Поради

4 найкращі додатки для камери iPhone 2023 року

Навряд чи існує універсальна найкраща дзеркальна або найкраща бездзеркальна камера для кожного конкретного користувача, так само як немає жодного найкращого застосунку для всіх користувачів смартфонів. Потреби та вподобання користувачів сильно різняться, особливо з огляду на широкі можливості сучасних iPhone. Тому ми вирішили прийти на допомогу і запропонувати наш топ додатків для камери вашого смартфона.

Зміст

  • 1 Найкращий професійний додаток для камери iPhone: Halide Mark II

  • 2 Найкращий додаток для редагування фотографій на iPhone: Darkroom

  • 3 Найкращий додаток-аксесуар для iPhone для фото- і відеозйомки: Mark II Artist's Viewfinder

  • 4 Найкращий додаток для камери iPhone для кінематографа: FiLMiC Pro

4 найкращі додатки для камери iPhone 2023 року

Найкращий професійний додаток для камери iPhone: Halide Mark II

Перш за все, Halide Mark II пропонує найповніший набір елементів управління і функцій серед усіх додатків для камер iOS на сьогоднішній день. Від гістограм, до наведення на різкість і тривалих експозицій до п’ятнадцяти секунд – Halide пропонує великий і вичерпний набір функцій, який задовольнить навіть найвибагливішого користувача. Жести гортання (наприклад, гортання вгору або вниз для корекції експозиції) неймовірно зручні та забезпечують простоту і чистоту інтерфейсу, хоча їх освоєння може зайняти деякий час, перш ніж ви зможете надійно робити швидкі знімки.

Однією з нових (і найкращих) особливостей Halide є відмінна підтримка ProRAW. Поки це стосується тільки iPhone 12 Pro і 12 Pro Max, але, імовірно, ProRAW стане стандартною опцією в майбутніх моделях iPhone. Перевага ProRAW полягає в поєднанні якості RAW-зображень з обчислювальною фотографією, яка дає змогу камерам iPhone бути на голову вищими за своїх конкурентів.

Коли Apple представила ProRAW, компанія Halide провела глибоке дослідження його роботи і в підсумку змогла об’єднати найкращі можливості свого застосунку з перевагами нового формату Apple. Слід зазначити, що Halide призначений винятково для зйомки фотографій – у самому застосунку немає опцій редагування або обробки.

Найкращий додаток для редагування фотографій на iPhone: Darkroom

Darkroom – один із найрейтинговіших фотозастосунків для користувачів iOS, але Darkroom значно перевершує інший відомий застосунок VSCO за можливостями редагування і пропонує функції професійного рівня в дуже зручному для новачків оформленні.

Інтерфейс і дизайн застосунку є одними з найкращих у світі, оскільки він має дуже чистий і простий у використанні редактор RAW з усіма очікуваними повзунками та кривими, пакетним редагуванням, налаштуваннями портретного режиму, рамками з урахуванням змісту, бібліотекою фільтрів (включно з можливістю створення власних), а також підтримкою ProRAW і HDR.

Darkroom – це не лише потужний застосунок для редагування, а й дуже компетентний відеоредактор, на що не можуть претендувати багато інших застосунків. Нарешті, як і в Lightroom, є версія для настільних комп’ютерів, доступ до якої можна отримати, якщо підписатися на мобільну версію (або навпаки) – ще один бонус, який є рідкістю серед конкурентів. Загалом користувацький досвід не відрізняється від Lightroom, але він трохи чистіший і зручніший для новачків.

Найкращий додаток-аксесуар для iPhone для фото- і відеозйомки: Mark II Artist's Viewfinder

Найкращий додаток-аксесуар для iPhone для фото- і відеозйомки: Mark II Artist's Viewfinder

Більшість із нас думають про камери смартфонів так само, як і про інші фотоапарати: пристрої з єдиною метою – робити фотографії (або відео). Але вони також можуть бути неймовірно корисними інструментами для зйомки – в даному випадку, як емулятор видошукача для фотографів і кінематографістів. В App Store доступно безліч варіантів, але жоден з них не є таким функціональним і повним, як Mark II Artist’s Viewfinder.

