Техніка

Чи може GoPro виробляти якісні фільми?

Хоча GoPro є найпоширенішою екшн-камерою, чи підходить вона для відеозйомки? Лижі, серфінг і сноуборд - це лише деякі види спорту на відкритому повітрі, які часто знімаються на камери GoPro. Камера GoPro може створювати кінематографічні кадри, незважаючи на відсутність деяких функцій, властивих більшості цифрових дзеркальних і бездзеркальних камер. Читайте далі, щоб дізнатися, як це зробити.

Зміст

  • 1 Що можна знімати на GoPro?

  • 2 Чи є GoPro кращою відеокамерою, ніж iPhone?

  • 3 Чи підходить GoPro для влоггінгу?

  • 4 Яка GoPro найкраще підходить для кінозйомки?

Чи може GoPro виробляти якісні фільми?

Що можна знімати на GoPro?

Камери GoPro здебільшого продаються для використання у відео та фотозйомці на відкритому повітрі. Вперше ці камери були розрекламовані для автопортретів під час активного відпочинку. Ви можете прикріпити GoPro до свого шолома і записувати свої пригоди на велосипеді або лижах.  Крім того, GoPro має водонепроникний корпус. Він витримує занурення на глибину 10 метрів. Завдяки міцній конструкції вона витримує падіння, які можуть пошкодити більшість цифрових дзеркальних камер і мобільних телефонів. 

Завдяки своїм характеристикам GoPro можна використовувати для зйомок практично всього. Ви можете знімати документальні фільми, відеоролики або проводити інтерв’ю.

Чи є GoPro кращою відеокамерою, ніж iPhone?

При порівнянні зйомок на GoPro і iPhone все залежить від ваших цілей.  Обидва варіанти здатні записувати відео у форматі 4K зі швидкістю 60 кадрів на секунду. Крім того, вони оснащені об’єктивами 12 МП із широким полем зору. 

Порівняно з GoPro, у iPhone є кілька переваг, наприклад, простота управління. Одним рухом руки можна відкрити застосунок камери. Крім того, iPhone краще працює в умовах недостатнього освітлення.  Через менший об’єктив і метод стиснення, що використовується для зберігання відеофайлів, під час зйомки камерою GoPro в приміщенні або при слабкому освітленні часто виходять нечіткі кадри. Оскільки об’єктив iPhone має більшу діафрагму, в камеру потрапляє більше світла. 

GoPro виділяється вищою загальною електронною стабілізацією зображення (E.I.S.). Це цілком логічно, оскільки вона була створена для екшн-фотографій, даючи змогу знімати об’єкти, що рухаються, з більш чіткими кадрами.  Однак, щоб зменшити рух від тремтіння рук, флагманські iPhone оснащені системою стабілізації зображення зі зсувом матриці, яка зазвичай краща за EIS і схожа на ту, що використовується в бездзеркальних камерах. 

GoPro можна закріпити практично на будь-якому об’єкті з відповідним обладнанням, включно з шоломами, велосипедами та автомобілями. Крім того, GoPro сумісна з тисячами освітлювальних приладів, ручних імбалів і мікрофонів. Крім того, GoPro зроблені для довгої служби. У міцному водонепроникному корпусі вся електроніка та об’єктиви зручно розміщуються разом. У мене немає жодних проблем.

Чи підходить GoPro для влоггінгу?

DSLR-камери дають набагато більше переваг порівняно з GoPro для влоггінгу, ніж бездзеркальні або DSLR-камери.  Можливість записувати себе полегшується тим, що багато дзеркальних і бездзеркальних камер оснащені відкидним екраном і входом для мікрофона. 

Чи підходить GoPro для влоггінгу?

Крім того, дзеркальні та бездзеркальні камери зазвичай записують відео на карти пам’яті великої місткості, виготовлені спеціально для цифрових камер, і мають змінні об’єктиви, зокрема зум-об’єктиви.  DSLR і бездзеркальні камери мають більш досконалі технології стабілізації зображення, ніж GoPro або iPhone. Незважаючи на низку недоліків, камера GoPro все ж таки підходить для влогінгу; моделі HERO7, HERO8 і HERO9 навіть пропонують пряму трансляцію, а HERO9 оснащена крихітним переднім монітором, який, хоча й малий порівняно з іншими камерами, дає змогу вам бачити себе. 

