Техніка

AR/VR гарнітура від Apple: чим може здивувати

Усе йде до того, що наступна новинка Apple не буде чимось, що поміщається в кишеню або сумку. Скоріше, це може бути інший переносний пристрій. Аналітик Мінг Чи-Куо сказав у 2021 році, що "мета Apple - замінити iPhone на AR через 10 років". Ось усе, що ми знаємо наразі про гарнітуру змішаної реальності від Apple.

Зміст

 • 1 AR/VR-гарнітура Apple: останні чутки

 • 2 Дата виходу

 • 3 Дизайн

 • 4 Аудіо

 • 5 Дисплеї

 • 6 Процесор і технічні характеристики

 • 7 Додатки та функціональність

 • 8 Ціна

AR/VR гарнітура від Apple: чим може здивувати

AR/VR-гарнітура Apple: останні чутки

 1. 11 січня 2023 року: нещодавно Apple випустила попередні версії додатків Apple Music, TV і Devices для Windows PC. У коді додатка “Пристрої” було виявлено посилання на “Reality OS” і “xrOS”.
 2. 3 січня 2023 року: у виданні The Information з’явилася стаття, в якій нібито розкривають кілька нових технічних подробиць про пристрій Apple, включно з акумуляторним блоком, який кріпиться на поясі, цифровою короною, роботою з AirPods і багато іншого. 
 3. 1 грудня 2022 року: у черговій сенсації для Bloomberg Марк Гурман повідомляє, що операційну систему для AR/VR-проєкту Apple перейменували з “realityOS” на “xrOS”, і що в проєкті беруть участь керівники багатьох внутрішніх застосунків Apple. 
 4. 25 вересня 2022 року: Марк Гурман із Bloomberg написав у розсилці Power On (потрібна підписка), що гарнітура Apple може бути випущена у 2023 році.
 5. 6 червня 2022 року: The New York Times повідомляє, що Apple “залучила голлівудських режисерів, таких як Джон Фавро”, до розробки контенту для своєї майбутньої гарнітури.

Дата виходу

Останні чутки походять переважно від Марка Гурмана з Bloomberg, який повідомляє, що розробка операційної системи (xrOS) та іншого програмного забезпечення для гарнітури зараз перебуває в самому розпалі, а дата виходу намічена на 2023 рік. 

Останні чутки говорять про те, що презентація може відбутися навесні, потім на WWDC буде представлено докладнішу інформацію для розробників, а споживчий реліз відбудеться в другій половині 2023 року.

Дизайн

Хоча кінцевою метою AR-проекту Apple є випуск пари модних розумних окулярів, перша версія, за словами Мінг-Чі Куо, буде набагато більшою за цю, і важитиме 300-400 грамів. Згідно з повідомленнями, гарнітура Apple першого покоління буде виконана в стилі гарнітури Oculus з корпусом із трикотажної сітки, схожим на AirPods Max. Вона може виглядати як більш витончена версія гарнітури Daydream від Google, яка також має корпус із м’якої тканини. У патентній заявці на “пристрій із дисплеєм на голові” також детально описано кілька областей регулювання, що означає, що комфорт буде в центрі уваги. Імовірно, пристрій виготовлено з алюмінію, скла і вуглецевого волокна, щоб мінімізувати вагу.

Проте, ми не знаємо багато чого іншого про конструкцію AR-пристрою Apple. Хоча Джон Проссер повідомив, що Apple працює над прототипом AR-окулярів, пізніші чутки говорять про те, що до випуску повноцінних окулярів, найімовірніше, ще роки. У січні Мінг-Чі Куо повідомив, що Apple буде використовувати “млинцеві” лінзи для зниження ваги і маси. Поточний дизайн, як кажуть, нагадує високотехнологічні лижні окуляри.

Аудіо

Аудіо

Згідно зі звітом The Information, затримка більшості бездротових навушників занадто висока для їх застосування, тому користувачам доведеться використовувати одне з двох рішень. Перше – це наголов’я з вбудованими динаміками (як на Meta Quest Pro), друге – використання останніх моделей AirPods, які можуть переходити в режим “ультранизької затримки” під час підключення до гарнітури. Гарнітура, вочевидь, містить процесори H2 (знайдені в AirPods Pro другого покоління).

