Огляди

iOS 17: чого чекати, ключові особливості

Незважаючи на те, що Apple продовжує додавати нові функції в iOS 16, користувачі вже чекають наступного оновлення. iOS 17 ще не анонсована, але вже є деякі натяки на те, чого очікувати від операційної системи, включно з деякими функціями і тим, які моделі iPhone мають отримати оновлення.

Зміст

 • 1 Можлива концепція iOS 17

 • 2 Чого очікувати від iOS 17

 • 3 Перспективи iOS 17

 • 4 Що ми хочемо побачити в iOS 17

 • 5 Підтримувані моделі iPhone в iOS 17

iOS 17: чого чекати, ключові особливості

Можлива концепція iOS 17

Як завжди, фанати охоче створюють макетні відео, що моделюють їхнє бачення того, який вигляд має мати iOS 17. Один з таких роликів був створений каналом Concept Central на YouTube.   

Як і більшість концептуальних відео, це відео для iOS 17, ймовірно, не є представником офіційної версії, але це завжди лише спроба передбачити. Відео починається з оновленого екрана блокування, на якому відображаються більш докладні відомості про повідомлення, що очікують, від більшої кількості додатків.

Далі відео переходить до функції, до якої користувачі Android давно звикли – ще з перших пристроїв HTC, фактично – до інтерактивних віджетів. Замість того, щоб просто показувати динамічний вміст (ідея, вдосконалена в пізній WindowsPhone/Mobile/whatever), віджети зможуть запропонувати тонкий контроль над своїм вмістом. Ще однією бажаною зміною стане перероблений Центр управління, з більшими значками і менш захаращеним інтерфейсом. Ця пропозиція добре поєднується зі зростаючою підтримкою систем управління “розумним будинком”, яку підсилює стандарт HomeKit Matter.

Чого очікувати від iOS 17

Поки неясно, якими функціями можна пожертвувати, оскільки досі з’явилося мало подробиць про iOS 17. На відміну від апаратних релізів Apple, в яких бере участь безліч постачальників комплектуючих і партнерів-виробників, що збільшує ймовірність витоків, оновлення програмного забезпечення Apple зазвичай розробляють усередині компанії, тому подробиці зазвичай не просочуються доти, доки дата релізу не наблизиться впритул.

Проте, в останні тижні з’явилося кілька чуток про особливості iOS 17. Один з авторів витоку припустив, що оновлення iMessage готується до виходу цього року, в ньому з’являться нові чати і навіть функції, пов’язані з AR, хоча подробиці про ці плани були досить мізерними. Минулого місяця Гурман повідомив, що Apple роздумує над тим, чи відкрити iPhone для магазинів додатків сторонніх розробників, можливо, до запуску iOS 17 восени.

Інші функції iOS 17, про які ходять чутки, наразі більше схожі на пункти списку побажань: від інтерактивних віджетів – тобто можливості працювати з віджетами без запуску програми – до запису дзвінків. Знову ж таки, невідомо, чи входить будь-яка з цих функцій у плани Apple, але вони, безумовно, часто запитуються власниками iPhone. А враховуючи, що ми не знаємо напевно, що взагалі готують для оновлення iOS 17 цього року, неможливо визначити, які доповнення будуть у jepardy через роботу над xrOS, що забирає ресурси.

В останніх оновленнях iOS щороку з’являється як мінімум кілька значних функцій. Наприклад, в iOS 16 з’явилася можливість налаштовувати екран блокування iPhone, а iOS 15 додала такі можливості, як режим фокусування, підтримку живого тексту і функцію Visual Look Up. iOS 14 принесла віджети на домашній екран, а iOS 13 серед основних функцій – темний режим і функція Sign In with Apple.

Доведеться повернутися до оновлення iOS 12 2018 року, коли Apple зосередилася на вдосконаленні програмного забезпечення iPhone. Того року Apple зосередилася на тому, щоб оновлення програмного забезпечення не вплинуло на продуктивність старих iPhone. Судячи з усього, в iOS 17 також буде скорочено кількість нових функцій. 

Перспективи iOS 17

Перспективи iOS 17

Також варто звернути увагу на те, чи може урізане оновлення iOS цього року спонукати власників наявних iPhone перейти на одну з прийдешніх моделей iPhone 15. В останні роки поява нової версії iOS зазвичай означала нові можливості для вашого телефону. Якщо це не так з iOS 17, власники старих iPhone можуть знайти ще одну причину, щоб придивитися до iPhone 15, коли ці моделі з’являться цієї осені.

 

У нас є деякий час між сьогоднішнім днем і червнем, коли ми очікуємо побачити попередню версію iOS 17 на Всесвітній конференції розробників. Варто стежити за всіма подіями, що відбуваються в Apple, щоб зрозуміти, чи є щось у цьому повідомленні про те, що гарнітура Apple VR/AR забирає багато уваги Apple цього року.

Що ми хочемо побачити в iOS 17

Крім усіх очікуваних функцій, є багато інших речей, які ми хотіли б бачити в iOS 17:

 1. Покращений віджет батареї для під’єднаних пристроїв (який можна перевірити в застосунку “Знайти моє…”).
 2. Краща інтеграція для взаємодії повідомлень в екосистемі Apple, macOS на Apple Watch, iPhone на macOS тощо.
 3. Злиття (те, що залишилося від) застосунку iTunes із застосунком “Музика”.
 4. Підтримка Wallet (ідентифікатори), Maps (велосипед, трафік у реальному часі) та інших функцій, специфічних для різних країн, на більшій кількості ринків.

Підтримувані моделі iPhone в iOS 17

Оскільки iOS 16 наразі підтримує 11 різних моделей iPhone (і їхні відповідні варіанти) і припиняє підтримку трьох поколінь (з використанням двох різних SoC, A9 і A10), Apple поки що не давала натяків на припинення підтримки більшої кількості телефонів в iOS 17.

Однак Apple ніколи не відмовлялася від підтримки декількох SoC у двох версіях iOS поспіль, тому вона може або зберегти поточний список сумісності, починаючи з iPhone 8 і закінчуючи майбутнім iPhone 15, або, у найгіршому разі, відмовитися від підтримки чипа A11, що означає видалення iPhone 8 і iPhone X. Останній сценарій залишить дует XS/XR в якості найстаріших підтримуваних iPhone в iOS 17.

 1. iPhone 14
 2. iPhone 14 Plus
 3. iPhone 14 Pro
 4. iPhone 14 Pro Max
 5. iPhone 13
 6. iPhone 13 mini
 7. iPhone 13 Pro
 8. iPhone 13 Pro Max
 9. iPhone SE (2022) (3-є покоління)
 10. iPhone 12
 11. iPhone 12 mini
 12. iPhone 12 Pro
 13. iPhone 12 Pro Max
 14. iPhone SE (2020) (2-е покоління)
 15. iPhone 11
 16. iPhone 11 Pro
 17. iPhone 11 Pro Max
 18. iPhone XS
 19. iPhone XS Max
 20. iPhone XR