Огляди

Особливості Apple Pencil: чи варто купувати

Хоча багато людей спочатку посміялися над ідеєю Apple випустити олівець, незабаром стало очевидно, що пристрій здатний на набагато більше, ніж очікувалося, - але чи вартий Apple Pencil своєї ціни?

Зміст

 • 1 Особливості Apple Pencil

 • 2 Для кого призначений Apple Pencil

 • 3 З якими iPad працює Apple Pencil?

 • 4 Відмінності моделей Apple Pencil

 • 5 Чому б не купити дешевший стилус

Особливості Apple Pencil: чи варто купувати

Особливості Apple Pencil

Apple Pencil з його широким набором функцій можна використовувати для будь-якої роботи, що вимагає точності, або просто замінити ним палець під час роботи з iOS. Нижче наведено список усіх характеристик, про які важливо знати, особливо якщо ви розглядаєте можливість придбання Apple Pencil 2:

Відхилення долоні

Оскільки iPad здатний розпізнати тільки кінчик Apple Pencil, а не вашу руку або палець, у вас не буде проблем із написанням або малюванням на iPad, коли до нього під’єднано Apple Pencil.

Точність

Точність Apple Pencil обумовлена тим, що він здатний відтворювати деталі з точністю до пікселя. Це означає, що немає жодного зсуву між положенням олівця і тим, що відображається на дисплеї. Здається, що олівець перебуває в одному й тому ж місці як на дисплеї, так і в реальності.

Чутливість до нахилу

На iPad олівець Apple Pencil можна використовувати для таких дій, як штрихування, тримаючи його під кутом і натискаючи бічною стороною кінчика на екран. Це можливо, оскільки Apple Pencil спроектований так, щоб поводитися аналогічно традиційному олівцю. Apple Pencil знає як про своє загальне положення, так і про кут, під яким він нахилений.

Чутливість до дотику

Коли ви пишете або малюєте на iPad, від сили натискання на пристрій залежить ширина одержуваної лінії. Apple не надає інформацію про конкретний поріг виявлення тиску для Apple Pencil.

Низька затримка

Завдяки дуже низькій затримці Apple Pencil не виникає затримки між рухом олівця і тим, що з’являється на екрані iPad, коли ви пишете з його допомогою. На iPad з дисплеями 120 Гц затримка Apple Pencil може становити всього 9 мілісекунд.

Легка вага

Компанія Apple розробила Apple Pencil таким чином, що при утриманні в руці він відчувається як олівець. Крім того, Apple Pencil обтяжений, щоб створити відчуття, що це справжній інструмент для письма.

Сенсорні жести

У другій версії Apple Pencil додано підтримку сенсорних рухів. Apple Pencil 2 дає змогу миттєво перемикатися між інструментами в додатках за допомогою подвійного торкання, що робить його чудовим засобом для перемикання між такими інструментами, як перо та ластик, наприклад.

Бездротове заряджання

Apple Pencil 2 може отримувати заряд від iPad Pro, який також служить джерелом зарядки для аксесуарів. Перше покоління Apple Pencil не мало такої функції, а для зарядки використовувалося підключення до порту Lightning.

Просте сполучення

Під час використання Apple Pencil вам не доведеться турбуватися про Bluetooth, оскільки він уже вбудований у пристрій. Він сам відповідає за встановлення зв’язку на місці.

Підключити першу версію до другої так само просто, як використовувати кабель Lightning для першої версії або адаптер Lightning to Lightning для другої версії.

Для кого призначений Apple Pencil

Є три групи людей, яким дійсно сподобається Apple Pencil: любителі рукописних нотаток, дизайнери та фотографи, а також ті, хто любить використовувати стилуси для взаємодії з усім.

