Техніка

Топ-7 найпоширеніших поломок ноутбука

У сучасну епоху ноутбуки домінують на ринку. Продажі ноутбуків, що випускаються великими виробниками, стрімко зростають. Не можна заперечувати портативність і зручність ноутбуків порівняно з персональними комп'ютерами. Тому ми не можемо звинувачувати користувачів у тому, що вони відмовляються від своїх ПК і переходять на ноутбуки. Однак, як і інші гаджети, ноутбуки також уразливі та схильні до пошкоджень і ремонту. Ви напевно чули, що багато людей упускають свої телефони і ламають їх, але є також багато людей, які неакуратно використовують свої ноутбуки і в підсумку роблять багато ремонтів.

Зміст

 • 1 Найпоширеніші несправності ноутбуків

 • 2 Несправність батареї

 • 3 Розбитий екран

 • 4 Пошкоджений жорсткий диск

 • 5 Несправність шарніра

 • 6 Поломка материнської плати

 • 7 Пошкодження водою

 • 8 Несправність вентилятора процесора

Топ-7 найпоширеніших поломок ноутбука

Найпоширеніші несправності ноутбуків

 1. Батарея, що вийшла з ладу
 2. Розбитий екран
 3. Зламаний жорсткий диск
 4. Несправність шарніра
 5. Несправність материнської плати
 6. Відмова вентилятора процесора
 7. Пошкодження водою

Несправність батареї

Для нас головна перевага ноутбука в тому, що його можна брати з собою і використовувати в будь-якому місці протягом тривалого часу. Однак тут є одна заковика. Щоб ми могли використовувати ноутбук у будь-якому місці протягом тривалого часу, ноутбук повинен мати хорошу батарею. Який сенс від ноутбука, якщо доводиться весь час тримати зарядний пристрій під’єднаним до мережі, вірно?

Це одна з найпоширеніших несправностей, яка може трапитися з ноутбуком, – несправна батарея. Коли ви купуєте новий ноутбук, він, безсумнівно, забезпечить вам чудовий час автономної роботи, але з часом ви можете зіткнутися з проблемою поганого або меншого часу автономної роботи. Це спричинено розрядом батареї. Ще однією ознакою того, що у вашого ноутбука розрядилася батарея, є дуже повільне заряджання або повна відсутність заряджання. Дехто може сказати, що в цьому випадку роз’єм постійного струму занадто вільний. Якщо проблему можна вирішити, відрегулювавши роз’єм, значить, роз’єм постійного струму ослаблений, і його потрібно відремонтувати. Якщо це не так, то необхідно замінити батарею ноутбука. В Інтернеті є багато посібників, які можуть підказати вам, як замінити батарею ноутбука.

Для початку ви можете спробувати вийняти батарею і вставити її. Якщо проблема не зникне, у вас не залишиться іншого вибору, окрім як віднести ноутбук у ремонтну майстерню і замінити батарею. Ви можете знайти чудові пропозиції на батареї для ноутбуків в інтернет-магазинах. Якщо ви не хочете міняти батарею самостійно, ми настійно рекомендуємо вам віднести ноутбук до фахівця, який знає, як зробити цю роботу ефективно.

Розбитий екран

Поряд з такими перевагами, як портативність, ноутбуки вважаються дуже вразливими. Однією з найбільш крихких частин ноутбука є його екран. Ми бачили багато людей, які кидали свої ноутбуки на землю і в підсумку отримували розбиті екрани. Це також одна з найпоширеніших несправностей ноутбуків. З екраном ноутбука може виникнути безліч проблем. Деякі екрани ноутбуків можуть взагалі нічого не відображати, тоді як деякі можуть показувати слабкі зображення або ми бачимо різнокольорові горизонтальні або вертикальні лінії. Пікселізація зображення і мерехтіння під час увімкнення і вимкнення також є одними з ознак розбитого екрана.

Крім падіння ноутбука з висоти, можливі й інші сценарії, які можуть пошкодити екран. Наприклад, закриття ноутбука із залишеним на клавіатурі предметом, як-от мобільний телефон або флеш-накопичувач, може призвести до поломки або виходу з ладу екрана.

