Поради

Чи варто купувати iPhone 14 заради камери?

Можливо, iPhone 14 все ще працює на торішньому процесорі, але це не означає, що камери не отримали приголомшливих оновлень, включно з найважливішою камерою з усіх. Найважливішою апаратною особливістю будь-якого телефону після екрана, ймовірно, є його камери. Apple знає це, тому щороку просуває їх уперед. І цього року, коли тільки iPhone 14 Pro отримав нову систему на чіпі (SoC) A16, а звичайний iPhone 14 залишився з тією ж A15, Apple все ж повністю змінила камери в iPhone без Pro. Навіть ваші селфі стануть кращими.

Зміст

  • 1 Як у професіонала

  • 2 Автофокус для селфі

Чи варто купувати iPhone 14 заради камери?

Як у професіонала

Камери iPhone 14 схожі на торішні камери iPhone 13 Pro, з поліпшеннями спереду і ззаду. Основна камера, розташована на задній панелі, має більший сенсор і більшу діафрагму, що дозволяє пропускати на 50% більше світла. Це, як і слід було очікувати, має призвести до поліпшення фотографій в умовах низької освітленості, що означає практично всі фотографії, зроблені не на відкритому повітрі.

8 функцій iPhone, про які ви могли не знати
Читайте також
8 функцій iPhone, про які ви могли не знати

Apple також потурає своїй пристрасті давати назви абсолютно всім функціям своїх пристроїв, і вбудована обробка зображень тепер називається Photonic Engine. Зокрема, камера захоплює кілька експозицій під час зйомки і “об’єднує найкращі пікселі” з кожної, щоб створити зображення з найкращими кольорами і деталями.  Наскільки ми можемо судити, це еволюція наявного режиму Sweater Mode, він же Deep Fusion, тільки тепер дані зображення захоплюються на більш ранньому етапі конвеєра обробки.

За словами Річарда Батлера з DP Review, цікавим фактом є те, що сенсор у не-Pro iPhone 14 тепер можна порівняти за розміром із компактними камерами Canon Powershot серії G 2000-х років. На той час ці камери вважалися одними з найвисококласніших компактних камер. iPhone вже зараз робить набагато кращі фотографії. І наявність великої матриці дійсно впливає на те, що ви можете робити. Наприклад, менше покладатися на спалах.

Автофокус для селфі

Справжня новина полягає в тому, що фронтальна камера selfie тепер оснащена автофокусом. Це дуже важливо і може навіть здивувати. Зрештою, хіба камера selfie вже не оснащена автофокусом? Ні. Камера selfie завжди була налаштована на фокусування на певній відстані. Одна з “особливостей” крихітних сенсорів, якими оснащені камери телефонів, полягає в тому, що вони забезпечують дуже велику глибину різкості, тобто все завжди більш-менш у фокусі. Саме тому телефони потребують таких обчислювальних трюків, як режим “Портрет”, щоб зімітувати малу глибину різкості, що є природною для камер з великими сенсорами.

Автофокус для селфі

Але тепер фронтальна камера більше не покладається на це. Тепер вона фокусується на людині, що знаходиться перед нею, що має зробити селфі більш чіткими і якісними. А в поєднанні з приголомшливим режимом “Портрет” фронтальної камери, який може використовувати 3D-датчик глибини камери Face ID для створення точних карт глибини, ваші качині обличчя мають мати кращий вигляд, ніж будь-коли. До речі, про режим “Портрет”: камери iPhone 14 тепер можуть розмивати не тільки фон, а й передній план. 

Тенденція, схоже, очевидна. Щороку Apple додає нові чудові функції камери в iPhone Pro, а наступного року включає багато з цих функцій у звичайну модель. Таким чином, наступного року ми, ймовірно, можемо очікувати, що новий приголомшливий 48-мегапіксельний сенсор з iPhone 14 Pro цього року опиниться в iPhone 15. І це нормально. Зрештою, якщо вам дійсно потрібні ці нові функції зараз, ви, ймовірно, є ентузіастом фотографії, який готовий доплатити за “профі” функції.