Поради

8 порад щодо прискорення роботи вашого телефону Android

Завдяки регулярним, довгостроковим оновленням програмного забезпечення і сучасним пристроям середнього класу, що мають достатню потужність для роботи з більшістю додатків та ігор, єдиною реальною загрозою для швидкості вашого телефону є вік. У наші дні навіть бюджетні пристрої працюють на ура. З того моменту, як ви дістали свій новий блискучий пристрій, ви встановлюєте додатки та ігри і зберігаєте безліч непотрібних файлів, які заважатимуть роботі. Ви розряджаєте і заряджаєте батарею, випробовуєте телефон на межі його продуктивності і температури за допомогою додатків. Це порочне коло.

Зміст

  • 1 Звільніть місце в пам'яті

  • 2 Видаліть додатки, які не використовуєте

  • 3 Змініть швидкість анімації системи

  • 4 Перезавантажте телефон

  • 5 Використовуйте додатки версії Lite

  • 6 Оновіть програмне забезпечення до останньої версії

  • 7 Виконайте скидання до заводських налаштувань

  • 8 Встановіть користувацький ПЗП

8 порад щодо прискорення роботи вашого телефону Android

Зрештою, навіть найкращі телефони Android через кілька років починають проявляти ознаки уповільнення роботи. Ось найкращі поради, які допоможуть вашому Android-пристрою повернутися до тями.

Звільніть місце в пам'яті

Якщо на вашому телефоні не вистачає місця для зберігання даних, робота пристрою сповільниться. Google стверджує, що ви помітите проблеми з продуктивністю, коли на пристрої залишиться менше 10% вільного місця для зберігання даних. Ми вважаємо, що краще тримати невикористаний обсяг пам’яті близько 20%.

Більшість виробників мають можливість оптимізувати простір для зберігання даних. Наприклад, у телефонах Samsung є функція Device Care, яка видаляє старі файли. Ви також можете завантажити застосунок Files by Google для очищення кешу додатків, дублікатів зображень, великих файлів і непотрібних медіафайлів.

Видаліть додатки, які не використовуєте

Такі додатки засмічують оперативну пам’ять (RAM), якщо вони працюють у фоновому режимі, сповільнюючи роботу телефона. Видалення старих додатків часто покращує плавність роботи системи і може збільшити час автономної роботи. Існують різні способи видалення додатків, але зазвичай можна натиснути на піктограму додатка і вибрати “Видалити” або перетягнути піктограму у вікно видалення, яке з’являється у верхній частині екрана.

Змініть швидкість анімації системи

Ця дія не прискорить її роботу, але створить відчуття, що пристрій працює швидше. Це відчуття поліпшення продуктивності системи пов’язане зі зменшенням затримки анімації, завдяки чому графічні послідовності завершуються швидше.

Цей трюк може здатися майже чарівним, якщо анімація на вашому телефоні Android здається особливо повільною. Для досягнення кращих результатів можна вимкнути системну анімацію. Однак при цьому ви пожертвуєте ефектами переходу. Це налаштування зазвичай приховано в опціях розробника, тому ознайомтеся з нашим посібником із прискорення анімації на телефоні Android для отримання більш детальної інформації.

Перезавантажте телефон

Перезавантаження – це перше, що потрібно зробити під час усунення несправності електричного пристрою. Цей простий спосіб може створити дива з продуктивністю вашого телефону, особливо якщо причиною збою стали якісь докучливі фонові процеси. Система управління пам’яттю Android чудова, і більшість телефонів мають більш ніж достатньо оперативної пам’яті. Але якщо ви користуєтеся бюджетним телефоном з 3 або 4 ГБ оперативної пам’яті або менше, перезавантаження може звільнити ресурси і підвищити загальну продуктивність.

Непогано іноді перезавантажувати свій девайс. Але якщо ви помічаєте, що він все одно ледве працює, збільште частоту перезавантаження. Не чекайте вау-ефекту від цього трюку, якщо ви власник нового флагманського телефону.

Перезавантажте телефон

Використовуйте додатки версії Lite

Google та інші розробники пропонують Lite або Go версії застосунків для старих і бюджетних пристроїв Android, у яких обмежений обсяг оперативної пам’яті та сховища. Додатки Lite-версії – це більш компактні аналоги додатків. Google пропонує Lite-версії таких додатків, як Google Go, Camera Go, Assistant Go, Maps Go, а також Twitter, Spotify і Facebook.

Оновіть програмне забезпечення до останньої версії

Якщо ваш телефон працює мляво, перевірте наявність оновлень, які ви ще не встановили. Google оптимізує Android з кожним новим релізом, і більшість виробників роблять те саме для своїх програм. Тому оновлення до останньої версії Android може звільнити системні ресурси на вашому пристрої, що, своєю чергою, допоможе прискорити завантаження застосунків і поліпшити плавність роботи системи.

Усі основні виробники комплектуючих пройшли довгий шлях з перших днів існування Android і тепер часто випускають оновлення програмного забезпечення для своїх пристроїв. Найприємніше, що майже в кожному оновленні виробники намагаються поліпшити продуктивність і плавність роботи системи на основі відгуків користувачів. Перейдіть до налаштувань оновлення ПЗ і перевірте наявність доступних OTA-програм.

Виконайте скидання до заводських налаштувань

Якщо ви виконали всі рекомендації, але пристрій все ще працює з перебоями, настав час підняти настрій. Скидання до заводських налаштувань – це чудовий, але екстремальний спосіб підвищити продуктивність. Він повертає пристрій до початкового стану і стирає всі дані.

Якщо ви готові скинути налаштування пристрою Android до заводських, спочатку створіть резервну копію важливих даних. Потім, після скидання телефону, перегляньте список завантажених додатків, переконавшись, що ви встановили тільки ті, які будете використовувати.

Встановіть користувацький ПЗП

Якщо у вас відносно старий (і повільний) телефон Android або той, який досяг кінця підтримки виробника, подумайте про встановлення на нього призначеного для користувача ПЗП або ядра. Встановлення призначеного для користувача ПЗП або ядра анулює гарантію, якщо тільки вона вже не закінчилася, в цьому разі турбуватися нема про що.

Перш ніж приступати, переконайтеся, що завантажувач вашого телефону можна розблокувати, оскільки без цього вам, найімовірніше, не пощастить. На телефонах, де розблокування завантажувача не є проблемою, метод root і встановлення користувацьких ROM або ядер варіюється залежно від варіанта і виробника пристрою. LineageOS і Paranoid Android є одними з найпопулярніших користувацьких ПЗУ, хоча вони можуть бути не найкращими для вашого пристрою з точки зору стабільності. Ознайомтеся уважно з інформацією, перш ніж вирішити, яку користувацьку ПЗП встановити на свій пристрій. Форуми XDA, як правило, є хорошим місцем для цього.

Ці поради можуть трохи допомогти, але вони не перетворять ваш старенький телефон на швидкісний пристрій, тому, якщо ваш ґаджет сильно гальмує, задумайтеся краще про купівлю нового.