Поради

Чи варто купувати годинник Google Pixel Watch: огляд

Годинник Google Pixel Watch об'єднав у собі допомогу Google і здоров'я Fitbit і став чудовою першою спробою в запуску смарт-годинника, створеного спеціально для користувачів телефонів Pixel. Але пристрій, не дивно, має деякі недоліки, залишаючи місце для поліпшення.

Зміст

 • 1 Дизайн

 • 2 Відстеження фітнес-функцій

 • 3 Особливості Wear OS

 • 4 Час автономної роботи

Чи варто купувати годинник Google Pixel Watch: огляд

Плюси:

 1. Мінімалістичний дизайн
 2. Повна колекція сервісів Google на борту
 3. Найкраще представлення Wear OS на даний момент
 4. Надійний фітнес-трекінг Fitbit
 5. Google Assistant працює відмінно

Мінуси:

 1. Безель – втрачена можливість
 2. Крива навчання для перемикання діапазонів
 3. Низький час автономної роботи

Дизайн

Смарт-годинник Google Pixel Watch виглядає просто, я б навіть назвав його мінімалістичним. Він випускається тільки в одному розмірі: 41 мм. Володарі великих зап’ясть можуть поскаржитися на відсутність більшого варіанта; втім, мені він підійшов ідеально. 

Лицьова сторона має округлу форму з куполом з 3D-скла. Цей рельєфний ефект відволікає увагу від товстого обідка дисплея, але не змінює того факту, що значна частина дисплея непридатна для використання. Інтерфейс і всі циферблати годинника Google мають чорне тло, щоб ще більше приховати безель. Єдиний циферблат, який виділяється на обідку – це циферблат Google Photos, який мені дуже подобається з погляду персоналізації, навіть якщо він підкреслює маленький розмір годинника. 

Були деякі скарги на вигоряння OLED-дисплея Pixel Watch, але Google стверджує, що користувачі бачать, що зображення зберігається, і що компанія часто зміщує пікселі, щоб уникнути вигоряння.

Цифрова заводна головка на бічній стороні має досить схожий вигляд на цифрову заводну головку Apple Watch, доповнену тактильними борозенками. Над цифровою коронкою на Pixel Watch розташована невелика кнопка, яка відкриває нещодавно використані додатки під час короткого натискання, що є зручністю, яка з’явилася на бічній кнопці Apple Watch тільки цього року. Тривале натискання цієї кнопки вмикає Google Assistant.

Годинники Pixel Watch випускаються в трьох кольорах: матовий чорний, сріблястий і золотий. Google випустив Pixel Watch разом із сімома змінними ремінцями з різних матеріалів і кольорів, сумісними виключно з Pixel Watch. Заміна ремінців – справа нелегка, оскільки це власний механізм. Чесно кажучи, спочатку мені було дуже важко, в якийсь момент я був упевнений, що не зможу вдягнути ремінець назад. Але врешті-решт я освоївся і з оптимізмом дивлюся на можливість зміни ремінців залежно від стилю або випадку.

Відстеження фітнес-функцій

Відстеження фітнес-функцій

Відстеження фітнес-функцій Google Pixel Watch повністю здійснюється на базі Fitbit, що означає, що користувачі отримуватимуть як основні дані про активність, так і доступ до цілісних функцій здоров’я Fitbit Premium. 

Годинник може відстежувати понад 40 видів тренувань, а також підраховувати кроки і постійно контролювати пульс. Мене вразив вимір пульсу, який не тільки постійно оновлювався на циферблатах годинника з ускладненим пульсом, а й швидко коригувався під час тренувань. Під час занять йогою я носив і Apple Watch Series 8, і Google Pixel Watch, і виявив, що Pixel Watch відображають зміни пульсу принаймні на цілу секунду швидше, ніж Apple Watch. Крім моніторингу серцевого ритму, Pixel Watch можна використовувати для зняття ЕКГ, щоб виявити можливі ознаки фібриляції передсердь. 

Коли справа дійшла до GPS-стеження під час прогулянок і пробіжок, показання відстані Pixel Watch точно збіглися з показаннями Apple Watch як на відкритих дорогах, так і на місцевій трасі. Водночас інтерфейс тренування показував мої показники, включно з відстанню, минулий час, кроки (для ходьби), темп і зароблені хвилини Active Zone Minutes.

Active Zone Minutes – це метрика активності, яку компанія Fitbit запровадила 2020 року на моделі Fitbit Charge 4 (яка була замінена на Fitbit Charge 5). Ваша мета – проводити 150 хвилин на тиждень у кардіозонах із помірним або високим навантаженням, відповідно до рекомендацій ВООЗ. Залежно від вашого поточного рівня активності, ця мета може здатися непосильною, але вона покликана мотивувати тих, хто хоче приділяти більше часу своїй фізичній формі. Слід зазначити, що деякі люди повідомляють, що годинник Pixel Watch завищує кількість витрачених калорій. Тож майте це на увазі.