 1. Якщо ви любите робити рукописні нотатки, розмічати PDF-файли від руки, записувати рівняння або іншим чином створювати текст без використання клавіатури, то Apple Pencil ідеально вам підійде. Текстура екрана за відчуттями зовсім не схожа на папір (хоча ви можете придбати накладки на екран, які зроблять її більш схожою на справжню), і до цього потрібно звикнути, але загалом відчуття досить приємні.
 2. Якщо ви займаєтеся цифровим мистецтвом або плануєте багато редагувати фотографії за допомогою iPad, то Apple Pencil справді покращить ваші враження – особливо порівняно з використанням пальця. Оскільки повноцінного Photoshop на iPad поки що немає, ваш робочий процес, імовірно, доведеться трохи змінити, тому ми рекомендуємо вам провести невелике дослідження, щоб переконатися, що потрібні вам функції будуть доступні в додатках, які ви збираєтеся використовувати. Насправді це набагато важливіше питання, ніж те, чи підійде вам Apple Pencil чи ні.
 3. Якщо ви любите користуватися стилусами, ви оціните Apple Pencil. Це може здатися дивним, але ви будете здивовані кількістю людей з болями в руці або зап’ясті, яким простіше працювати з додатками та Інтернетом за допомогою стилуса, а не пальцем. Якщо ви знаєте, що вам потрібен стилус для щоденного використання iPad, то не звертайте уваги на всіх інших: купіть Apple Pencil.

З якими iPad працює Apple Pencil?

З якими iPad працює Apple Pencil?

Існує два покоління Apple Pencil, і, що прикро, кожне покоління працює тільки з певними моделями iPad. Жодна модель iPad Mini наразі не підтримується.

Apple Pencil першого покоління працює з:

 1. iPad Pro 12,9-дюйма (1-е і 2-е покоління)
 2. iPad Pro 10,5-дюймовий
 3. iPad Pro 9,7-дюймовий
 4. iPad Air (3-е покоління)
 5. iPad (6-9-е покоління)
 6. iPad mini (5-те покоління)

Apple Pencil другого покоління працює з:

 1. iPad Pro 12,9-дюйма (3-5-е покоління)
 2. iPad Pro 11-дюймів (1-3-ті покоління)
 3. iPad Air (4-те та 5-те покоління)
 4. iPad mini (6-те покоління)

Відмінності моделей Apple Pencil

 1. Apple Pencil першого покоління повністю круглий і заряджається за допомогою роз’єму Lightning, який ви підключаєте безпосередньо до iPad. Таким же чином його можна сполучати з iPad.
 2. Apple Pencil другого покоління має одну плоску сторону. Він заряджається за допомогою індукції, коли ви прикріплюєте його магнітом до бічної сторони iPad Pro; це також зручний спосіб його зберігання. Він автоматично підключається до iPad Pro. Нижня частина стрижня Apple Pencil також є чутливою до дотиків областю; різні додатки можуть використовувати її для таких дій, як зміна інструментів або скасування дій.

Чому б не купити дешевший стилус

Apple Pencil – не єдиний стилус для iPad, але ми рекомендуємо купувати тільки його. Решта, не варті ваших грошей. Якщо вони чутливі до натиску, то сполучаються через Bluetooth і часто повністю підтримуються тільки в певних додатках. Якщо вони не чутливі до натиску, то це просто заміна пальця, яка не зрівняється з Apple Pencil. Якщо ви вже витратили (щонайменше) кілька сотень доларів на iPad, якщо вам потрібен стилус, варто придбати найкращий із них.

Apple Pencil – чудове доповнення до будь-якого iPad, який його підтримує… якщо ви збираєтеся ним користуватися. Для перегляду веб-сторінок або Netflix він вам точно не знадобиться. Замість цього з його допомогою набагато простіше робити нотатки, створювати цифрові твори мистецтва і редагувати фотографії. Якщо це схоже на те, чим ви хочете займатися, або вам просто подобається користуватися стилусом, то вам варто придбати саме його. Тільки переконайтеся, що ви купили саме те покоління, яке підходить для вашого пристрою.