Техніка

Xbox Series X проти PS5: як вибрати між двома найбільшими ігровими консолями

PlayStation 5 і Xbox Series X надійшли в продаж у листопаді 2020 року. Однак через проблеми з ланцюжком поставок і всілякі глобальні складнощі ви все ще можете зважувати свої варіанти, вирішуючи, яку консоль купити. З цілою низкою приголомшливих ексклюзивних ігор, прив'язаних до кожної з них, і набором багатообіцяючих нових функцій, які дозволять вам глибше зануритися в ігровий процес, варто розібратися в деталях, щоб зрозуміти, яка консоль наступного покоління підходить саме вам.

Зміст

  • 1 Технічні характеристики

  • 2 PlayStation 5

  • 3 Xbox Series X

  • 4 Як порівняти консолі?

  • 5 Деталі та продуктивність

  • 6 Сховище

  • 7 Дизайн і порти

  • 8 Периферійні пристрої

  • 9 Програмне забезпечення та сервіси

  • 10 Що вибрати?

Xbox Series X проти PS5: як вибрати між двома найбільшими ігровими консолями

Технічні характеристики

PlayStation 5  Xbox Series X
Ціна $399 / $499 $499
Оперативна пам’ять 16 ГБ 16 ГБ
Сховище 825ГБ SSD 1TB SSD
Потужність процесора 10.28 Teraflops 12.14 Teraflops
Швидкість процесора 3,5 ГГц 3,6 ГГц
Розміри 26 см × 10,4 см × 39 см  15.1 см x 15.1 см x 30.1 см
Вес 4/4.5 кг з дисководом 4,5 кг
Порти 1 x USB type-C, 3 x USB type-A, HDMI 2.1, Ethernet 3 x USB type-A, HDMI 2.1, Ethernet

PlayStation 5

Будучи вельми бажаною технікою, PlayStation 5 також являє собою монументально потужну ігрову консоль. Володіючи потужністю графічного процесора понад 10 терафлопс, консоль здатна перетравити такі графічно насичені ексклюзиви, як Returnal, Gran Turismo 7 і Horizon: Заборонений Захід”. Як і в Series X, твердотільний накопичувач PS5 скорочує час завантаження, даючи вам змогу швидко переміщатися по картах відкритого світу за лічені секунди. Накопичувач ємністю 825 ГБ дасть вам змогу завантажити кілька великих ігор, перш ніж він заповниться, а якщо ви захочете ще більше збільшити свою постійну бібліотеку, то зможете розширити пам’ять.

У цьому поколінні Sony зосередилася на зануренні в гру, і ця мантра найгостріше звучить у контролері DualSense з його чудовою технологією вібрації, тактильними адаптивними тригерами та вбудованим динаміком. Розроблений у PS5 рушій Tempest Engine забезпечує 3D-аудіо через динаміки телевізора або будь-яку гарнітуру, що наближає гравців до ігрових звукових ландшафтів та оточення. 

Sony історично уникала моделі послуг за передплатою, але нещодавно розкрила плани зі створення PlayStation Plus Premium, оновленої версії багатокористувацької підписки PlayStation Plus і потокового сервісу PlayStation Now, який пропонуватиме бібліотеку ігор для завантаження або потокового відтворення, подібно до Xbox Game Pass. Залежно від рівня підписки – а їх існує три – бібліотека може включати доступ до ігор PS1, PS2, PSP і PS3 через хмарну потокову передачу і цифрові завантаження.

Xbox Series X

Xbox Series X – це найпотужніша консоль нового покоління на ринку, що володіє колосальною потужністю в 12 терафлопс. Вона здатна відтворювати ігри у форматі 4K зі швидкістю до 120 кадрів за секунду, тож ви зможете насолодитися деталізацією і плавністю кадрів таких чудових ексклюзивів, як Halo Infinite і Forza Horizon 5. Стриманий дизайн Series X у формі міні-холодильника відрізняється від попередніх поколінь, але – чудова новина – консоль, як і раніше, має дуже елегантний і невибагливий вигляд, коли її ставлять на підставку для телевізора. 

