Поради

Який антивірус вибрати: найнадійніші програми

Чи потрібне вам антивірусне програмне забезпечення для вашого ПК з Windows? Так, потрібне. Ось що найкраще підходить для захисту від шкідливих програм і не тільки. Антивірусне програмне забезпечення стало більш досконалим, адаптуючись до більш досконалих шкідливих програм, оскільки люди проводять більше часу в Інтернеті. Найкраще антивірусне ПЗ забезпечує безпечний перегляд сайтів, захист від шкідливих програм і контрольовані завантаження, тому ви можете бути спокійні, перебуваючи в Інтернеті. Пошук хорошого антивірусного ПЗ особливо важливий для користувачів операційних систем Microsoft, таких як Windows 10 і Windows 11.

Зміст

  • 1 Рекомендації

  • 2 Microsoft Defender

  • 3 Norton 360 з LifeLock Select

  • 4 Bitdefender Antivirus Free Edition

  • 5 Основи антивірусного захисту: на що звернути увагу?

Який антивірус вибрати: найнадійніші програми

Ми готові допомогти вам знайти антивірусне програмне забезпечення, яке найкращим чином відповідає вашим потребам. Зверніть увагу, що антивірусне ПЗ – це лише частина головоломки кібербезпеки. Кіберзлочинці стають дедалі витонченішими, і що більше кроків ви зробите для забезпечення своєї безпеки в Інтернеті, то безпечніше ви будете. Безпечна віртуальна приватна мережа допоможе захистити вашу конфіденційність в Інтернеті, а менеджер паролів допоможе вам створювати та відстежувати надійніші облікові дані для входу в систему. Усі ці інструменти необхідні для захисту вашої особистої інформації.

Рекомендації

Якщо ви шукаєте безкоштовний антивірусний захист або готові заплатити за програму, що пропонує більше функцій безпеки, ми допоможемо вам. Ось із чого слід почати пошук найкращого антивірусного програмного забезпечення для ваших конкретних потреб.

Структура цін на антивірусні послуги може бути складною, оскільки постачальники часто пропонують низькі початкові ціни, щоб залучити вас до їхніх послуг. Після першого розрахункового періоду – зазвичай це рік або два, залежно від придбаного плану – сума, яку ви платите за послуги, може суттєво зрости. Звичайний тариф на послуги може бути вдвічі вищим за ознайомлювальний, а інколи й більшим. Обов’язково ознайомтеся з умовами плану підписки до здійснення покупки, щоб не отримати небажаний сюрприз після продовження підписки.

Microsoft Defender

Безкоштовний антивірус вбудований у Windows 10 і Windows 11.

Платна версія: Windows Defender Advanced Threat Protection доступний корпоративним користувачам за окрему плату.

Чесно кажучи, якщо ви стежите за безпекою комп’ютера – оновлюєте програмне забезпечення, використовуєте надійні паролі (за допомогою менеджера паролів), уникаєте несподіваних листів і не переходите за підозрілими посиланнями, що можуть бути спробами фішингу, – ви, ймовірно, зможете уникнути атак нульового дня й атак викупного ПЗ. А безкоштовне антивірусне ПЗ Microsoft Defender Antivirus, встановлене на Windows 10, забезпечить вам захист від шкідливих програм, якщо ви все ж послабите пильність. Насправді, це одна з найкращих антивірусних програм. 

Ця безкоштовна антивірусна програма вбудована в Windows, вона ввімкнена за замовчуванням, антивірусний механізм робить свою справу, і це антивірусне рішення покриє основи інтернет-безпеки. Microsoft часто випускає нові оновлення. Defender також дає змогу налаштувати потрібний вам рівень захисту, даючи вам контроль над блокуванням потенційно небажаних застосунків і захистом папок і файлів від атаки здирників. Windows 10 і 11 автоматично вимикає власний антивірус Windows Defender під час встановлення стороннього антивіруса. Якщо ви видалите сторонній антивірус, Windows знову ввімкне свій власний антивірус.

Norton 360 з LifeLock Select

Платформи: Windows 10 і 11 плюс MacOS, Android, iOS.

Безкоштовної версії немає, але доступна безкоштовна 30-денна пробна версія. 

Norton 360 з LifeLock Select

Уже довгий час Norton Security – тепер він називається NortonLifeLock і більше не входить до складу Symantec – отримує високі оцінки від AV-Test, AV Comparatives і SE Labs за виявлення вірусів і шкідливих програм. Антивірус Norton надає найкраще в галузі програмне забезпечення безпеки для ПК, Mac і мобільних пристроїв. Їхні продукти включають Antivirus Plus, Norton Secure VPN, Norton 360 for Gamers, Norton 360 with LifeLock Select та інші. На додаток до захисту від шкідливих програм і вірусів для комп’ютера та мобільних пристроїв, цей антивірусний пакет забезпечує резервне копіювання 100 ГБ у хмару, інструменти безпечного перегляду веб-сторінок, безпечну VPN, менеджер паролів, батьківський контроль і захист від крадіжки особистих даних і шахрайства LifeLock. Хоча не всі ці послуги обов’язково є найкращими у своєму класі, отримати їх усі в одному пакеті – привабливий варіант.