Дисплеї

З чуток, окуляри Apple працюватимуть як з віртуальною, так і з доповненою реальністю завдяки парі OLED-екранів з високою роздільною здатністю 4K виробництва Sony, включно з технологією відстеження руху очей. За даними The Information, гарнітура буде оснащена більш ніж дюжиною камер і датчиків, які проєктуватимуть реальне зображення на екрани, ніби ви дивитеся через прозоре скло. Імовірно, в них будуть використовуватися або OLED, або mini LED, а також покриття Ceramic Shield від Apple.

У січні компанія Display Supply Chain Consultants повідомила, що гарнітура матиме “три дисплейні модулі”, які складаються з двох дисплеїв Micro OLED і однієї панелі AMOLED. Дисплей AMOLED, мабуть, є дисплеєм з низьким рівнем оновлення, який звернений назовні, щоб показати іншим людям вираз вашого обличчя і зменшити незручність під час спілкування з людьми, які носять гарнітуру.

Як стверджується, невеликі внутрішні двигуни автоматично налаштовують лінзи та дисплеї відповідно до IPD (міжзінична відстань, тобто відстань між очима), забезпечуючи повне поле зору в 120 градусів.

Процесор і технічні характеристики

 

За словами Куо, AR-гарнітура Apple буде оснащена двома процесорами, при цьому процесор вищого класу матиме “схожу обчислювальну потужність з M1 для Mac”, а другий чіп відповідатиме за “обчислення, пов’язані з датчиками”. Звучить як велика обчислювальна потужність для гарнітури, але якщо гарнітура повинна буде живити пару дисплеїв 4K, їй знадобиться потужний чіп. Також повідомляється, що гарнітура буде прив’язана до iPhone, як і оригінальні Apple Watch.

Куо також повідомив, що гарнітура підтримуватиме Wi-Fi 6E, який, за чутками, також з’явиться в iPhone 14. Імовірно, гарнітура матиме щонайменше 8 ГБ оперативної пам’яті та жорсткий диск ємністю 256 ГБ. Ми поки нічого не знаємо про час автономної роботи, але Куо стверджує, що поліпшення часу автономної роботи буде основним напрямком у моделі другого покоління. Куо повідомляє, що гарнітура постачатиметься з тим самим адаптером живлення потужністю 96 Вт, що й MacBook Pro, що дає змогу припустити, що в неї буде більша батарея.

За даними The Information, пристрій працює на базі основної SoC з CPU, GPU, RAM і сховищем, а також вторинного процесора оброблення сигналів зображення, який об’єднує всі вхідні дані з усіх камер у єдине представлення зовнішнього світу, і взаємодіє з SoC через власний потоковий кодек із наднизькою затримкою, розроблений Apple. Як стверджується, гарнітура використовує LiDAR ближнього і дальнього радіусу дії для створення 3D-карти навколишнього світу.

Додатки та функціональність

Будучи пристроєм змішаної реальності, гарнітура Apple зможе працювати як з AR, так і з VR-додатками, що відкриє її для безлічі додатків. Марк Гурман з Bloomberg також сказав, що ігри можуть мати “сильний фокус” на платформі, а також “медіаспоживання”. Він очікує, що Apple буде тісно співпрацювати з розробниками та медіа-партнерами для створення контенту, який можна буде дивитися у VR на пристрої. Ймовірно, Apple орієнтуватиметься на VR-контент за допомогою власного сервісу TV+.

В Apple також напевно будуть застосунки, присвячені AR-технологіям, наприклад, застосунок Measure і такі речі, як інструмент, що дає змогу побачити 3D-рендеринг продуктів Apple перед покупкою. У грудневому звіті Гурман додатково зазначив, що анімоджі iPhone і VR FaceTime можуть бути позиціоновані як “Zoom нового покоління”.

Очікується, що гарнітура постачатиметься з новими версіями основних застосунків, як-от Повідомлення і Карти, і, за повідомленнями, Apple нещодавно залучила до роботи над гарнітурою главу інженерного відділу, який відповідає за застосунки iWork, Нотатки та Apple News.

Ціна

Що стосується ціни, чутки говорять про те, що перша версія гарнітури може бути надзвичайно дорогим пристроєм, можливо, вартістю в кілька тисяч доларів. У грудні у звіті Display Supply Chain Consultants зазначалося, що оцінки обсягу виробництва дисплеїв для AR-гарнітури “виглядають низькими на наступний рік”, що, ймовірно, вказує на високий цінник (і низькі продажі). З цінником, недоступним для більшості людей, AR-гарнітура буде здебільшого доказом концепції пристрою для фанатів і розробників, але не менш цікава для майбутнього носимих пристроїв Apple.