Поради

iPhone і екстремальні температури: як уберегти пристрій?

Перегрів є однією з основних проблем для більшості користувачів смартфонів, і власники iPhone нічим від них не відрізняються. Хоча причиною перегріву телефону можуть бути різні чинники, важливо знати, чому iPhone перегрівається, як це впливає на термін служби батареї і як iPhone переносить екстремальні температури. У цій статті ми допоможемо вам відповісти на всі ці та інші запитання, а також порадимо способи уникнення охолодження та перегріву пристрою.

Зміст

 • 1 Яка ідеальна робоча температура iPhone?

 • 2 Як надлишок тепла або холоду впливає на акумулятор вашого iPhone?

 • 3 Що спричиняє нагрівання iPhone?

 • 4 Що відбувається, коли ваш iPhone перегрівається?

 • 5 Як запобігти перегріванню?

 • 6 Як користуватися iPhone за екстремально низьких температур?

iPhone і екстремальні температури: як уберегти пристрій?

Яка ідеальна робоча температура iPhone?

Компанія Apple розробила iPhone для роботи в широкому діапазоні температур довкілля, але, за даними Apple, ідеальна рекомендована температура для iPhone і iPad становить від 0º до 35º C .

Як надлишок тепла або холоду впливає на акумулятор вашого iPhone?

Акумулятор – одна з найважливіших частин вашого iPhone, і він розроблений таким чином, щоб ефективно утримувати заряд. Проте, він все ще чутливий до різкого підвищення або зниження температури, що може призвести до розрядки батареї швидше, ніж зазвичай. Це також може знизити рівень заряду батареї вашого iPhone і остаточно пошкодити її ємність.

Що спричиняє нагрівання iPhone?

Зазвичай нагрівання iPhone є нормальним явищем, але важливо розуміти, які умови можуть спричинити нагрівання iPhone. Ось кілька прикладів:

 1. Тривала гра в ігри.
 2. Використання AR та інших інтенсивних додатків і функцій.
 3. Запис відео в якості 4K.
 4. Потокова передача UHD-відео.
 5. Бездротове заряджання iPhone розсіює більше тепла.
 6. Надзвичайно висока температура навколишнього середовища.
 7. Навігація з увімкненим GPS.
 8. Використання телефону під час заряджання.
 9. Заряджання iPhone за допомогою стороннього або MagSafe зарядного пристрою чи Powerbank.

Як бачите, більшість із цих умов є результатом завдань, пов’язаних із процесором або батареєю, що призводить до нагрівання iPhone.

Що відбувається, коли ваш iPhone перегрівається?

Кожен iPhone перевіряє і регулює температуру внутрішніх компонентів, таких як процесор і акумулятор. Коли температура виходить за межі нормального діапазону, вживаються необхідні заходи для охолодження пристрою. У результаті під час перегрівання iPhone можуть статися такі речі:

 1. З’являється попередження про температуру батареї.
 2. Екран стає тьмяним або чорним.
 3. iPhone заїкається або лагає під час запису відео.
 4. Швидкість заряджання сповільнюється або повністю припиняється.
 5. Спалах камери на деякий час перестає працювати.
 6. Продуктивність знижується.
 7. Для стільникових радіостанцій вмикається режим зниженого енергоспоживання, що призводить до падіння рівня сигналу.
 8. Телефон раптово вимикається.

Це деякі із заходів, що вживаються вашим пристроєм для запобігання накопиченню тепла під час доступу до пристрою та охолодження внутрішніх частин і компонентів. Аналогічним чином телефон автоматично вимикається за екстремально низьких температур.

Як запобігти перегріванню?

Тепер, коли ви знаєте причину нагрівання вашого iPhone і те, як це може сильно вплинути на час роботи акумулятора, настав час дізнатися про кілька способів, якими ви можете спробувати запобігти перегріванню вашого iPhone.

Вимкніть iPhone

Якщо ви бачите попередження про високу температуру і турбуєтеся про свій пристрій, краще вимкнути його, поки він не досягне нормальної температури. Вимкнення iPhone закриє всі фонові та фонові процеси, а також збереже заряд батареї.  

