Поради

5 характеристик дисплея, які варто врахувати під час вибору ноутбука

Якщо ви перебуваєте на ринку ноутбуків, вам слід звернути увагу на тип використовуваного в них екрана. Не всі екрани однакові, і екран низької якості може стати вирішальним фактором. Зрештою, ви будете дивитися на нього протягом тривалого часу. На жаль, усі ці абревіатури, рейтинги та безглузді на перший погляд цифри можуть збити з пантелику. Не знаєте різниці між IPS і TN дисплеєм? Заплуталися в тому, скільки "ніт" повинен мати ваш екран? Ви потрапили за адресою. Ось на що слід звернути увагу під час вибору екрана ноутбука.

Зміст

  • 1 Розмір екрана

  • 2 Роздільна здатність екрана

  • 3 Типи панелей

  • 4 Яскравість

  • 5 Частота оновлення

5 характеристик дисплея, які варто врахувати під час вибору ноутбука

Розмір екрана

Перше, що вам потрібно врахувати під час вибору екрана ноутбука, – це його розмір. Екрани ноутбуків вимірюються по діагоналі від кута до кута. Їхній розмір варіюється, проте більшість із них належить до категорії 13-15 дюймів, але можна знайти ноутбуки й меншого розміру (11-12 дюймів). І навпаки, можна знайти ноутбуки зі значно більшими екранами. Найпоширеніший – 17 дюймів, проте є й такі, які ще більші.

Розміри екранів ноутбуків

Як правило, найпоширенішими є екрани з діагоналлю від 13 до 15 дюймів. Вага ноутбука збільшується зі зростанням розміру екрана, тому якщо ви використовуєте ноутбук переважно в дорозі, вам, найімовірніше, варто зупинитися на 13-дюймовій моделі. Якщо ж ваш ноутбук переважно живе вдома, то краще вибрати 15-дюймовий екран, оскільки додаткова площа полегшить роботу з ним.

Роздільна здатність екрана

Усі екрани ноутбуків складаються з пікселів. Пікселі – це, по суті, крихітні окремі точки, які відображають різні елементи екрана вашого ноутбука. Працюючи в унісон, ці пікселі здатні відображати зображення, яке ви бачите на екрані ноутбука. Що більше пікселів, то вища роздільна здатність екрана. Більш висока роздільна здатність екрана означає більш чітке і ясне зображення.

Пікселі екрана ноутбука

Під час купівлі ви побачите ноутбуки з екранами різної роздільної здатності. Ми рекомендуємо вибирати ноутбук з екраном 1920 x 1080 або вище. Ви можете зустріти екрани з меншою роздільною здатністю. Як правило, такі ноутбуки мають нижчу ціну. Це якраз той випадок, коли “ви отримуєте те, за що платите”. Екрани з вищою роздільною здатністю мають більше пікселів, що означає, що вони здатні відображати більше контенту. Ви також можете вибрати ноутбук з екранами з вищою роздільною здатністю, наприклад 2560 x 1440 (2K) або 3840 x 2160 (4K). Хоча ці більш високі роздільні здатності забезпечують більш чітке зображення, вони можуть споживати більше енергії.

Типи панелей

Коли мова заходить про екрани для ноутбуків, виробник може вибрати найрізноманітніші панелі, і всі вони мають різну ціну. Не дивно, що панелі вищої якості коштують дорожче, і ця додаткова вартість перекладається на споживача.

Панелі для екранів ноутбуків

  1. TN (Twisted Nematic) – це найстаріший тип панелей, вони прості та дешеві у виробництві. У результаті екрани TN часто зустрічаються в пристроях нижчого класу. Як правило, вони страждають від поганих кутів огляду і менш точної передачі кольору. Проте, панелі TN відомі відносно високою частотою оновлення і більш бюджетними характеристиками.
  2. IPS (In-Plane Switching) – ці панелі були покликані усунути проблеми екранів TN. Панелі IPS мають відмінні кути огляду і кращу точність передачі кольору. Як ви вже здогадалися, панелі IPS дорожчі у виробництві. Тому їх зазвичай можна зустріти в пристроях середнього та вищого цінового діапазону.
  3. OLED (Organic Light Emitting Diode) – усі дисплеї складаються з пікселів із підсвічуванням, що дає змогу користувачеві бачити дисплей. У традиційних світлодіодних дисплеях підсвічування висвітлює всі пікселі. Це може призвести до того, що деякі кольори будуть виглядати розмитими, а чорні – більш сірими. OLED-дисплеї, навпаки, здатні вмикати і вимикати підсвічування кожного окремого пікселя. Це забезпечує більш точну передачу кольору і чіткість чорного кольору. У той час як OLED-екрани широко поширені в смартфонах, у ноутбуках вони зустрічаються дещо рідше. Проте, багато виробників пропонують ноутбуки з OLED-екранами, однак це, як правило, пропозиції вищого класу.

Яскравість

Яскравість

Яскравість екрана ноутбука значно впливає на зручність його використання. Використання ноутбука на вулиці або в добре освітленому приміщенні може призвести до розмиття екрана. Погана видимість екрана може зіпсувати вашу продуктивність, тому наявність екрана, який добре читається на вулиці, є обов’язковою умовою. Це означає, що екран має бути здатний стати яскравішим за навколишнє світло, щоб його можна було читати.

Яскравість екрана вимірюється в “нітах”. Для простоти розуміння запам’ятайте, що чим вище ніт, тим яскравіший екран. Для ноутбуків, на загальну думку, яскравість екрана має бути не менше 250 ніт. З огляду на це, якщо ви часто використовуєте ноутбук на вулиці або під прямими сонячними променями, вам, імовірно, варто вибрати ноутбук, здатний випромінювати понад 300 ніт. Існують дисплеї, які можуть похизуватися значно більшою кількістю ніт, однак яскравіший екран споживатиме більше енергії, що призведе до швидшого розрядження батареї.

Частота оновлення

Частота оновлення визначає плавність зображення. Для того щоб зображення було плавним, екран повинен “перемальовувати” відображувану інформацію багато разів на секунду. Швидкість, з якою екран може це робити (вимірюється в герцах), називається частотою оновлення.

Комп’ютерні дисплеї працюють із частотою оновлення 60 Гц. Це забезпечує плавний рух. За меншого значення такі операції, як переміщення миші, виглядатимуть ривками. Деякі моделі ноутбуків можуть похвалитися значно вищою частотою оновлення – у природі зустрічаються дисплеї з частотою 120, 144, 240 і навіть 360 Гц. Екрани ноутбуків із вищою частотою оновлення зазвичай трапляються в дорожчих моделях. Однак вища ціна не обов’язково означає, що ви отримаєте переваги.

Звичайний користувач ноутбука, найімовірніше, не помітить особливої різниці між стандартними 60 Гц і вищими. Проте, якщо ви геймер, ви помітите більш чітке зображення. Чи отримаєте ви користь від вищої частоти оновлення, залежить від того, що ви збираєтеся робити зі своїм ноутбуком, і від вашого індивідуального сприйняття.