Огляд смартфона Vivo V23: підійде кожному
Vivo V23 - це дешевший із пари телефонів серії V23, останньої в лінійці смартфонів компанії, орієнтованих на селфі та стиль. З огляду на це, V23 має точно таку саму подвійну камеру selfie, як і потужніший V23 Pro, а також незвичний дизайн зі зміною кольору, хоча цього разу він укладений у квадратну рамку в стилі iPhone.
Зміст

Дизайн і збірка
- Оздоблення зі зміною кольору
- Квадратні краї в стилі iPhone
- Скляна задня панель
Дизайн Vivo V23 виділяється кількома очевидними способами
Перше – це колір. Так, ви можете купити його в чорному кольорі, але більш цікавим є оздоблення “Sunshine Gold”, що має золотий вигляд більшу частину часу, але переходить у вражаючий глибокий бірюзовий колір, коли скло потрапляє на світло, завдяки УФ-реактивному покриттю. Це новинка, але дуже розумна, і, ймовірно, вона з’явиться в інших телефонах цього року – Realme вже присвоїла цю технологію для телефонів Realme 9 Pro.
Навіть той факт, що задня панель телефону укладена в скло, є родзинкою, тому що за цю ціну ви з набагато більшою ймовірністю знайдете телефони з пластиковим корпусом в інших місцях. Так, скло крихкіше, тому ви можете розглядати це як недолік, але це допомагає V23 виглядати і відчувати себе набагато дорожче, ніж він є насправді.
Якщо подивитися далі, то ви напевно помітите, наскільки сильно він схожий на iPhone. На екрані є широкий виріз – завдяки подвійним камерам selfie – але більш важливим є вибір на користь повністю квадратних сторін корпусу. Це залишає V23 відчуття неоригінальності, але якщо ви збираєтеся наслідувати чиюсь мову дизайну, то Apple – непоганий вибір. Проте, якщо ви не є його шанувальником, V23 Pro замість цього обирає вигнуті краї, і тому має набагато менш “яблучний” вигляд.
Бічні сторони Vivo V23
Не завадить і те, що завдяки вищій висоті та тоншому співвідношенню сторін цього телефону порівняно з пристроями Apple, його справді зручніше тримати в руці, ніж більшість iPhone, кути менше впиваються в долоні. Він також важить лише 179 г, що дуже мало для сучасного телефону.
У той час як дисплей захищає Schott Xensation Up (конкурент Gorilla Glass), на задньому склі такого захисту немає, як немає і рейтингу IP для захисту від пилу та води. Це трохи засмучує, оскільки означає, що яким би гарним не був дизайн телефону, вам безумовно захочеться якомога швидше накрити його чохлом.
Дисплей и звук
- AMOLED-дисплей середнього розміру
- Частота оновлення 90 Гц
- Динамік, що розчаровує
V23 оснащений 6,44-дюймовим екраном – досить середній розмір для сучасного Android – з частотою оновлення 90 Гц. Це може здатися розчаруванням, оскільки телефони з частотою оновлення 120 Гц вже стали звичним явищем, але Vivo замість цього віддала перевагу панелі AMOLED, що означає чудове перенесення кольорів і глибокий чорний колір на додаток до плавної анімації, що забезпечується частотою оновлення 90 Гц.
Перевага використання AMOLED полягає також у наявності вбудованого в дисплей сканера відбитків пальців. Цей сканер доволі швидкий і надійний, і в мене немає до нього претензій. Розблокування за обличчям також можливе завдяки фронтальним камерам.
Дисплей Vivo V23
Шкода, що наявність двох камер selfie вимагає великого вирізу. Це може додати привабливості iPhone, але виглядає трохи нав’язливо, особливо зараз, коли багато аналогічних телефонів використовують набагато менш нав’язливе розташування камер.
Що стосується звуку, то, на жаль, ви не отримаєте стереозвук. Є один динамік, спрямований вниз, але, чесно кажучи, він не дуже хороший. Він досить гучний, але навіть на низьких рівнях гучності звук бруднуватий, а басів мало навіть за стандартами смартфонів. Як це вже стало типовим, тут немає спеціального роз’єму для навушників.
Технічні характеристики та продуктивність
- Чипсет Dimensity 920 середнього рівня
- Плавна робота
- 5G
V23 працює на чипсеті Dimensity 920 від MediaTek – це невелике зниження порівняно з Dimensity 1200, встановленим у його побратимі Pro. Він поєднується з 8 або 12 ГБ оперативної пам’яті та 128 або 256 ГБ пам’яті, яка не розширюється, оскільки немає слота microSD.
