Поради

На що слід звернути увагу при виборі роутера?

Хороший бездротовий маршрутизатор є ключовою частиною будь-якої домашньої мережі. Ви шукаєте бездротовий маршрутизатор, але не знаєте, як його вибрати? Дивіться далі!

Зміст

 • 1 Визначте свій бюджет

 • 2 Оцініть свої потреби

 • 3 Проведіть дослідження

 • 4 Попросіть рекомендації

 • 5 Чи має значення, який Wifi роутер ви купуєте?

 • 6 Який розмір Wifi роутера мені потрібен?

 • 7 Найкращий бездротовий маршрутизатор для дому

На що слід звернути увагу при виборі роутера?

На ринку представлено безліч різних типів бездротових маршрутизаторів, і вибір відповідного для ваших потреб може виявитися непростим завданням. У цій статті ви дізнаєтеся все, що вам потрібно знати про вибір бездротового маршрутизатора. Ось кілька моментів, які необхідно враховувати під час вибору бездротового маршрутизатора:

Визначте свій бюджет

Ціна бездротових маршрутизаторів може варіюватися від 30 доларів до кількох сотень доларів. Важливо заздалегідь визначити, яку суму ви готові витратити, щоб у підсумку не переплатити.

Оцініть свої потреби

Ви шукаєте базовий маршрутизатор або маршрутизатор з великою кількістю функцій? Чи потрібен вам маршрутизатор з хорошим радіусом дії або спеціально призначений для ігор? Знання того, що вам потрібно, допоможе вам звузити коло вибору.

Проведіть дослідження

Коли ви знаєте свій бюджет і те, що ви шукаєте, саме час почати дослідження. Почитайте відгуки в Інтернеті, порівняйте ціни та зверніть увагу на всі особливості, які вас приваблюють.

Попросіть рекомендації

Якщо у вас є знайомі, які знаються на маршрутизаторах, не соромтеся запитувати їх про рекомендації. Можливо, вони зможуть направити вас у потрібному напрямку.

Чи має значення, який Wifi роутер ви купуєте?

Коли мова заходить про маршрутизатори, з’являється безліч варіантів. То чи має значення, який маршрутизатор ви купите? Відповідь така: це залежить від ситуації. Ось кілька факторів, які слід враховувати під час вибору маршрутизатора:

Швидкість

Одним із найважливіших факторів, які необхідно враховувати під час вибору маршрутизатора, є швидкість. Наскільки швидким має бути ваш інтернет? Якщо ви використовуєте інтернет тільки для базових завдань, як-от перевірка електронної пошти та перегляд веб-сторінок, вам, імовірно, не потрібен супершвидкий маршрутизатор.

Однак якщо ви використовуєте інтернет для інтенсивніших завдань, як-от онлайн-ігри або потокове HD-відео, вам знадобиться маршрутизатор, здатний впоратися з таким трафіком.

Радіус дії 

Ще один важливий фактор, який необхідно враховувати, – це радіус дії. Наскільки великий ваш будинок або офіс? Чи потрібен вам маршрутизатор, здатний покрити велику площу, чи достатньо маршрутизатора меншого розміру?

Ціна

Звичайно, ціна – це завжди фактор, який необхідно враховувати. На ринку представлено безліч різних маршрутизаторів, ціна яких варіюється від $30 до $300. Важливо знайти маршрутизатор, який відповідає вашому бюджету, але також слід пам’ятати, що ви отримуєте те, за що платите. Як правило, дорожчі маршрутизатори мають більш високу продуктивність.

Чи має значення, який Wifi роутер ви купуєте?

Функції

Коли мова заходить про функції, необхідно розглянути кілька моментів. Деякі маршрутизатори постачаються з вбудованими функціями, як-от USB-порти, які можуть стати в пригоді, якщо ви хочете під’єднати принтер або зовнішній жорсткий диск. Інші маршрутизатори пропонують такі функції, як гостьова мережа, яка може бути корисна, якщо у вас є відвідувачі, яким потрібно користуватися вашим WiFi.

Бренд

І, нарешті, вам варто звернути увагу на бренд маршрутизатора. Існує безліч різних марок, і деякі з них кращі за інші. Проведіть невелике дослідження, щоб знайти маршрутизатор від авторитетного бренду, який пропонує хорошу продуктивність і підтримку клієнтів.

То чи має значення, який маршрутизатор ви купуєте? Відповідь така: це залежить від ситуації. Враховуйте свої потреби та бюджет і вибирайте маршрутизатор, який вам підходить.

Який розмір Wifi роутера мені потрібен?

