Техніка

5 найкращих геймпадів для ПК: варіанти для будь-якого бюджету

Найкращі геймпади для ПК варіюються від недорогих дротових аксесуарів до бездротових моделей преміум-класу, напханих всілякими "ніштяками". Ми допоможемо у виборі найкращого варіанту для вас, надавши варіанти на будь-який смак.

Зміст

 • 1 Геймпад Microsoft Xbox One

 • 2 Геймпад Logitech F310

 • 3 Бездротовий геймпад Xbox One Elite серії 2

 • 4 Геймпад Astro C40 TR

 • 5 Геймпад Sony DualShock 4

 • 6 Як вибрати найкращий ігровий геймпад для ПК?

5 найкращих геймпадів для ПК: варіанти для будь-якого бюджету

Геймпад Microsoft Xbox One

Переваги:

 1. Зручний, ергономічний дизайн
 2. Миттєва сумісність із більшістю комп’ютерних ігор
 3. Непогана якість збірки
 4. Зручні кнопки

Недоліки:

 1. У старих моделях відсутня підтримка Bluetooth

Геймпад Xbox One від Microsoft використовує вражаючу якість збірки та ергономіку панелі Xbox 360 і покращує їх, роблячи його найкращим універсальним геймпадом для будь-якого типу ігор. D-pad геймпада перейшов від дискового стилю 360 до більш традиційного чотиристороннього хрестоподібного стилю, що забезпечує більш високу точність.

Плечові кнопки так само зручно натискати, як і тримати на них пальці, а тригери гудуть, що забезпечує поліпшений зворотний зв’язок. Стікери мають гладку центральну частину і шорсткі краї для зменшення ковзання, а кнопка Xbox Guide була переміщена вгору і в бік від центральних кнопок меню, щоб уникнути випадкових натискань.

Геймпад Xbox One Controller відмовився від химерних додаткових функцій, зосередившись на тому, щоб стати найзручнішим і найкомфортнішим варіантом для ігор усіх жанрів. Оскільки пристрій має таку ж миттєву підтримку plug-and-play, як і пед 360, він працюватиме практично з усіма сучасними комп’ютерними іграми з підтримкою геймпадів. Остання версія бездротового геймпада Xbox One оснащена текстурованими задніми ручками, а також підтримкою Bluetooth, що обіцяє кращий радіус дії, а також підтримку бездротового зв’язку на ПК з Windows без використання донгла.

Xbox Series X проти PS5: як вибрати між двома найбільшими ігровими консолями
Читайте також
Xbox Series X проти PS5: як вибрати між двома найбільшими ігровими консолями

Геймпад Logitech F310

Переваги: 

 1. Доступний за ціною
 2. Знайомий, простий у використанні дизайн
 3. Працює з більшістю сучасних комп’ютерних ігор

Недоліки:

 1. Дешева якість збірки

Компанія Logitech вже давно пропонує користувачам ПК широкий асортимент якісних аксесуарів, як економічних, так і висококласних, і F310 цілком відповідає цьому родоводу.

Розташування кнопок аналогічно геймпаду PlayStation, із симетричними, вирівняними знизу стіками управління. D-pad F310, який в інших геймпадах іноді є чимось другорядним, має чуйний дизайн, який добре підходить для таких платформерів, як Shovel Knight, а також для простого серфінгу в меню та комбінацій кнопок у Final Fantasy XIV.

Включаючи підтримку якомога більшої кількості ігор, Logitech прагне зробити F310 єдиним геймпадом для ПК, який вам коли-небудь знадобиться. Геймпад встановлюється і миттєво працює з більшістю сучасних ігор для ПК, але у нього є й інші доповнення, що дозволяють використовувати його в інших іграх. Якщо ви хочете грати зі старими іграми для ПК, які існували до появи сучасних стандартів введення, таких як DirectInput, ви можете перемкнути фізичний перемикач, щоб перевести пристрій у цей режим.

Бездротовий геймпад Xbox One Elite серії 2

Переваги:

 1. Преміальний дизайн, що задовольняє вимогам
 2. Тонни можливостей налаштування
 3. Підтримка трьох вбудованих профілів
 4. Підтримка USB-C і зарядний кейс

Недоліки:

 1. Передні рукоятки можуть бути слизькими
 2. Дорогий
Бездротовий геймпад Xbox One Elite серії 2

Бездротовий геймпад Xbox One Elite вже був найкращим геймпадом високого класу для ПК, а Series 2 робить його ще кращим. Остання версія геймпада від Microsoft вирізняється поліпшеними ручками, великою кількістю варіантів блокування курка для швидшої стрільби, поліпшеними змінними компонентами і ще більш тонким налаштуванням програмного забезпечення.

