Поради

8 функцій iPhone, про які ви могли не знати

Зміст

  • 1 Перетворіть електронну книгу на аудіокнигу

  • 2 Використовуйте iPhone як сканер

  • 3 Використовуйте прихований трекпад iPhone

  • 4 Перегляньте всі фотографії, які відправив вам співрозмовник

  • 5 Отримуйте нагадування на основі місця розташування

  • 6 Керуйте iPhone за допомогою голови

  • 7 Застосуйте колірний фільтр до iPhone

  • 8 Навчіть Siri правильної вимови

8 функцій iPhone, про які ви могли не знати

Перетворіть електронну книгу на аудіокнигу

Однією з цікавих функцій iPhone, яку часто не беруть до уваги, є можливість читати будь-який текст на екрані вголос. Хоча зазвичай ця функція призначена для допомоги користувачам зі слабким зором, вона також може перетворити будь-яку звичайну електронну книгу на аудіокнигу. Щоб скористатися цією функцією, перейдіть у:

Налаштування > Універсальний доступ > Віртуальний контролер

Тут активуйте функцію “Промовляння тексту”. Після цього в будь-якому застосунку ви можете провести двома пальцями вниз від верхньої частини екрана – і вона прочитає вам будь-який текст, що відображається на екрані. Ви також можете налаштувати деякі функції – наприклад, стать голосу і швидкість мовлення.

Використовуйте iPhone як сканер

У нашому світі, де все більше цифрових технологій, буває важко знайти аналоговий сканер. На щастя, iPhone може легко імітувати цю функцію за допомогою деяких застосунків, як-от Scanbot, Dropbox і фірмовий застосунок Office Lens від Microsoft.

Використовуючи ці додатки, ви можете просто сфотографувати документ – або дошку, або візитну картку – і перетворити його на цифрову копію, яку потім можна зберегти або експортувати. Деякі з цих додатків також пропонують функцію оптичного розпізнавання символів, яка дає змогу шукати в цифрових документах, як у текстових файлах.

Використовуйте прихований трекпад iPhone

Хоча трекпади зазвичай є сферою застосування ноутбуків і настільних комп’ютерів, будь-який iPhone із функцією 3D touch також має прихований трекпад, який може бути надзвичайно корисним для редагування тексту на смартфоні.

Щоб скористатися трекпадом, просто натисніть і утримуйте його на клавіатурі в текстовому додатку. Після цього вона автоматично переключиться в режим трекпада – ви зрозумієте, що він працює, коли побачите, що символи клавіатури зникають. Після цього ви зможете легше переміщати курсор, виділяти, підкреслювати або редагувати певні фрагменти тексту набагато швидше, ніж зазвичай.

Перегляньте всі фотографії, які відправив вам співрозмовник

Якщо ви листувалися з ким-небудь в iMessage протягом будь-якого періоду часу, ви знаєте, як швидко потік повідомлень може стати величезним. Якщо ви хочете знайти фотографію, яку ваш друг надіслав вам минулого місяця, наприклад, це може бути громіздко і забирати багато часу, щоб прокрутити всю сторінку вгору, щоб знайти її. На щастя, є простіший спосіб пошуку фотографій.

Перегляньте всі фотографії, які відправив вам співрозмовник

Просто відкрийте тему в iMessage і натисніть на круглий значок “I” у правому верхньому куті. Тут ви побачите список усіх фотографій і вкладень, які ви або ваш друг відправили один одному.

Отримуйте нагадування на основі місця розташування

До теперішнього моменту, в принципі, всі знають, що ви можете попросити Siri зробити нагадування за часом, але ви також можете попросити Siri зробити нагадування за місцем розташування. Наприклад, ви можете сказати: “Нагадай мені зателефонувати братові, коли я повернуся додому”. Якщо ви перебуваєте на роботі, ви можете попросити Siri нагадати вам про необхідність заправитися, коли ви йдете, – і вам буде надіслано повідомлення, коли ви почнете від’їжджати.

Щоб усе це працювало правильно, вам потрібно створити оновлені картки в Контактах із такою інформацією, як ім’я, адреса та контактні зв’язки. Для цього просто відкрийте Контакти і натисніть на контакт, який ви хочете відредагувати. Картку особистого контакту можна побачити у верхній частині списку контактів.

Керуйте iPhone за допомогою голови

Звичайно, ви можете керувати своїм iPhone за допомогою голосу, але чи знаєте ви, що ним можна керувати і за допомогою голови? Це не зовсім контроль свідомості, але використовувати жести головою для управління певними системними функціями вашого смарт-пристрою дуже здорово.

Щоб активувати цю маловідому функцію, відкрийте “Налаштування” і перейдіть у розділ “Універсальний доступ” > “Віртуальний контролер”. Натисніть на опцію “Перемикачі” і додайте новий перемикач, використовуючи камеру як джерело. Щоб активувати Siri, наприклад, жестом голови, виберіть “Рух правої голови”, а потім Siri в розділі “Системні налаштування”. Якщо функцію управління перемикачами ввімкнено, ви маєте побачити сині прямокутники, що сканують об’єкти на екрані iPhone. Нахиліть голову вправо, і Siri буде активовано.

Застосуйте колірний фільтр до iPhone

Однією з нових і маловідомих функцій iOS є додавання так званих “колірних фільтрів”. Це чудовий спосіб зробити ваш iPhone зручнішим для очей або налаштувати певні кольори дисплея, щоб зробити iPhone доступнішим для користувачів із дальтонізмом.

Щоб активувати цю функцію, просто перейдіть у меню “Загальні” > “Універсальний доступ” > “Дисплей і розмір тексту” > “Світлофільтри”. Режим відтінків сірого, представлений в iOS 8, був перенесений сюди – якщо ви хочете надати своєму телефону естетику нуару. В іншому разі ви можете вибрати один із варіантів заміни кольорів або просто застосувати Color Tint до свого iPhone. Остання функція схожа на Night Shift, але дає змогу відтінити дисплей практично будь-яким відтінком або інтенсивністю.

Навчіть Siri правильної вимови

Siri – чудовий інструмент для підвищення продуктивності та зручності на iPhone, але не можна обійти стороною той факт, що іноді вона може вимовляти слова трохи неправильно. Приклад тому: сумнозвісна неправильна вимова Siri імені Барбри Стрейзанд.

Щоб навчити Siri краще вимовляти ім’я, просто активуйте Siri і скажіть: “Не так вимовляється (…)”. Після цього Siri попросить вас вимовити ім’я та прізвище, наприклад, контакту, а потім запропонує вам вибрати один із кількох варіантів відтворення.