Поради

Чому дротові навушники кращі за бездротові: 4 головні причини

Дротові навушники завжди вигравали у бездротових за якістю звуку, але під час прослуховування музики на ходу зручність завжди цінувалася більше, ніж продуктивність. У наші дні, коли більшість із нас слухає музику на ходу, портативність, безсумнівно, стала ключовим фактором під час вибору найкращих бездротових навушників, але є багато причин розглянути дротові. Проте, якщо ви вирішили обійтися без дротів, ось кілька причин переглянути своє рішення.

Зміст

  • 1 Чому бездротові навушники популярні?

  • 2 Термін служби

  • 3 Жодних проблем із підключенням

  • 4 Краще звучання

  • 5 Легка модернізація

  • 6 Що ж вибрати?

Чому дротові навушники кращі за бездротові: 4 головні причини

Чому бездротові навушники популярні?

Перш за все, важливо розуміти, що видалення компанією Apple роз’єму для навушників з iPhone 7 у 2016 році стало великим сюрпризом як для любителів портативної музики, так і для виробників навушників. Оскільки майже всі конкуренти смартфонів почали слідувати цьому прикладу, те, що здавалося шаленим кроком з боку любителів музики, насправді здійснило революцію в способах підключення до пристроїв відтворення музики, оскільки ми були змушені відмовитися від дротових навушників на користь бездротових. 

На перший погляд, це було схоже на прогрес. Смартфони стали більш привабливими, оскільки гніздо з роз’ємом нарешті зникло, а виробники аксесуарів повсюдно поповнили свої лінійки навушників бездротовим зв’язком Bluetooth. Звільнення слухачів від щоденного розплутування дротів залишається надзвичайно важливою перевагою і фактором зручності для багатьох. Але, принаймні для нас, це практично єдина перевага, з якою ми згодні.

Топ бездротових навушників: AirPods на останньому місці?
Читайте також
Топ бездротових навушників: AirPods на останньому місці?

Термін служби

Дротові навушники довговічніші, ніж бездротові, просто тому, що в них використовується менше компонентів. Дротові навушники – це пасивні перетворювачі, керовані підсилювачем для навушників усередині будь-якого пристрою відтворення, до якого вони під’єднані. Їм не потрібні (шкідливі для довкілля) акумуляторні батареї, тому ніколи не потрібно пам’ятати про їхнє заряджання, немає чипів оброблення звуку або будь-якого посилення сигналу. Вони просто передають аудіосигнали від пристрою відтворення через дріт, з’єднаний з динаміком усередині амбушура навушників, який генерує звукові хвилі, чутні нашими вухами. 

Хоча бездротові технології стали меншими, і багато моделей другого покоління, включно з Bose QuietComfort Earbuds 2 і Samsung Galaxy Buds 2 Pro, заявляють про значне зменшення розмірів порівняно з попередніми версіями, деякі з них можуть бути громіздкими та важчими від своїх дротових аналогів через усі технології, які в них втиснуті. Це безпосередньо впливає на вагу і рівень комфорту бездротових моделей. Відсутність вбудованих аудіотехнологій або необхідності в живленні від акумулятора – саме те, що робить дротові навушники легшими та зручнішими для тривалого прослуховування. Це також має економічний ефект і може призвести до того, що в дротових моделях використовуються більш якісні аудіокомпоненти порівняно з бездротовими конкурентами за ціною.

Жодних проблем із підключенням

На відміну від фізичних з’єднань, бездротові з’єднання можуть бути нестабільними. Bluetooth вдалося зробити бездротове підключення максимально безшовним, але ми збилися з рахунку, скільки разів ми стикалися з відсутністю звуку від пари бездротових навушників, незважаючи на те, що пристрій відтворення заявляє, що навушники під’єднані і відтворюють звук. 

Крім того, бездротові навушники можуть бути схильні до відволікаючих проблем затримки звуку під час перегляду відео або в іграх. Хоча, знову ж таки, останні версії Bluetooth працюють над зменшенням затримки звуку для кращої синхронізації аудіо/візуального сприйняття, що, принаймні, вже дещо.

Жодних проблем із підключенням

Краще звучання

Хоча багато бездротових навушників, як-от Sony WH-1000XM5 і накладні навушники Bowers & Wilkins Px7 S2, які обидва пропонують сенсаційну якість звуку та посідають високі місця в рейтингах, ми вважаємо, що дротове з’єднання надає найкраще музичне звучання. 

Бездротові навушники часто стомлюють під час тривалого прослуховування – пара годин часто є максимумом до настання втоми. Це може бути спричинено частотним дисбалансом – часто результатом аудіо компромісів, зроблених для посилення певних частот для конкретної звукової сигнатури або для маскування дешевшої конструкції, що може бути виснажливо для вух і мозку для обробки. Крім того, розмита або нечітка візуалізація звуку може призвести до ілюзії меншого “простору” навколо виконавців та інструментів на звуковій сцені, що робить окремі елементи, що складають музичний мікс, менш легко відстежуваними. 

Легка модернізація

Якщо цього недостатньо, то якість звучання дротових навушників можна ще більше підвищити, встановивши спеціальний підсилювач для навушників/ЦАП (цифро-аналоговий перетворювач) у лінію між джерелом відтворення та навушниками, а не використовувати внутрішній ЦАП і роз’єм для навушників ноутбука або смартфона.

Chord Electronics Mojo 2 – це високоякісний ЦАП і підсилювач для навушників, орієнтований на аудіофанатів. Це чудовий вибір, а його компактні розміри дають змогу легко використовувати його з портативними пристроями відтворення, під’єднаними через порт USB або цифровий оптичний аудіоканал. Він коштує дорожче, ніж більшість навушників, але можна знайти більш доступні альтернативи від iFi Audio і Fiio.

Що ж вибрати?

Оскільки бездротові технології продовжують розвиватися, є багато шансів, що якість звуку покращиться і наблизиться до того, що можна отримати від пари дротових навушників. А поки що, якщо вам важлива загальна якість звуку, дротові навушники допоможуть вам наблизитися до улюбленої музики.