Техніка

Провал від Apple: найгірші гаджети 2022 року

Не секрет, що люди покладають великі надії на пристрої Apple. Зрештою, це один із найвпливовіших брендів у світі. На жаль, як би компанія не дивувала нас інноваційними функціями та дизайном, деякі її продукти можуть розчарувати. На загальний подив, 2022 рік не став винятком у цьому відношенні, оскільки Apple випустила досить багато продуктів, що розчаровують. Ці пристрої не забезпечують цінності та досвіду, які люди очікують від продукції Apple.

Зміст

  • 1 M2 iPad Pro

  • 2 iPhone SE 2022

  • 3 iPad (10-те покоління)

  • 4 13-дюймовий MacBook Pro з M2

  • 5 Студійний дисплей

  • 6 iPhone 14 і iPhone 14 Plus

  • 7 Apple Watch Series 8

Провал від Apple: найгірші гаджети 2022 року

M2 iPad Pro

Хоча ми покладали великі надії на iPad Pro M2, його презентація в жовтні 2022 року викликала неоднозначну реакцію. Звісно, оновлення чипа M1 до чипа M2 підвищує продуктивність, але чип M1 вже вважався надлишковим для більшості користувачів iPad.

iPad Pro з чипом M2 також оснащений функцією “ширяючого” Apple Pencil, підтримкою Wi-Fi 6E і функцією захоплення відео у форматі ProRes. Але, на жаль, на цьому відмінності закінчуються, якщо порівнювати його з попередньою моделлю. Однак для більшості людей ці функції не виправдовують ціну, яку потрібно витратити на оновлення. Крім того, пристрій не отримав довгоочікуваного OLED-дисплея або оновлення дизайну. Замість цього пристрій використовує можливості iPadOS.

iPhone SE 2022

Як і багато інших продуктів Apple, лінійка iPhone SE має відданих шанувальників завдяки своєму елегантному дизайну. Але Apple не вдалося здивувати цих користувачів, коли вона випустила третє покоління iPhone SE у березні 2022 року. iPhone SE 2022 оснащений чіпом A15 Bionic, підтримкою 5G, покращеним часом автономної роботи та трохи покращеною камерою всередині стародавнього дизайну.

Однак відсутність оновлення дизайну є великим розчаруванням, особливо з огляду на ціну понад 540 доларів. У ньому також відсутні такі функції, як Face ID, натомість Touch ID інтегрований у кнопку Home. І не дивно, що більшість людей вибирають iPhone 12 або 13 замість iPhone SE 2022.

iPad (10-те покоління)

Спочатку ідея оновленого базового iPad здавалася досить вражаючою. Ми сподівалися, що Apple зробить цей пристрій найкращим вибором для користувачів iPad початкового рівня. Однак після його презентації в жовтні 2022 року ми знайшли достатньо причин, щоб зненавидіти оновлений iPad.

З іншого боку, iPad (10-го покоління) отримав повноекранний дисплей, підтримку 5G і Wi-Fi 6, поліпшені камери і довгоочікуваний USB-C. Але водночас Apple підвищила ціну до $449, зробивши пристрій не надто бюджетним варіантом. Ба більше, незважаючи на те, що редизайн привніс кілька нових функцій, пристрій, як і раніше, використовує Apple Pencil першого покоління, для зарядки якого потрібен окремий адаптер. Він також не працює з наявними клавіатурами Magic Keyboard для iPad.

13-дюймовий MacBook Pro з M2

13-дюймовий MacBook Pro з M2

13-дюймовий MacBook Pro на чипі M2 – це, мабуть, один із найбільш розчаровуючих продуктів Apple, випущених у 2022 році. Випущений разом з M2 MacBook Air, який є вражаючим пристроєм, M2 MacBook Pro не отримав хорошого прийому. Крім чіпа M2, пристрій не пропонує багато оновлень. У ньому збереглася панель Touch Bar і колишній дисплей.

Хоча ми очікували побачити MacBook Pro початкового рівня з оновленим дизайном, у Apple були інші плани. Тому, коли Apple випустила це наполовину готове оновлення, більшість людей вважали за краще вибрати MacBook Air M2 або продовжувати використовувати свої MacBook M1.

Студійний дисплей

Хоча ми не очікуємо від Apple чогось винятково доступного, у вартісній пропозиції має бути певний баланс. На жаль, Studio Display, новітньому монітору для Mac від Apple, не вистачає цього балансу. Цей 27-дюймовий 5K-монітор оснащений вбудованою веб-камерою з підтримкою Center Stage, шістьма динаміками з підтримкою Spatial Audio і пристойним набором можливостей підключення.

Але якщо врахувати його ціну понад $3500, Studio Display стає складною покупкою. І вам доведеться витратити ще певну суму, якщо вам потрібне регулювання висоти. Крім того, в ньому використовується панель IPS замість панелі mini-LED і відсутня підтримка HDR. Загалом, Studio Display виявився продуктом компанії, що розчаровує.

iPhone 14 і iPhone 14 Plus

iPhone 14 і 14 Plus, випущені у вересні 2022 року, є класичним прикладом безпечного підходу Apple. Хоча ми розуміємо відсутність оновлення дизайну, засмучує те, що в цих пристроях використовується чип A15 Bionic, той самий, який можна знайти в моделях iPhone 13 Pro 2021 року.

З іншого боку, iPhone 14 і 14 Plus оснащені функцією екстреного виклику SOS через супутник і функцією виявлення дорожньо-транспортних пригод для забезпечення безпеки користувачів. Крім того, iPhone 14 Plus, зокрема, пропонує найкращий час автономної роботи у всій лінійці.

Apple також додала функції камери, такі як Action Mode, але ці зміни не виправдовують оновлення. Загалом, iPhone 14 і 14 Plus стали двома найбільш розчаровуючими смартфонами, які Apple випустила у 2022 році.

Apple Watch Series 8

Apple Watch Series 8

Випущений одночасно з Apple Watch Ultra, годинник Apple Watch Series 8 сам по собі не є поганим продуктом. Але якщо порівнювати його з попередньою моделлю, Apple Watch Series 7, то можна виявити лише незначні поліпшення.

Крім нового датчика температури і функції виявлення зіткнень, Apple Watch Series 8 не привносять нічого нового, тому немає сенсу переходити на них з Apple Watch Series 7, особливо за ціною $540. Навіть якщо у вас ще немає Apple Watch, оновлені Apple Watch SE, ціна яких становить лише 350 доларів, мають більше сенсу, оскільки вони пропонують найкраще співвідношення ціни та якості. А якщо у вас є гроші, щоб розщедритися, то Apple Watch Ultra – це очевидний вибір.

Хоча ці продукти не були достатньо вражаючими, ми ні на секунду не недооцінюємо Apple. Насправді, ми з нетерпінням чекаємо, що технологічний гігант приготував на 2023 рік. Крім потенційних апаратних новинок, як-от iPhone 15, M3 Macs і iPad нового покоління, також цікаво подивитися, як Apple працюватиме над своїм програмним забезпеченням, особливо iOS і iPadOS.