Pro. З іншого боку, PSVR легко підключити і налаштувати. Ба більше, використання гарнітури не викликає дискомфорту.  Список ігор величезний, і серед них багато ексклюзивів PlayStation, недоступних на інших платформах.

Ви також можете переглядати фотографії та відео, включно зі спеціально знятим 360-градусним контентом, прямо в шоломі. Крім усього іншого, Sony PlayStation VR має приголомшливий футуристичний дизайн, а мала вага пристрою дає змогу використовувати його кілька годин поспіль. 

Sony PlayStation VR

HTC Vive Cosmos

HTC Vive Cosmos – це бездротовий VR-шолом із хорошими технічними характеристиками: у ньому використовуються два дисплеї з роздільною здатністю 1440×1700 кожен і частотою оновлення 90 Гц. Користувач може регулювати міжзіничну відстань, підлаштовуючи окуляри під власні потреби.

Якісний звук підсилює занурення, а зовнішні камери дають змогу зчитувати повідомлення зі смартфона, не знімаючи шолома. Зручні контролери з якісними клавішами додають приємних вражень.

Varjo Aero

Varjo Aero – це система як для звичайних користувачів, так і для професійних гравців. Виробник заявляє, що пристрій є кроком до створення мета-всесвіту. Крім того, пристрій може похвалитися видатною роздільною здатністю зображення, а саме 2880×2720 пікселів на кожне око, що позбавляє користувача набридливої піксельної сітки. 

Частота оновлення 90 Гц достатня для комфортного ігрового процесу, а настроювана міжзінична відстань дає змогу підлаштувати шолом під анатомічні особливості конкретної людини. Крім того, гаджет відносно легкий, тому ви не втомитеся від нього навіть під час тривалої гри.

Oculus Quest

Oculus Quest не потребує будь-яких зовнішніх датчиків, система вже має необхідну обчислювальну потужність, шість ступенів свободи руху (DOF) і контролери. Найголовніше, вам не потрібні дроти для підключення до комп’ютера. Quest також простий у налаштуванні. Налаштування Guardian просте й інтуїтивно зрозуміле, даючи вам змогу спробувати основні дії, як-от стрибки м’яча для пінг-понгу та захоплення кубиків, що знайомлять новачків із віртуальною реальністю.

Red Line VR Box

Red Line VR Box – це варіант для тих, хто хоче спробувати VR, але не впевнений, чи сподобається їм це. Імерсивні окуляри підтримують встановлення смартфонів з діагоналлю дисплея до 6 дюймів, дають змогу регулювати міжзіничну відстань і забезпечують кут огляду в 70 градусів. Вони також дуже легкі, всього 300 грамів, тому ви не втомитеся їх носити.

Віртуальна реальність – це, напевно, мрія кожного любителя фантастичних фільмів. Нарешті, прототипи так званих “гарнітур” для занурення в інший світ з безліччю фарб і можливостей стали з’являтися спочатку в цих фільмах, а зараз ви можете швидко випробувати той самий досвід, завдяки величезній різноманітності VR-гаджетів, представлених сьогодні на ринку.