Техніка

Magsafe-зарядка та Android: чи скоро з’явиться

Популярний магнітний бездротовий зарядний пристрій MagSafe від Apple стане основою для нового міжнародного стандарту зарядки, який підтримуватиме пристрої Android майбутнього, що було підтверджено.

Зміст

  • 1 Magsafe для Android: рішення для сумісності

  • 2 Qi2 - це Magsafe для всіх, за деякими винятками

  • 3 Qi2 проти Apple Magsafe

Magsafe-зарядка та Android: чи скоро з’явиться

Qi2, заміна стандарту бездротової зарядки Qi, включатиме в себе MagSafe від Apple, згідно з прес-релізом Wireless Power Consortium (WPC). WPC – це глобальний орган, який встановлює стандарти, що забезпечують сумісність бездротових зарядних пристроїв, за умови, що аксесуари відповідають цим стандартам. У 2023 році ці стандарти будуть дуже схожі на MagSafe.

Насправді, компанія Apple зробила значний внесок у цю нову специфікацію, яку планується завершити в середині 2023 року, оскільки вона є “керівним” членом WPC. Чи означає це, що Magsafe скоро буде доступна для Android? Гадаю, і так, і ні.

Magsafe для Android: рішення для сумісності

Те, що споживачі можуть очікувати від Qi2, – це просто Magsafe для Android. Насправді це більше схоже на Magsafe для всіх. Концепція вийшла за межі екосистеми Apple, даючи змогу іншим пристроям підключатися до задньої панелі вашого майбутнього смартфона і безлічі інших гаджетів для магнітного бездротового заряджання та інших периферійних пристроїв.

Але хіба Magsafe і магнітні аксесуари вже не доступні для різних телефонів? Звісно, особливо коли йдеться про бездротову зарядку, адаптери – це Дикий Захід, який не завжди уживається з іншими пристроями і, звісно, не гарантує очікуваного користувацького досвіду. У нинішньому вигляді Magsafe для Android має безліч переваг перед 101 різним способом під’єднання периферійних пристроїв до телефона, включно з відкриттям широкого спектра нових корисних функцій, як-от штативи для фотоапаратів і компактні насадки для power bank. Взаємозамінність ускладнена через відсутність єдиного стандарту за межами екосистеми Apple, що не є ідеальним.

Qi2 - це Magsafe для всіх, за деякими винятками

Qi2 - це Magsafe для всіх, за деякими винятками

Тут на допомогу приходить Qi2, який стандартизує магнітне кріплення і допоможе забезпечити сумісність широкого спектра товарів і навіть екосистем. За словами WPC, цей стандарт безпосередньо вирішує проблеми споживачів, пов’язані з плутаниною в сертифікації Qi, гарантуючи, що сертифіковані продукти надійні в різних брендах і безпечні у використанні. Очікується, що багато компаній, включно з Apple, Samsung і, можливо, інші, випустять сертифіковані за стандартом Qi2 продукти у 2024 або пізніше у 2023 році. Очевидно, що споживачі отримають вигоду від царства зручності. Хіба це не дивно?

Новий стандарт, як і раніше, орієнтований насамперед на телефони, але він також охоплює аксесуари, які не можуть заряджатися за допомогою нинішньої технології “плоска поверхня – плоска поверхня”. Це чудова новина для пристроїв незвичайної форми, таких як гарнітури AR/VR і переносні пристрої. За винятком iPhone від Apple, кабельна зарядка нарешті отримала визнання завдяки USB-C, який дає змогу заряджати безліч пристроїв через один загальний інтерфейс роз’єму. Само собою зрозуміло, що єдиний бездротовий роз’єм для телефонів, смарт-годинників та інших пристроїв був би вельми бажаний. Qi2 прагне досягти того ж у бездротовій сфері. Не тільки з точки зору зручності, а й з точки зору електронних відходів, вартості та подорожей.

 

Майбутній стандарт Qi2 від WPC, як видається, має великий потенціал на папері. Здатність нового стандарту добре працювати з різними брендами і те, як скоро його приймуть треті сторони, стануть реальними перевірками того, чи виправдає він заяви WPC.

Qi2 проти Apple Magsafe

Це не зовсім глобальний стандарт Magsafe, незважаючи на те, що Apple пожертвувала частину своїх знань і технологій для Qi2. Все ще є деякі суттєві відмінності, і Magsafe продовжуватиме існувати самостійно.

Малоймовірно, що новий стандарт буде підтримувати поточні моделі iPhone та аксесуари, оскільки Qi2 і Apple Magsafe не мають однакового розташування магнітів. Це викликає занепокоєння, оскільки Apple не обов’язково відмовиться від свого стандарту в найближчому майбутньому. Якщо магнітні аксесуари не сумісні один з одним, може виникнути деяка затяжна плутанина, поки не з’ясується, що ці два стандарти якимось чином сумісні.