Якщо ви ведете влог, вам не доведеться часто змінювати масштаб або панорамувати камеру, оскільки великі плани та інтерв’ю використовуються регулярно.  GoPro – це необхідна річ, якщо ви часто подорожуєте або ведете блог про свої подорожі.  Тільки майте на увазі, що вона вимагає додаткового освітлення, оскільки погано працює в умовах недостатньої освітленості.

Яка GoPro найкраще підходить для кінозйомки?

GoPro HERO9 – це перша GoPro, здатна записувати відео з роздільною здатністю до 5K.  Старіші моделі підтримують тільки 1080p, а попередня модель підтримує відео 4K.  Для кінематографа більш висока роздільна здатність забезпечує більшу гнучкість. При збільшенні масштабу великі фотографії можна зменшити, зберігши при цьому більше деталей. Крім того, в GoPro HERO9 і HERO10 використовується новітня технологія HyperSmooth для поліпшення стабілізації зображення. Для тих, хто шукає менш дорогу камеру, як і раніше рекомендуються моделі HERO7 і HERO8. 

Будь-яка людина може створювати більш якісні кадри, використовуючи відповідні методи. Ось п’ять порад, про які слід пам’ятати під час зйомки на камеру GoPro:

Придбайте адаптер об’єктива і додайте додаткові об’єктиви

Об’єктив камери GoPro фіксований. Ви не можете використовувати оптичний зум або змінювати глибину різкості, як у випадку з дзеркальною камерою.  Під час зйомки фільмів гнучкість камери обмежена фіксованим об’єктивом. На щастя, у цієї проблеми є рішення. 

Ви можете змінити FOV і поле зору (FOV) камери за допомогою адаптерів об’єктива. До камери можна додати телеоб’єктив або макрооб’єктив для зйомки віддалених об’єктів або найдрібніших деталей. Обов’язково ознайомтеся з інформацією про сумісність, оскільки вони можуть бути недоступні для новітніх GoPros. 

Знімайте відео та обрізайте його під час редагування

Запис відео у форматі 4K і редагування його в 1080p у відеоредакторі – ще один спосіб отримати ближчі знімки.  Зображення 1080p удвічі менше за шириною і довжиною, ніж зображення 4K. Відео 4K може бути обрізано в повному масштабі для досягнення 2-кратного збільшення або зменшено до 1080p.  Під час використання 4K-відеоматеріалів можна також панорамувати, сканувати або наближати певні об’єкти. 

Вимкнітьавтоматичний режим

Виведіть свою GoPro з автоматичного режиму і навчіться керувати нею вручну. Можливість змінювати частоту кадрів, витримку, баланс білого, різкість і колірний профіль – це лише деякі з професійних можливостей, якими володіє камера GoPro. 

Використовуйте освітлення!

Коли йдеться про створення ефектного зображення, освітлення – це все.  Будь-яку камеру можна зробити гарною за відповідного освітлення. Але про це часто забувають, особливо під час використання GoPro, яка зазвичай застосовується для зйомки екшн-сцен при денному світлі. 

Знімайте сповільнене відео

Щоб отримати класне уповільнене відео, знімайте з високою частотою кадрів. Або використовуйте тимчасову шкалу 24 кадри на секунду у вашій програмі редагування і знімайте зі швидкістю 60 кадрів на секунду. 

Хоча іноді сповільнена зйомка використовується не за призначенням, не можна заперечувати, що вона має приголомшливий вигляд, коли падає сніг, фігурист виконує трюки або розбиваються великі хвилі. Тільки не переборщіть! 

Щоб задовольнити зростаючий попит на мобільне знімальне обладнання, компанія GoPro продовжує випускати нові камери. Ці екшн-камери часто використовуються для зйомки активного відпочинку, але GoPro можна використовувати і для створення фільмів. GoPro має менше функцій, пов’язаних із відеозйомкою, ніж камери для смартфонів. Однак у неї хороший об’єктив, який дає змогу робити чіткі знімки та відео. Не забувайте знімати в якості 4K і додавати додаткове освітлення для фотографій всередині приміщення, щоб отримати максимальну віддачу від вашої GoPro.