Особливості Wear OS

Як і слід було очікувати, годинник Pixel Watch використовує набір сервісів Google Wear OS, пропонуючи практично всі програми, які людина може використовувати щодня. До них належать: Google Maps, Google Calendar, Google Pay, Google Home, YouTube Music і Google Assistant. 

Карти Google допомогли мені пересуватися, календар Google (у меню додатків він називається Agenda) надсилав мені сповіщення про 10-хвилинні зустрічі. Я також часто користувався запитами Google Assistant. Наявність Google Assistant тут – це, на мій погляд, велика перевага; звісно, це очікувано, але все одно добре і цілком можна порівняти з Siri на Apple Watch для таких речей, як таймери, запит погоди. На Pixel Watch також можна здійснювати телефонні дзвінки.

Низка найкращих смарт-годинників для Android (як старих, так і нових) працює під управлінням Wear OS, але це зовсім інше. Наскільки я пам’ятаю, ці смарт-годинники пропонують тільки кілька сервісів Google – ніколи не весь спектр, і ніколи немає очевидної рими або причини того, що підтримується, а що ні. Наприклад, у випадку з останніми Galaxy Watch нам обіцяли Google Assistant, але функціональність не з’явилася протягом кількох місяців. Настав час Google зробити смарт-годинник, оптимізований під своє програмне забезпечення для носяться пристроїв; все просто працює.

Особливості Wear OS

У Google Pixel Watch використовується звична для Wear OS плиткова навігація, яка працює настільки плавно, наскільки я коли-небудь бачив. Хоча вона відрізняється від меню на Samsung Galaxy Watch 5, що свідчить про те, що Samsung дійсно використовує свій власний підхід до Wear OS. Але, як і Galaxy Watch, Pixel Watch також мають підтримку деяких сторонніх застосунків, таких як Spotify і Strava, через Google Play Store. Це величезна перевага, яку було усунуто зі смарт-годинника Fitbit цього року, але про це ми поговоримо іншим разом.

Відкрити відповідні налаштування з годинника на телефоні не складе труднощів, а якщо ви загубили телефон, можна відправити на нього повідомлення. Ви можете використовувати застосунок годинника на телефоні для створення настроюваних циферблатів, включно з тим, який переносить зображення з Google Photos на ваше зап’ястя. Я використовував зображення свого собаки, зрозуміло. До речі, про Google Photos: є функція дистанційного керування камерою, яка дає змогу керувати камерою смартфона-компаньйона Pixel. Це одна з моїх улюблених функцій Apple Watch, тому я був радий побачити її версію на Pixel Watch.

Час автономної роботи

Час автономної роботи Google Pixel Watch розрахований на 24 години. Це, мабуть, трохи менше, ніж я сподівався побачити, особливо з урахуванням того, що цього року Galaxy Watch і Apple Watch оновили акумулятори. Під час тестування я насилу зміг протриматися стільки, оскільки GPS розряджав батарею на 20% на годину. Проте в день, коли я не тренувався і не відстежував активність, годинник пропрацював повні 24 години. 

Що стосується зарядки, Pixel Watch поставляється з простим магнітним зарядним пристроєм USB-C, який виглядає як камінчик. Годинник зарядився від майже розрядженого стану до повного приблизно за годину, що відповідає рівню зарядки більшості популярних смарт-годинників.

Крім Apple Watch Ultra, я не можу назвати більш довгоочікуваний смарт-годинник, ніж Google Pixel Watch. Тепер, коли він з’явився і я протестував його, я можу сказати, що він як виправдовує, так і не виправдовує очікування. 

З одного боку, сервіси Google і відстеження стану здоров’я Fitbit забезпечують ідеальний баланс між можливостями підключення та фітнес-відстеженням. Це найкраща демонстрація Wear OS на сьогоднішній день. Годинник Pixel Watch також підтверджує, що Fitbit є однією з найсильніших платформ оздоровлення на ринку. Це чудовий смарт-годинник, який варто придбати, якщо ви є користувачем Pixel.

З іншого боку, пара моїх скарг нагадала мені, що Pixel Watch – це все ще продукт першого покоління. Все ж є куди вдосконалюватися. Два варіанти розміру, більше датчиків здоров’я і можливість сполучення декількох пристроїв з обліковим записом Fitbit – це додаткові удосконалення, які, на мою думку, зроблять Pixel Watch кращим. Я кажу це виключно з хвилюванням за те, що нас чекає в майбутньому.