Поради

Чому телефон глючить: 3 найпоширеніші причини

Ваш смартфон - неймовірно просунутий і потужний пристрій, але при цьому дорогий і крихкий. Він може зависати або гальмувати, а в інших випадках він може зламатися з найрізноманітніших причин. Ви можете вжити низку заходів, щоб цього не сталося, але навіть якщо це сталося, не все втрачено.

Зміст

  • 1 Ваш телефон погано працює/замерзає

  • 2 Тріснув екран

  • 3 На об'єктиві вашої камери з'явилися подряпини

Чому телефон глючить: 3 найпоширеніші причини

Ваш телефон погано працює/замерзає

Найпоширеніша причина – додаток, який не реагує на запити і займає більше пам’яті, ніж очікувалося. Інша можлива причина – вік апаратного забезпечення вашого телефону. Що старший телефон, то більша ймовірність того, що він буде гальмувати під час роботи з більш досконалими ОС і додатками.

Як допомогти?

Ви можете зробити кілька речей. Якщо причиною проблеми є будь-який додаток, закрийте його – викличте список додатків, двічі натиснувши кнопку “Додому” або натиснувши кнопку “Список” – це допоможе звільнити пам’ять. Очищення кешу і даних пам’яті телефону також може допомогти.

Якщо ваш телефон практично не працює, на пристроях Android є опція безпечного режиму – утримуйте кнопку живлення, а потім утримуйте кнопку вимкнення телефону, коли вона з’явиться на екрані, – це може допомогти вам видалити всі додатки, що спричиняють проблему. Якщо це не спрацює, виконайте примусове перезавантаження телефону, утримуючи натиснутими кнопку живлення та кнопку “Додому” / кнопку збільшення гучності.

У найгіршому випадку можна виконати скидання до заводських налаштувань, яке поверне телефон до початкових параметрів, але перед цим переконайтеся, що ваші дані збережені в резервній копії.

Як запобігти?

Жодна технологія не досконала, і навіть нові пристрої можуть час від часу зависати. Єдине, за чим потрібно стежити, – це за тим, чи не спричиняє проблему один конкретний застосунок, чи кілька – видалення цих або інших неважливих застосунків може допомогти справі.

Тріснув екран

Як і слід було очікувати, падіння або удар об який-небудь предмет може призвести до розтріскування екрана. Ступінь пошкодження залежить від сили удару, висоти падіння та інших чинників. Потрісканий екран не тільки дратує своїм виглядом, а й дає змогу пилу потрапляти всередину, що ще більше ускладнює сприйняття того, що відбувається на екрані.

Як допомогти?

Якщо тріщина достатня для того, щоб вплинути на використання телефону, вам доведеться його відремонтувати. Хоча ви можете спробувати відремонтувати його самостійно – існують докладні посібники, наприклад, iFixIt, на які ви можете покластися, – це рекомендується робити тільки в тому разі, якщо ви знаєте, що робите. Принесіть його в ремонтну майстерню, але перед цим переконайтеся, що він захищений паролем.

Якщо це не найсучасніший телефон, ви можете поки що скористатися старішим або іншим телефоном. Попросіть друзів або членів сім’ї позичити один із них на кілька тижнів (або на невизначений термін) – завжди варто спробувати. Тільки пам’ятайте, що вам, можливо, доведеться розблокувати його, оскільки більшість телефонів прив’язані до однієї мережі. У гіршому випадку ви можете просто купити новий телефон або отримати оновлення, якщо ви маєте на це право.

Як запобігти?

Крім очевидної поради “не кидайте його”, можна придбати захисний чохол із піднятою кромкою. Додатковий шар захисту зробить його більш громіздким, тому переконайтеся, що чохол можна правильно тримати.

Захисні екрани також можуть бути корисні, якщо вас найбільше турбують подряпини, але вони не захистять телефон, якщо ви впустите його з висоти. Якщо ви кладете його в кишеню, не кладіть його разом із ключами або іншими предметами, які можуть залишити подряпини.

Крім того, не забувайте про здоровий глузд. Переконайтеся, що ви завжди міцно тримаєте його в руці, не кладіть його в задню кишеню, оскільки ви можете забути його, коли сядете.

Тріснув екран

На об'єктиві вашої камери з'явилися подряпини

Як і на екрані, на об’єктиві камери можна помітити подряпини. Крім того, ви можете помітити крихітні точки на будь-якому зробленому вами знімку.

Як допомогти?

Як і у випадку з екраном, крихітні подряпини – це не кінець світу. Ба більше, малоймовірно, що дрібні подряпини вплинуть на якість фотографії. Причина в тому, що датчик зображення є важливою частиною камери телефону, а не об’єктив. Під час зйомки звичайних сцен, де ніщо не перебуває у фокусі, ви навряд чи помітите їх, якщо тільки не звузите діафрагму (фокусування на об’єкті за рахунок розмиття фону). Якщо ви бачите на знімках крихітні точки, це пил на матриці. На відміну від подряпин, цей пил буде більш помітним при звуженні діафрагми камери і буде найбільш помітним при яскравому небі.

Якщо справа дійсно погана, можна замінити об’єктив камери, але в більшості випадків можна продовжувати знімати як зазвичай. Зробіть кілька знімків у різних умовах освітлення, щоб перевірити, наскільки помітний ефект.

Як запобігти?

Тут діють ті самі принципи, які ви використовуєте для запобігання подряпин на екрані. Тримайте його подалі від гострих предметів, таких як ключі, використовуйте чохол, якщо ви схильні упускати його, і завжди перевіряйте, чи правильно ви його тримаєте.