Техніка

CES 2023: майбутні Android-смартфони преміум-класу дадуть змогу спілкуватися без сигналу

Глобальні потреби в розширеному мобільному зв'язку постійно зростають, і ці потреби досягають свого піку, чинячи занадто великий тиск на широкосмугові мережі стільникового зв'язку. Така ситуація вже підштовхує все більше виробників смартфонів і критично важливого обладнання до того, щоб оснастити телефон супутниковим зв'язком. У результаті ринок мобільних супутникових телефонів не уповільнює свого розвитку.

Зміст

  • 1 Що являє собою Qualcomm's Snapdragon Satellite

  • 2 Які перспективи Snapdragon Satellite

CES 2023: майбутні Android-смартфони преміум-класу дадуть змогу спілкуватися без сигналу

Ми вже спостерігаємо значного учасника ринку мобільного супутникового зв’язку в особі компанії Qualcomm. Американський виробник бездротових технологій уже розпочав роботу, уклавши угоду, в рамках якої він співпрацюватиме з Iridium і Garmin.

На виставці Consumer Electronic Show компанія Qualcomm оголосила, що домовилася з Iridium, компанією супутникового зв’язку, про запуск Snapdragon Satellite – супутникового рішення для двостороннього обміну повідомленнями для смартфонів преміум-класу, таких як Android. В угоді також бере участь Garmin, технологічна компанія, що постачає технології з підтримкою GPS на різні ринки, включно з авіаційним, морським, спортивно-оздоровчим і автомобільним.

Snapdragon Satellite покликаний забезпечити глобальне покриття і підтримку двостороннього обміну повідомленнями в надзвичайних ситуаціях, SMS-повідомлень та інших додатків для обміну повідомленнями. Очікується, що Snapdragon Satellite буде використовуватися також у надзвичайних ситуаціях або для відпочинку у віддалених, сільських і морських районах. Хоча супутникове рішення почне використовуватися в пристроях, що працюють на мобільній платформі Snapdragon 8 Gen 2, його послуги поширюватимуться і на інші пристрої, які потребують глобальних можливостей обміну повідомленнями.

Що являє собою Qualcomm's Snapdragon Satellite

Snapdragon Satellite від Qualcomm працює на базі Snapdragon 5G Modem-RF Systems і підтримується 66 супутниковими угрупованнями Iridium. Snapdragon Satellite дасть змогу виробникам оригінального обладнання та іншим постачальникам послуг забезпечити глобальне покриття.

Хоча рішення Snapdragon Satellite для смартфонів використовуватиме стійкий до погодних умов спектр Lband компанії Iridium для висхідного та низхідного зв’язку, воно також залежатиме від рішень Garmin для передання екстрених повідомлень. Це означає, що цього року до супутників буде підключатися більше телефонів. Хоча це оголошення може здатися схожим на службу безпеки Emergency SOS, уже представлену на iPhone 14 від Apple, що працює через супутникове з’єднання, тут є помітне зрушення. На відміну від Apple, яка підтримує супутникові послуги лише під час надзвичайних ситуацій, смартфони, під’єднані до рішення Snapdragon Satellite, зможуть обмінюватися текстовими повідомленнями з ким завгодно, а не лише під час надзвичайних ситуацій.

Крім того, забезпечення якісного зв’язку для смартфонів преміум-класу та інших пристроїв, включно з ноутбуками, планшетами, транспортними засобами та Інтернетом речей, є одним з основних завдань Snapdragon Satellite.

“Міцний і надійний зв’язок лежить в основі вражень преміум-класу”, – каже Дурга Малладі, старший віцепрезидент і генеральний менеджер зі стільникових модемів та інфраструктури Qualcomm Technologies. “Snapdragon Satellite демонструє нашу історію лідерства в забезпеченні глобального супутникового зв’язку і нашу здатність впроваджувати чудові інновації в мобільні пристрої в масштабі”.

Надаючи більш детальну інформацію про можливості, якими Iridium буде підтримувати рішення Qualcomm Snapdragon Satellite, генеральний директор Iridium Метт Деш заявив: 

“Наша мережа пристосована для цієї послуги. Супутники LEO покривають усі частини земної кулі та підтримують з’єднання з низьким енергоспоживанням і низькою затримкою, які ідеально підходять для супутникових послуг, підтримуваних Snapdragon Satellite”.

Які перспективи Snapdragon Satellite

Які перспективи Snapdragon Satellite

Протягом останніх кількох років світовий ринок супутникового зв’язку переживає стійкий бум. За даними Research Dive, світовий ринок мобільних супутникових телефонів до 2027 року перевищить 5,26 млрд доларів США, а темпи зростання в прогнозований період становитимуть 4,0% у річному обчисленні.

Драйвери зростання, зазначені у звіті, включають зростаючий попит на мобільні супутникові телефони в надзвичайних ситуаціях, таких як природні або техногенні катастрофи, оборонні операції для зв’язку з командами під час надзвичайних ситуацій, а також зростаючі технологічні розробки, такі як запуск інтелектуальних супутникових телефонів. Деякі з ключових гравців, згаданих у звіті, – AT&T, EchoStar, Intelsat і Inmarsat.

Хоча різні звіти доводять, що майбутнє світового ринку мобільного супутникового зв’язку райдужне, невідомо, який вигляд Qualcomm матиме на тлі інших великих гравців. Наприклад, очікується, що партнерство між T-Mobile і SpaceX Ілона Маска запрацює на повну потужність цього року. Оскільки наприкінці минулого року AT&T оголосила, що у неї є все необхідне, щоб перемогти T-Mobile і супутниковий сервіс SpaceX Елона Маска, Qualcomm, можливо, доведеться докласти додаткових зусиль, щоб чинити реальний тиск на цих гігантських конкурентів.

Хоча в основному увага зосереджена на наданні послуг екстреного супутникового зв’язку для таких галузей, як авіація, геокосмічна, військова та оборонна промисловість, Snapdragon Satellite від Qualcomm може мати право голосу з іншою спрямованістю ринку. Фокус Qualcomm на підтримці супутникового зв’язку для ринку смартфонів преміум-класу в надзвичайних ситуаціях і поза ними – пристроїв, яким необхідні можливості обміну повідомленнями, і виробників оригінального обладнання – може виявитися достатнім, щоб принести реальні зміни на ринок.