Крім поліпшеної графіки і більш високої частоти кадрів, найочевиднішим поліпшенням Xbox Series X має бути більш швидкий час завантаження. Твердотільний накопичувач консолі ємністю 1 ТБ дає змогу завантажувати ігри та проходити екрани завантаження практично миттєво для багатьох ігор. Ви також можете скористатися функцією швидкого відновлення операційної системи Xbox, що з’явилася в Series X, яка призупиняє збереження до трьох ігор Xbox Series X і більше для ігор зі зворотною сумісністю. Quick Resume дає змогу повернутися до гри з того місця, на якому ви зупинилися, незалежно від того, зберегли ви гру чи ні.

Як порівняти консолі?

Конкуренція залишається запеклою. Щоб допомогти вам розібратися в цьому галасі, ми розглянемо деякі основні області, в яких ці два титани відрізняються один від одного, щоб ви знали, яку консоль купувати. Розуміння відмінностей між дизайном і технічними характеристиками кожної консолі дуже важливе, але зміст – це найважливіша динаміка в сучасному ігровому ландшафті. Xbox Series X і PS5 різняться за підходом до сервісів і програмного забезпечення, причому по обидва боки прірва в якості та кількості.

Деталі та продуктивність

Деталі та продуктивність

Xbox Series X і PS5 ближчі за потужністю і продуктивністю, ніж здається. Звичайно, Series X технічно потужніший, але в багатьох іграх приріст у частоті кадрів і чіткості зображення здається відносно незначним. Швидше за все, ви не помітите графічної різниці між двома консолями в більшості ігор. Вони обидві здатні запускати ігри з роздільною здатністю 4K зі швидкістю до 120 кадрів на секунду. (І Sony, і Microsoft стверджують, що в теорії консолі здатні працювати в роздільній здатності 8K, але зараз така можливість недоступна). Жодна з цих консолей не змусить вас пошкодувати про те, що ви взяли її в пару до одного з найкращих ігрових телевізорів на ринку. Продуктивність обох пристроїв, зрештою, зводиться до того, як розробники використовують консолі для створення програмного забезпечення, що максимально використовує їхні компоненти.

Однак, крім технічних характеристик, Series X володіє деякими практичними перевагами завдяки своїй додатковій потужності. Наприклад, вона може призупиняти кілька ігор за допомогою функції Quick Resume, тож, наприклад, ви можете грати і призупиняти Psychonauts 2, Assassin’s Creed Valhalla і The Ascent, а потім повернутися до будь-якої з них, де ви зупинилися. PS5, тим часом, може призупинити тільки ту гру, в яку ви граєте в даний момент. Як ми вже говорили, SSD-накопичувачу PS5 не потрібно багато часу, щоб завантажити гру з нуля, але вам потрібно бути уважнішими до збережень і потенційно втраченого прогресу.

Сховище

Пам’ять – ще один фактор, про який слід подумати. Xbox може мати 1 ТБ пам’яті, але ви зможете використовувати лише близько 802 ГБ. PS5 має 825 ГБ пам’яті, але ви можете використовувати лише 667 ГБ. Розширення пам’яті дійсно корисно для обох консолей, так що можна стверджувати, що в даному випадку це не має значення. З іншого боку, додаткові 135 Гб дозволять вам придбати ще дві-три гри (або Call of Duty: Vanguard).

У PS5 менше місця для зберігання, але вона компенсує це своїм підходом до оновлюваної внутрішньої пам’яті. Якщо ви не проти розкрити PS5, ви можете придбати і вставити туди один з декількох SSD-накопичувачів M.2 сторонніх виробників і з відносною легкістю збільшити обсяг пам’яті. У Xbox Series X використовується інший підхід: фірмова дорога карта розширення Seagate, яка вставляється в спеціальний слот у задній частині консолі.