Акумулятор і зарядка

- Час автономної роботи протягом усього дня
- Дротова зарядка потужністю 44 Вт
- Немає бездротової зарядки
Акумулятор ємністю 4200 мАг, що входить до комплекту поставки, можливо, трохи нижчий за середній для Android, але на практиці він справляється. Завдяки енергоефективному чипсету, V23 розтягує цю батарею до комфортного повного дня звичайного використання, а деякі менш часті користувачі, можливо, навіть виявлять, що цей пристрій працює два дні.
Vivo V23 USB-C
Дротова зарядка потужністю 44 Вт досить швидка, щоб за півгодини зарядити телефон на 71%, чого має бути достатньо для того, щоб телефон пропрацював до кінця дня. Підтримка бездротової зарядки відсутня, але це типово для цієї ціни – було б великим сюрпризом, якби вона була включена.
Камера
- Чудові селфі при денному світлі
- Обмежена продуктивність за низької освітленості
- Вторинні об’єктиви, що розчаровують
Встановлення камер у V23 дещо незвичне, хоча б у тому сенсі, що фронтальні камери, мабуть, цікавіші, ніж тилові. Тут є дві камери selfie: основна з роздільною здатністю 50 Мп і ультразум 8 Мп. Основна камера відмінно працює при хорошому освітленні, деталізована і чітка зйомка забезпечується завдяки діафрагмі f/2.0 – незвично великій для камери selfie на телефоні. Результати зазвичай яскраві та різкі, і це особливо добре, якщо врахувати, наскільки доступним є цей телефон – деякі телефони вдвічі дорожчі не роблять селфі так добре.
Камера Vivo V23 selfie
Позитивним моментом є те, що ви отримуєте можливість використання надширококутної камери, але оскільки 8-Мп сенсор тут різко поступається за якістю основному об’єктиву, а за слабкого освітлення він просто жахливий, мені здається, що це не зовсім правильний компроміс.
Якщо фронтальна камера фактично така сама, як і в V23 Pro, то задні камери відрізняються – принаймні, основний об’єктив. Камера з роздільною здатністю 64 Мп і f/1.9 безумовно поступається 108-Мп камері на Pro, але вона непогана. Як і її фронтальний побратим, вона найкраще працює при хорошому освітленні, але, незважаючи на відсутність OIS, набагато краще справляється з темними умовами, імовірно, завдяки ширшій діафрагмі та більшому сенсору. Фотографії в нічному режимі дійсно непогані, навіть вдається правильно експонувати яскраве світло в темному оточенні.
Задня камера Vivo V23
Якщо у мене і є проблеми із задньою камерою, то вони в основному пов’язані з автофокусом. У кількох випадках він дійсно промахувався повз правильну точку фокусування, особливо під час зйомки крупним планом. Крім того, він настільки повільний, що я виявив майже неможливість сфотографувати кішку, що має бути серйозним аргументом проти будь-якого телефону.
Два інших задніх об’єктива – це ще один 8-Мп надширококутний об’єктив, який приблизно такий самий гарний, як і передній, і 2-Мп макрооб’єктив, який дійсно не на висоті – але ви знайдете вторинні об’єктиви аналогічної якості практично на будь-якому телефоні за цією ціною.
Програмне забезпечення
- Поставляється з Android 12
- Немає гарантованих оновлень
Додатки для Vivo V23
У той час як обов’язкові функції Android 12 включені, наприклад, нова панель конфіденційності та оповіщення про використання камери або мікрофона, ви не отримаєте всіх косметичних змін, представлених Google. Зокрема, функція Material You, яка налаштовує кольори користувацького інтерфейсу на основі палітри шпалер, у версії Android 12 від Vivo відсутня.
У той час як Vivo обіцяла, що флагмани серії X (включно з нещодавніми X70 Pro і X70 Pro+) отримуватимуть три роки основних оновлень версій Android і безпеки, для V23 такої обіцянки не було. Тому, хоча він запускається з Android 12, я не знаю, до яких майбутніх версій Android буде оновлено телефон, хоча Android 13 цього року, принаймні, ймовірний.
Vivo V23 – гідний універсал, але на сучасному ринку середнього класу цього часто недостатньо. Такий телефон повинен десь досягти успіху, і, на жаль, камера selfie тут недостатньо хороша, щоб стати перевагою телефону – особливо з огляду на дивний вибір позбавити його OIS, який був у попередника.
Дизайн може допомогти цьому телефону сподобатися більшій кількості людей, завдяки поєднанню оздоблення, що змінює колір, і форми, натхненної iPhone, хоча, звичайно, це справа смаку, як і більшість деталей телефону. V23, звичайно, не поганий телефон, але він просто не робить достатньо, щоб обігнати деяких вражаючих конкурентів, і не дотягує саме там, де він має бути найсильнішим.