Універсальної відповіді на це запитання не існує, оскільки розмір вашого WiFi-роутера залежить від низки чинників, включно з кількістю пристроїв, які вам потрібно під’єднати, розміром вашого будинку та швидкістю вашого інтернет-з’єднання. Проте, є кілька загальних рекомендацій, які допоможуть вам вибрати маршрутизатор потрібного розміру відповідно до ваших потреб. Якщо ви живете в невеликому будинку або квартирі і вам потрібно під’єднати лише кілька пристроїв, вам буде достатньо невеликого маршрутизатора.

Однак якщо у вас більш просторий будинок або вам потрібно під’єднати більше пристроїв, вам знадобиться маршрутизатор більшого розміру. А якщо у вас дуже швидке підключення до Інтернету, вам знадобиться маршрутизатор, здатний працювати на високих швидкостях. Щоб визначити, який розмір маршрутизатора вам потрібен, почніть із підрахунку кількості пристроїв, які вам потрібно підключити. Потім перевірте технічні характеристики кожного маршрутизатора, щоб дізнатися, скільки пристроїв він може обслуговувати. Нарешті, врахуйте швидкість вашого інтернет-з’єднання і переконайтеся, що обраний вами маршрутизатор може працювати з цією швидкістю. Якщо ви все ще не впевнені, який розмір маршрутизатора вам потрібен, зверніться по допомогу до свого інтернет-провайдера або кваліфікованого фахівця.

Найкращий бездротовий маршрутизатор для дому

Коли мова заходить про вибір найкращого бездротового маршрутизатора для дому, необхідно враховувати безліч факторів. Але оскільки на ринку представлено так багато різних моделей і функцій, буває важко зрозуміти, з чого почати. Один із найважливіших моментів, на який слід звернути увагу під час вибору бездротового маршрутизатора, – це швидкість.

 1. Якщо у вас багато пристроїв, які будуть підключатися до Інтернету одночасно, вам знадобиться маршрутизатор, здатний впоратися з трафіком. Шукайте маршрутизатор, що підтримує стандарт 802.11ac і забезпечує швидкість не менше 1 000 Мбіт/с. Ще один важливий момент – радіус дії. 
 2. Якщо у вас великий будинок, вам знадобиться маршрутизатор, який зможе охопити всю його територію. Шукайте модель з хорошим радіусом дії, здатну охопити всі куточки вашого будинку. Нарешті, переконайтеся, що ви вибрали маршрутизатор, який простий у налаштуванні та використанні.

Деякі моделі можуть бути досить складними, тому шукайте модель, яка вирізняється простотою. З такою кількістю різних бездротових маршрутизаторів на ринку може бути важко зрозуміти, який із них підходить саме вам. Але якщо врахувати свої потреби та провести дослідження, ви зможете знайти ідеальну модель для свого будинку.

Під час вибору бездротового маршрутизатора необхідно враховувати безліч факторів. Перш за все, потрібно подумати про те, який тип маршрутизатора вам потрібен. Існує три основні типи маршрутизаторів: однодіапазонні, дводіапазонні та тридіапазонні.

 1. Однодіапазонні маршрутизатори працюють на частоті 2,4 ГГц і є найпоширенішим типом маршрутизаторів. Вони зазвичай дешевші за дво- і тридіапазонні маршрутизатори, але працюють повільніше і мають більший радіус дії. 
 2. Дводіапазонні маршрутизатори працюють на частотах 2,4 ГГц і 5 ГГц і працюють швидше, ніж однодіапазонні маршрутизатори. Вони дорожчі, але мають кращу продуктивність. 
 3. Тридіапазонні маршрутизатори працюють на частотах 2,4 ГГц, 5 ГГц і 60 ГГц і є найшвидшим типом маршрутизаторів. Вони також є найдорожчими.

Щойно ви визначилися з типом маршрутизатора, наступне, що потрібно врахувати, – це швидкість. Маршрутизатори зазвичай оцінюються за швидкістю в мегабітах на секунду (Мбіт/с). Що вища швидкість у мегабітах на секунду, то швидший маршрутизатор.

Для більшості людей буде достатньо маршрутизатора зі швидкістю не менше 100 Мбіт/с. Якщо у вас багато пристроїв, які використовуватимуть маршрутизатор, або якщо ви плануєте використовувати маршрутизатор для ігор або потокового мовлення, вам може знадобитися маршрутизатор із вищою швидкістю. Наступне, на що слід звернути увагу, – це радіус дії.

Нарешті, вам потрібно розглянути функції, які важливі для вас. Деякі маршрутизатори оснащені такими функціями, як батьківський контроль, гостьове підключення до мережі та функції безпеки. Виберіть найважливіші для вас функції та шукайте маршрутизатор, який їх пропонує.