Дизайн і порти

PS5 – космічного віку й інопланетна, тоді як Xbox Series X – стримана і брутальна. Розміри та химерні обриси PS5 можуть відштовхувати або приваблювати, залежно від вашого стилю, в той час як Xbox важко не захопитися компактністю та елегантністю. Єдина відмінність між портами полягає в тому, що PS5 пропонує вхід USB-C, що є надійним доробком на майбутнє та зручно для швидкого заряджання.

Периферійні пристрої

Наголос Sony на занурення в гру в цьому поколінні призвів до появи DualSense, контролера USB-C PS5, який забезпечує переконливі тактильні вібрації, адаптивні тригери і внутрішній звук, що робить значні кроки до повного занурення в гру, покращуючи характеристики ігрового процесу від моменту до моменту. Заїдання зброї відображатиметься на тригерах, як і натяг лука або павутини в іграх з відкритим світом. Ви зможете відчути на долонях краплі дощу і тупіт ніг, а динамік контролера доповнить внутрішньоігровий звук. З огляду на технічне плато між консолями, це велика перемога PlayStation 5, коли йдеться про створення відчуттів нового покоління. (Ігрова гарнітура Pulse 3D від Sony також спеціально налаштована на 3D-аудіо PS5 і просторові відчуття в грі).

Контролер Xbox Series X має той самий дизайн, що й у попередніх поколіннях, але це означає, що він також є одним із найвсюдисущих і найдоступніших контролерів на ринку. Тактильні відчуття так само хороші, а порт USB-C, кнопка “поділитися” і текстурована панель – приємний штрих. Зрештою, обидва контролери прекрасно себе почувають і відмінно підходять для ігор, але якщо вам важливі наворочені функції і занурення в гру, то DualSense просто чудовий.

Програмне забезпечення та сервіси

Будь-який експерт скаже вам, що, коли справа доходить до вибору ігрової консолі, контент – це король. Xbox і PlayStation мають деякі спільні риси, але водночас відрізняються в підході до програмного забезпечення і сервісів.

За останнє покоління Sony випустила цілий каталог визнаних критиками і перспективних ексклюзивних ігор і франшиз, таких як Bloodborne, God of War, The Last of Us, Uncharted, Marvel’s Spider-Man та інші. Sony створила міцну репутацію PS4, і важко ігнорувати високу якість її продукції. За короткий термін життя PS4 Sony вже почала робити те ж саме на PS5, випустивши такі ігри, як Deathloop, Demon’s Souls і Ratchet and Clank: Rift Apart. Важко сперечатися з тим, як консоль показала себе в програмному забезпеченні для ранніх користувачів, а в розробці перебувають такі бажані ігри від придбаних Sony студій, як God of War: Ragnarok і Star Wars Eclipse.

Xbox, тим часом, зазнавала труднощів з розробкою ігор протягом більшої частини покоління Xbox One. Однак придбання компанією Microsoft компаній Bethesda, Activision Blizzard і багатьох інших розробників ігор зрушило ситуацію з мертвої точки. Тепер Microsoft володіє ключами до таких франшиз, як Call of Duty, The Elder Scrolls, Fallout і багатьох інших, а в розробці перебуває безліч нових цікавих ігор від придбаних студій, які під вивіскою Xbox Game Studios перевершують за розміром PlayStation Studios. 

Програмне забезпечення та сервіси

Що вибрати?

PS5 і Xbox Series X мають дуже схожі технічні характеристики, тому вибір більше залежить від способу життя, який Sony і Microsoft хочуть запропонувати за допомогою своїх новітніх консолей. Якщо ви хочете віддати перевагу серії однокористувацьких ігор, то вам варто звернути увагу на PlayStation 5. Якщо ж ви шукаєте доступність, безліч ігор і максимальну віддачу, то найкращим вибором буде Xbox Series X.