Bitdefender Antivirus Free Edition

Найкраща безкоштовна антивірусна альтернатива для Windows.

Платформи: Windows 10 і 11 плюс macOS, Android, iOS.

Якщо ви хочете зробити крок уперед у захисті свого ПК без шкоди для гаманця, то безкоштовне антивірусне програмне забезпечення Bitdefender для Windows 10 і 11 важко перевершити. Це програмне забезпечення для захисту Windows пропонує моніторинг у режимі реального часу на предмет вірусів, шкідливих і шпигунських програм, а також захист від вимагання. Bitdefender Antivirus Free Edition легко налаштовується і не заважає вам, поки ви його не потребуєте. А захист, який пропонує цей антивірусний продукт, є надійним. Антивірусне програмне забезпечення Bitdefender постійно отримує найвищі оцінки за антивірусний захист і зручність використання від авторитетної незалежної лабораторії тестування AV-Test. Безкоштовна версія антивірусу поширюється на один ПК з Windows. Для ширшого захисту ви можете вибрати Bitdefender Total Security або Bitdefender Antivirus Plus. Антивірусний пакет за передплатою дає змогу захистити п’ять пристроїв (Windows, MacOS, iOS і Android), встановити батьківський контроль на комп’ютері дитини і запустити VPN.

Основи антивірусного захисту: на що звернути увагу?

Обрати найкраще антивірусне програмне забезпечення для Windows – значить знайти таке, що забезпечує безпеку вашого комп’ютера, не займає багато системних ресурсів, просте у використанні та не заважає, поки воно вам не знадобиться. Ось на що слід звернути увагу.

Ефективність

Звичайно, антивірусне програмне забезпечення виконує перевірку на наявність відомих вірусів і шкідливих програм і може забезпечувати захист у режимі реального часу. Крім того, воно стежить за сумнівними веб-сайтами та підозрілими посиланнями, щоб уберегти вас від неприємностей. Воно також може забезпечувати захист від викупів і відстежувати несподівану поведінку, яка може бути ознакою нових, ще не ідентифікованих вірусів і шкідливих програм. Вам потрібне антивірусне програмне забезпечення, яке може успішно ідентифікувати ці невідомі онлайн-загрози без великої кількості помилкових спрацьовувань.

Антивірус невибагливий до системних ресурсів

Вам не потрібне антивірусне програмне забезпечення, яке перевантажує ресурси вашого комп’ютера. Якщо після встановлення програми веб-сайти відкриваються повільно, додатки завантажуються або відкриваються повільно, а копіювання файлів займає більше часу, ніж очікувалося, можливо, вам варто спробувати інший сервіс. Доброю новиною є те, що всі обрані нами програми пропонують безкоштовну пробну версію або гарантію повернення грошей, щоб ви могли випробувати антивірусну програму, тож якщо після встановлення ваша система працює повільно, можливо, вам варто продовжити пошуки.

Вартість і знижки

Не платіть тільки за антивірусний захист. Перед покупкою перевірте наявність знижок на сайті компанії. Часто пропонуються ціни, розраховані на 10 пристроїв, але ви можете скоротити витрати на антивірусні пакети, якщо вам потрібно захистити три або п’ять пристроїв. Ви також можете знайти знижки на сторінці програми на Amazon.

Конфіденційність

Щоб бути ефективним, антивірусне ПЗ повинно стежити за тим, що відбувається з вашим комп’ютером, повідомляти на сервери компанії про незвичну поведінку і забезпечувати надійний захист банківських операцій. Компанії стверджують, що вони максимально анонімізують ці технічні дані, щоб захистити вашу конфіденційність. Перед покупкою прочитайте їхні заяви про конфіденційність, щоб дізнатися, що компанії роблять з інформацією, якою ви ділитеся.

Захист для інших платформ

Microsoft, безумовно, є найбільшою мішенню для вірусів і шкідливих програм. Але Android посідає друге місце, причому трохи менше ніж 1% застосунків, встановлених на пристроях Android, мають у Google Play Protect категорію потенційно шкідливих застосунків, або PHA. Загроза для MacOS і особливо iOS невелика, частково через жорсткий контроль Apple над своїми магазинами додатків. Хоча Mac і зазнає атак з боку застосунків, це рідкість, і якщо ви завантажуєте застосунки тільки з магазинів застосунків для Mac і iOS і не втрачаєте пильності під час переходу по посиланнях і завантаженні файлів, ви можете обійтися без антивірусного застосунку на пристроях Apple.