Огляди

Чутки щодо Windows 12: чого слід очікувати

В останні місяці з'явилося багато новин, більше схожих на чутки, про те, які функції принесе Windows 12, наступна версія операційної системи Microsoft. Це таємниця, яка мало-помалу стає все більш ясною. Якщо врахувати, що між Windows 10 і Windows 11 минуло 6 років (2015-2021), то теоретично Windows 12 має з'явитися у 2027 році. Однак останні відомості говорять про те, що це може статися раніше, ніж очікувалося. Ця дата може бути перенесена, якщо взяти до уваги попередні чутки про те, що Microsoft змінила цикл оновлення Windows на кожні 3 роки замість нинішніх 6.

Зміст

 • 1 Можливий випуск Windows 12

 • 2 Чого ми очікуємо від Windows 12

 • 3 Особливості Windows 12

 • 4 Чи буде Windows 12 безкоштовною

 • 5 Мінімальна конфігурація для встановлення

Чутки щодо Windows 12: чого слід очікувати

Можливий випуск Windows 12

Компанія Microsoft тільки нещодавно випустила нову версію Windows 11 в рамках програми Insider з номером збірки 25276 з деякими новими функціями, які з’являться в майбутніх оновленнях Windows. Крім того, новинка, яка не згадується в деталях цієї нової версії, виявлена в діагностичному інструменті технічної підтримки Microsoft, оскільки розробнику вдалося виявити Рафаеля Рівера.

 

Під час відкриття цього інструменту Windows, який у минулому використовувався хакерами для віддаленого виконання коду, внизу з’являється повідомлення про те, що він перестане бути доступним у 2025 році, тобто протягом двох років – дата, яка перебуває на півдорозі між передбачуваними датами випуску.

Чого ми очікуємо від Windows 12

Незалежно від того, скоротила чи зберегла компанія Microsoft цикл оновлення Windows, що ми можемо прийняти як даність, то це те, що вимоги до можливості оновлення комп’ютера до наступної версії операційної системи Microsoft залишаться колишніми. Тобто, буде потрібен комп’ютер з 64-бітовим процесором, 4 ГБ оперативної пам’яті, TPM 2.0 і підтримка безпечного завантаження.

Windows 12 не стане революцією, яка сталася з Windows 11, але це буде оновлення набагато меншої глибини, ніж те, яке принесла Windows 11, оскільки її мінімальні вимоги залишили поза увагою велику кількість комп’ютерів, які без проблем працювали з Windows 10.

Особливості Windows 12

Як і під час будь-якого великого оновлення ОС, безсумнівно, буде незліченна безліч дрібних оновлень і змін. Це має виражатися в підвищенні загальної продуктивності, нових іконках і анімації, а також у додаткових налаштуваннях, які можна буде регулювати. Нічого не підтверджено і не буде підтверджено ще якийсь час, але ось деякі важливі ідеї, які можуть увійти в Windows 12:

Новий користувацький інтерфейс

На ключовому заході Microsoft Ignite 2022 року ми, можливо, отримали уявлення про користувацький інтерфейс Windows 12. Ви можете бачити, що він має плаваючу панель завдань внизу, плаваючий рядок пошуку вгорі та різні інші значки в кожному кутку екрана. 

Панель завдань лише трохи відрізняється від тієї, з якою ми звикли за багато років, оскільки вона лише злегка нависає над нижньою частиною екрана. Однак панель пошуку ніколи не існувала так зверху, і вже точно не була повністю відокремлена від панелі завдань.

Windows Central стверджує, що плануються й інші зміни призначеного для користувача інтерфейсу, наприклад, новий екран блокування (сподіваюся, корисніший) і центр повідомлень. Усе це робиться в спробі створити єдиний інтерфейс у всій лінійці продуктів Microsoft, який працюватиме як для користувачів сенсорних пристроїв, так і для користувачів клавіатури. Цього слід очікувати від будь-якого великого релізу.

Більше ніякої панелі управління

Ми також очікуємо подальшу відмову (можливо, повну відмову) від Панелі управління на користь Налаштувань. Налаштування були представлені ще в Windows 8 і повинні були замінити панель управління, але ця утиліта доступна і сьогодні.

Якщо Windows 12 повністю позбудеться Панелі управління, всі аплети Панелі управління можуть бути перенесені в Налаштування. Ми вже бачили, як це почало відбуватися, наприклад, з Windows Update, який був недоступний через Панель управління з Windows 8.

Анімовані шпалери

Наші телефони можуть використовувати анімовані шпалери, але Windows назавжди застрягла зі статичними зображеннями. Це вже можливо завдяки стороннім додаткам, таким як Desktop Live Wallpapers, але було б чудово, якби можливість додавання живих шпалер була вбудована прямо в Windows.  

Встановлення APK для Android

Ви вже можете отримувати додатки для Android у Windows 11, але ви застрягли на використанні Amazon Appstore, тому ви обмежені можливостями, доступними в цьому магазині. Windows 12 може поліпшити цю ситуацію, дозволивши нам встановлювати програми Android через їхній APK-файл.

Існує кілька інтернет-магазинів, що дозволяють завантажувати ці файли. Windows просто потрібно відкрити можливість запускати їх прямо із завантаженого файлу, щоб нам не доводилося відкривати їх за допомогою сторонніх програм, таких як BlueStacks.

Повернення MSN Messenger

Ще один слух про функції Windows 12 (вперше з’явився на сайті TechRadar) – це об’єднання Teams і Skype у новий MSN Messenger. Якщо ви не знайомі, MSN Messenger був клієнтом для обміну миттєвими повідомленнями від Microsoft, який існував на початку 2000-х років, але в підсумку його припинили 2013 року.

Чи буде Windows 12 безкоштовною

З огляду на нерівномірний успіх Windows 11 (оновлення якої є безкоштовним), важко уявити, що наявні користувачі поспішать перейти на Windows 12, якщо вона буде платною. Тому цілком імовірно, що Windows 12 буде пропонуватися як безкоштовне і необов’язкове оновлення для користувачів Windows 11, а також для прихильників Windows 10.

Мінімальна конфігурація для встановлення

Для встановлення Windows 12 вимоги мають бути аналогічні тим, які необхідні для встановлення Windows 11. А саме:

 1. 8 ГБ оперативної пам’яті
 2. 64 ГБ дискового простору
 3. 64-розрядний двоядерний процесор 1 ГГц
 4. Сумісність з UEFI, Secure Boot, TPM 2.0 і DirectX 12
 5. 9-дюймовий екран із мінімальною роздільною здатністю 1366 x 768 пікселів
 6. Підключення до Інтернету та обліковий запис Microsoft (для початкового налаштування)