Приберіть чохли та інші перешкоди

Деякі міцні та товсті чохли не забезпечують належної вентиляції. У результаті тепло, що виділяється телефоном, затримується, що призводить до ще більшого нагрівання пристрою. Тому якщо ви відчуваєте, що ваш iPhone нагрівається, вийміть його з чохла, доки він знову не стане нормальним на дотик. тТе ж саме стосується й інших перешкод. Наприклад, якщо ви тримали телефон у кишені або в закритому приміщенні, вийміть його з кишені.

Використовуйте для заряджання сертифіковані продукти Apple

Для заряджання використовуйте тільки USB-кабель, що поставляється разом з iPhone, а для бездротового заряджання – справжні вироби Apple MagSafe. Ви також можете використовувати дешевші зарядні пристрої сторонніх виробників, але переконайтеся, що кабель, адаптер і power bank сертифіковані Apple.

Непідробні зарядні пристрої та кабелі можуть не передавати необхідний струм, через що iPhone може нагріватися. Зверніть увагу, що нагрівання iPhone під час заряджання за допомогою MagSafe – це нормальне явище, але якщо ви відчуваєте, що пристрій перегрівається, вимкніть зарядний пристрій MagSafe від мережі.

Як запобігти перегріванню?

Уникайте використання телефону під прямими сонячними променями

Намагайтеся не використовувати iPhone під прямими сонячними променями, якщо температура повітря на вулиці перевищує рекомендований нормальний діапазон. Також не залишайте телефон у машині в спекотну погоду, оскільки внутрішня частина автомобіля легко нагрівається і може пошкодити телефон через перегрів.

Уникайте використання iPhone під час заряджання

Більшості з нас нелегко відкласти телефон навіть на кілька годин. Але використання телефону під час заряджання призводить до того, що він заряджається повільніше, ніж зазвичай, а також знижує продуктивність пристрою, оскільки він починає нагріватися.

Тому найкраще дати телефону і собі такий необхідний відпочинок і дозволити iPhone зарядитися належним чином. Крім того, за можливості уникайте бездротового заряджання. Бездротове заряджання нагріває зарядну котушку на задній панелі і є доволі неефективним, виділяючи більше тепла, ніж дротове заряджання.

Вимкніть інтенсивні процеси

Якщо ви відчуваєте, що ваш телефон нагрівається і починає лагати, то, якщо можливо, закрийте всі завдання, що вимагають великих витрат процесора. Наприклад, запис відео, редагування в програмі Movie Maker, будь-які ігри або потокові сервіси, що працюють у фоновому режимі. Закривши ці додатки, почекайте, поки температура вашого iPhone прийде в норму.

Як користуватися iPhone за екстремально низьких температур?

Коли настає зима, а температура опускається нижче 0°, важливо тримати iPhone в теплому приміщенні, оскільки екстремально низькі температури можуть призвести до вимкнення iPhone або незворотного пошкодження акумулятора.

 1. Зберігайте iPhone в теплому приміщенні (Коли ви виходите на вулицю в погоду нижче точки замерзання, тримайте iPhone прикритим, наприклад, у кишені куртки або светра. Обов’язково тримайте пристрій ближче до тіла, оскільки тепло тіла допоможе зберегти обігріти телефон, запобігаючи будь-яким пошкодженням).
 2. Купіть термочохол для iPhone.
 3. Увімкніть режим енергозбереження (Щоб використовувати режим, перейдіть у Налаштування > Акумулятор > Режим енергозбереження. Це обмежить деякі функціональні можливості, але збільшить час роботи від батареї).
 4. Заряджайте iPhone у теплому місці.

На цьому ми підходимо до кінця нашої статті. Компанія Apple розробляє iPhone таким чином, щоб він витримував широкий діапазон температурних змін, тож нічого страшного, якщо ваш пристрій інколи нагрівається або навіть злегка нагрівається, але це не повинно бути частим явищем. Перепади температури, особливо сильна спека та холод, здебільшого впливають на акумулятор смартфона, який має перебувати в збалансованому середовищі для ефективної роботи.