Поради

Чи варто купувати музичний плеєр у 2022 році?

Для когось музичні плеєри можуть бути пережитком минулого, але для меломанів вони не втратили актуальності. Але чи варто вам купувати такий плеєр?

Зміст

  • 1 Зліт і падіння музичних плеєрів

  • 2 Чому музичні плеєри все ще існують?

  • 3 Чи варто купувати?

  • 4 Вам достатньо телефону

Чи варто купувати музичний плеєр у 2022 році?

Портативні музичні плеєри існують уже кілька десятиліть. Згадка цього терміна також викликає приємні спогади про Walkman або, зовсім недавно, iPod від Apple. Але є причина, з якої для більшості людей вони є радше приємним спогадом, ніж тим, чим вони користуються щодня. Здебільшого наші смартфони заповнили порожнечу, залишену музичними плеєрами, і ми отримуємо музику з таких сервісів, як Spotify, Apple Music або YouTube Music. Проте, музичні плеєри все ще існують, і на це є важлива причина. Але чи варто вам піклуватися про них настільки, щоб купувати їх?

Зліт і падіння музичних плеєрів

Перш ніж ми розглянемо, чому музичні плеєри все ще актуальні в наші дні, нам потрібно згадати, як вони з’явилися і чому зараз вони в основному відсутні в нашому житті.

Оригінальний Sony Walkman був випущений 1979 року. Уперше його випустили в Японії, і Sony покладала на нього скромні надії, прогнозуючи продажі близько 5 000 пристроїв на місяць. Ці очікування виправдалися і перевершили себе: за перші два місяці було продано понад 30 000 пристроїв. Оригінальні Walkmans не використовували ті цифрові музичні файли, які ми використовуємо сьогодні. Замість цього вони відтворювали компакт-касети – стандарт, розроблений і випущений компанією Phillips 1963 року. Вони також поставлялися з навушниками, щоб слухати музику на ходу.

Walkman швидко вийшов на світовий ринок у 1980-х роках, ставши культурним феноменом. До 1989 року компанія Sony продала 100 мільйонів пристроїв. Коли прийшов час, вони також перейшли на компакт-диски, спочатку їх продавали під назвою “Discman”, а потім “CD Walkman”.

Хоча цифрові музичні плеєри почали ставати популярними наприкінці 1990-х років, їхній великий успіх був зумовлений випуском iPod у 2001 році. Саме тоді користувачі значною мірою перейшли від фізичних носіїв до цифрових музичних файлів, завдяки магії Інтернету та, у випадку з iPod, iTunes. На той час це був наш основний метод прослуховування музики на ходу. Завантажуєш її на свій пристрій (використовуючи або комп’ютер для цифрових файлів, або касету/CD для інших типів плеєрів), під’єднуєш пару навушників і йдеш. Але потім, у 2007 році, компанія Apple випустила iPhone, який, крім іншого, увібрав у себе багато можливостей iPod з відтворення музики.

У міру популяризації смартфонів Apple і Android спеціалізовані музичні плеєри почали стрімко втрачати популярність. Зрештою, не було сенсу носити з собою окремий пристрій, якщо ваш телефон може робити те саме і навіть краще, оскільки вони швидко стали оснащуватися дедалі більшим об’ємом пам’яті, а у випадку деяких телефонів на базі Android навіть можливістю розширення завдяки слотам для карт microSD. Незабаром у цьому навіть відпала необхідність, оскільки почали з’являтися сервіси потокового передавання музики, як-от Spotify, Apple Music і YouTube Music.

Чому музичні плеєри все ще існують?

Спеціалізовані музичні плеєри ще не зникли. Вони просто еволюціонували, адаптувалися до нових умов ринку та змінили свою цільову аудиторію. Не зрозумійте нас неправильно: музичні плеєри загального призначення в минулому. Останній iPod Touch був випущений 2019 року і знятий з виробництва 2022 року, і його наступник не планується. І це був практично єдиний великий залишок. Проте, серія Walkman, як і раніше, регулярно випускається, а останні моделі, NW-WM1ZM2 і NW-WM1AM2, вийдуть на початку 2022 року.

Чому музичні плеєри все ще існують?

У чому різниця? 

Якщо ви заглянете на портал Sony Walkman, то знайдете тільки дві дешеві моделі: NW-E394, вартістю 75 доларів, що нагадує олдскульний MP3-плеєр без сенсорного екрана, і NW-A105, вартістю 300 доларів, із сенсорним екраном і операційною системою Android. Найдешевший варіант коштує 780 доларів, всі інші – понад 1000 доларів, а кілька варіантів – понад 3000 доларів.

Sony (та інші виробники) роблять ставку на висококласні музичні плеєри преміум-класу. Ринок любителів аудіо – це невелика, але гучна спільнота, і Walkman – це спеціалізоване рішення Sony для них. Тоді як смартфони забезпечать досить хороший досвід для більшості людей, пристрої Walkman рекламують такі функції, як підтримка файлів DSD і ввімкнення цифрового підсилювача S-Master HX.

У лінійці Walkman також є DMP-Z1, настільний пристрій, який жертвує портативністю, але коштує $8500 і обіцяє дати меломанам максимальний досвід прослуховування завдяки низці першокласних функцій.

Чи варто купувати?

Для більшості людей висококласний музичний плеєр може виявитися трохи марним. Якщо у вас вже є смартфон, ви, ймовірно, вже задовольнили більшість своїх потреб у прослуховуванні музики. Якщо у вас є локальна музика, ваш телефон може відтворювати навіть файли FLAC без втрат. І хоча роз’єми для навушників на телефонах зустрічаються дедалі рідше, Bluetooth-навушники також стають дедалі кращими з кожним днем. А якщо вам справді потрібна точність відтворення музики та надійність, яку забезпечують дротові навушники, ви завжди можете використати донгл, щоб під’єднати їх до порту USB-C.

Якщо ви просто хочете насолоджуватися джемами, то Spotify та інші сервіси потокового передавання музики і так чудово справляються з цим завданням. А коли сервіси потокового відтворення музики отримають свої рівні hi-fi, все стане ще краще. Проте, якщо ви жадаєте найкращих вражень від прослуховування, варто звернути увагу на лінійку Walkman і аудіопродукцію Sony високого класу. Вони не тільки забезпечують найкраще у своєму класі відтворення, а й мають низку функцій для тонкого налаштування ваших пісень і надання їм того звучання, яке ви хочете.

Walkmans на базі Android також підтримують сервіси потокової передачі музики, і якщо у вас є доступ до музики класу hi-fi на будь-якому з них, ви можете бути в захваті. Але знову ж таки, вам потрібно подумати, чи варто витрачати понад $1000 або, в деяких випадках, $3000 на спеціалізований музичний плеєр.

Вам достатньо телефону

Більшість людей не є “меломанами” і не можуть виправдати вартість висококласного музичного плеєра, такого як Walkman. У більшості випадків ваш телефон слугуватиме вам просто чудово. Проте, якщо ви дійсно хочете отримати найкращі у своєму класі враження, варто звернути на нього увагу. Але, як завжди, перед покупкою обов’язково проведіть дослідження.