Неймовірно надійний застосунок Xbox Accessories дає змогу повністю перепризначити кожну кнопку геймпада, а також налаштувати чутливість стіків і курків на свій смак. Ви можете зберегти до трьох профілів на геймпаді, щоб завжди бути готовим до улюблених ігор. Elite Series 2 також оснащений акумулятором, що перезаряджається (нарешті!) і портом USB-C (теж нарешті!), і може заряджатися навіть у доданому чохлі. Якщо ви серйозно ставитеся до Gears, Fortnite або Forza, цей геймпад – те, що вам потрібно.

Геймпад Astro C40 TR

Переваги:

 1. Преміальний, задовільний дизайн
 2. Тонни можливостей налаштування
 3. Працює як у дротовому, так і в бездротовому режимі

Недоліки:

 1. Неідеально підходить для маленьких рук
 2. Трохи жорсткий D-pad
 3. Дорогий

Astro C40 TR – один із найбільш висококласних і багатофункціональних геймпадів для ПК, а також надійна альтернатива популярному бездротовому геймпаду Elite від Microsoft. Як і інші геймпади високого класу, C40 TR має кнопки, що повністю перепризначуються, і чутливість курків/стиків. Хоча Astro більше відома своїми гарнітурами, C40 TR демонструє, що компанія може робити й інші периферійні пристрої не гірше.

Але на цьому C40 не зупиняється – ви також можете повністю змінити розташування стіків і d-pad, що дасть вам змогу вибрати зміщені стіки в стилі Xbox або паралельні стіки в стилі PS4. C40 трохи важкувата і є одним з найдорожчих варіантів високого класу, але це чудовий вибір для тих, хто готовий заплатити за тонну інструментів налаштування. 

Геймпад Sony DualShock 4

Переваги:

 1. Неймовірно зручний
 2. Настроювані тачбар, лайтбар і гіроскоп, що налаштовуються
 3. Повне налаштування в Steam

Недоліки:

 1. Не так нативно підтримується, як геймпад Xbox One

Розташування і хват DualShock 4 зручні як ніколи, а тригери і стіки особливо добре опрацьовані порівняно з їхніми аналогами для PS3. Також є сенсорна панель на передній панелі, яка привносить деякі цікаві можливості у звичний дизайн. DualShock 4 відмінно працює з такими іграми, як Shovel Knight і Final Fantasy XIV, і дедалі більше сучасних ігор включають вбудовану підтримку геймпада Sony.

Ба більше, DualShock 4 тепер повністю підтримується в Steam, а це означає, що ви можете налаштувати тачпад, панель освітлення і скористатися широкими можливостями ремаппінгу і чутливості, які є в Steam Controller від Valve. Ви навіть можете задіяти гіроскоп DualShock 4, що дасть вам змогу, наприклад, прицілюватися в шутері за допомогою управління рухом. Однак, як не дивно, якщо ви хочете використовувати DualShock 4 для віддаленої гри PS4 на ПК, можливо, для найкращих ігор PS4 з розділеним екраном, вам доведеться під’єднати його через USB-кабель або використати один зі старих, важкодоступних бездротових адаптерів Sony.

Як вибрати найкращий ігровий геймпад для ПК?

Як вибрати найкращий ігровий геймпад для ПК?

Найголовніше, що потрібно враховувати під час купівлі одного з найкращих ігрових геймпадів для ПК, – це те, яку фізичну конфігурацію ви хотіли б отримати. Якщо ви хочете щось, що має вигляд і відчувається як традиційний геймпад консолі, купіть геймпад Xbox One. Якщо ви хочете щось, що має приблизно такий самий вигляд і відчуття, але не заперечуєте проти дротової конфігурації, вам підійде Logitech F310.

З іншого боку, якщо ви хочете щось преміум-класу, вам підійде Xbox One Elite Wireless Controller Series 2 або Astro C40 TR. Ці геймпади дуже схожі на стандартні геймпади для консолей, але ви можете значною мірою налаштувати їх під себе. Однак за ці опції доведеться заплатити – точніше, десь на 100-150 доларів більше, ніж за стандартний геймпад.

Ціна також є одним із чинників. Як правило, складніші геймпади коштують більше грошей; бездротові геймпади також дорожчі за свої дротові аналоги.