Для тих, у кого невеликі камери, які легко переносяться, це може здатися дрібницею, але для фотографів і кінематографістів, які працюють переважно зі штатива, можливість попередньо візуалізувати свої знімки і точно вибудувати кадр – або розвідати місце зйомки – перш ніж переміщати всю установку, може стати просто знахідкою і заощадити незліченну кількість часу. Artist’s Viewfinder має шалено вражаючий каталог “віртуальних” камер і об’єктивів на вибір. 

Застосунок підтримує використання додаткових об’єктивів (включно з анаморфотними 1,33x і 1,55x), містить тринадцять варіантів співвідношення сторін, дає змогу переглядати кілька форматів знімання (наприклад, кроп 2K з матриці 4K), користувацькі фокусні відстані, призначені для користувача камери та задники, безліч варіантів ліній кадру, а також усі звичайні ручні елементи керування експозицією та фокусуванням, характерні для інших застосунків, плюс захоплення зображень у форматі RAW. Фотографії, зроблені в застосунку, зберігаються з метаданими, що містять інформацію про модельовану камеру й об’єктив, а також додаткові геотеги. Також є дуже корисна опція запису треків, збережених у стандартному форматі GPX, які можна використовувати пізніше або надіслати помічникам, членам знімальної групи або в прокатні контори.

Варто зазначити, що цей застосунок працює найкраще, якщо ваш iPhone оснащений як стандартним, так і надширококутним об’єктивом, інакше ви не зможете змоделювати що-небудь нижче 26 мм в еквіваленті для повнокадрової камери. І, звичайно, він працює ще краще, якщо у вас є ультраширококутний, ширококутний і телеоб’єктив.

Найкращий додаток для камери iPhone для кінематографа: FiLMiC Pro

FiLMiC Pro – це, мабуть, найвідоміший і найвідоміший застосунок для відеозйомки, який добре зарекомендував себе, і не дарма. Його професійно використовували для зйомок найрізноманітніших фільмів, починаючи з фільмів Netflix, музичних кліпів і закінчуючи популярними інді-фільмами Sundance.

Він пропонує практично все, що тільки можна побажати від відеозастосунку: інструменти для повної ручної експозиції, частоту кадрів від 1 кадру за секунду до 240 кадрів за секунду для повільного та швидкого руху, запис таймлапсів, зебри, гістограми, пікінг фокусу, ручне фокусування, несправжній колір, кодування до 150 Мбіт/с у 4K, набір професійних аудіофункцій, інтеграцію з деякими імбалами DJI, Zhiyun та Movi і багато іншого.

Підтримка анаморфування, що включає автоматичне де-сквіз, прекрасно поєднується з анаморфотними об’єктивами 1,33x і 1,55x, такими як Moment або Beastgrip. Вона навіть дає змогу записувати LOG-гаму для максимального динамічного діапазону та гнучкості під час подальшої обробки. Підтримка Dolby Vision HDR доступна на iPhone 12 серії, як і 10-бітний SDR.

Деякі з цих функцій – наприклад, LOG-гамма – доступні тільки під час купівлі набору Cinematographer’s Kit за додаткові $13,99. Також доступна функція FiLMiC Remote ($9,99), яка дає змогу використовувати другий пристрій iOS (iPhone або iPad) як бездротовий монітор або для керування записувальним пристроєм, що особливо зручно під час зйомки з крана/стріли/слайдера або просто для того, щоб звільнити оператора від обов’язку наводити фокус. Є навіть функція чистого виходу HDMI. Вартість FiLMiC Pro становить $2,99 на тиждень або $49,99 на рік.

Одні користувачі цінують максимальний контроль, інші – простоту; одні прагнуть вичавити з камери всю можливу якість зображення, а інші просто хочуть швидко перейти від камери до Instagram або Facebook. У наш час є застосунок практично для всіх і для всього, тож, сподіваємося, один із 4 застосунків не залишить вас байдужими і відповідатиме всім очікуванням більшості людей від камери iPhone.