Ми наполегливо рекомендуємо вам піклуватися про екрани ваших ноутбуків, оскільки вони коштують недешево. Якщо стався невеликий збій і його можна легко усунути, то це вже інша історія. Якщо ж вам доведеться замінити весь екран ноутбука, це сильно вдарить по вашому гаманцю. І знову ми рекомендуємо не намагатися замінити або відремонтувати екран самостійно через його крихкість. Вам слід віднести ноутбук до найближчої майстерні з ремонту ноутбуків і отримати його заміну або ремонт звідти.

Розбитий екран

Пошкоджений жорсткий диск

Ще одна дуже поширена несправність, яку усувають багато сервісів, – це відмова або пошкодження жорстких дисків. Це буває важко відстежити, тому що ознаки несправного жорсткого диска схожі на багато інших несправностей. Зазвичай система завантажується нормально, але ви починаєте відчувати зниження продуктивності. Інший сценарій – під час увімкнення ноутбука завантажувальний пристрій не розпізнається. Ще однією ознакою пошкодженого жорсткого диска є поява незвичних звуків, таких як скрегіт або цокання. Якщо ви спостерігаєте у свого ноутбука будь-яку з цих ознак, не гайте часу і терміново несіть його в майстерню з ремонту ноутбуків.

Якщо ви продовжуєте використовувати жорсткий диск, що вийшов з ладу, це може погіршити ситуацію. Найгірший сценарій – це коли ви ігноруєте несправний жорсткий диск і втрачаєте всі важливі дані, що зберігаються на ньому. Настане момент, коли ви не зможете отримати доступ до жодних даних на жорсткому диску. Тоді вам буде дуже складно відновити дані з диска, не відправляючи його в дорогу фірму з відновлення даних. Жорсткі диски для ноутбука можуть виявитися дорогими. Зазвичай це залежить від моделі та виробника вашого ноутбука. Наприклад, жорсткі диски для MacBook від Apple коштують дорожче, ніж жорсткі диски, що встановлюються в ноутбуки Dell.

Несправність шарніра

Кожен любить налаштовувати екран свого ноутбука так, як йому хочеться, вірно? Постійне використання ноутбука може призвести до того, що шарніри вийдуть з ладу або зламаються. Це одна з найпоширеніших несправностей ноутбуків. У разі поломки шарнірів екран не зможе зберігати своє положення. Це може навіть призвести до пошкодження екрана через падіння або падіння екрана в разі поломки шарнірів. Шарніри ноутбука крихкі і зазвичай зроблені не з найкращого матеріалу. Це одна з причин, чому вони легко ламаються. Шарніри також можуть бути пошкоджені, коли ноутбук відкривають більше кута, на якому він має зупинитися, або коли його беруть за кришку.

Гарною новиною є те, що їх можна легко відремонтувати. Це не коштуватиме вам дорого порівняно з іншими видами ремонту. Ви також можете знайти спосіб тримати ноутбук відкритим, якщо зламані петлі, але ми рекомендуємо вам відремонтувати їх якомога швидше.

Несправність шарніра

Поломка материнської плати

Це, безумовно, найстрашніша і найдорожча поломка ноутбука. Багато старих ноутбуків із тривалим використанням стикалися з цією проблемою. Ця несправність вимагає більшого досвіду, оскільки для ремонту материнської плати необхідно розібрати весь ноутбук. Потім плата витягується і ремонтується на мікроскопічному рівні. Для ремонту материнської плати також використовується дуже дороге обладнання.

Основною причиною поломки є проблема з нагріванням. Тому єдиний спосіб запобігти цьому – тримати ноутбук якомога прохолоднішим. Використання ноутбука на колінах також може призвести до поломки материнської плати, оскільки під час використання ноутбука на колінах може бути закритий забір повітря для витяжного вентилятора, розташованого на днищі. Це може виявитися дуже небезпечним.

Ще один запобіжний захід, який ви можете вжити у зв’язку з цією проблемою, – завантажити і встановити безкоштовне програмне забезпечення, яке може контролювати температуру вашого ноутбука. Крім того, у міру старіння ноутбука постійна робота процесорів на 100% також може викликати стрибок температури ноутбука. Ви можете спробувати запустити його на 95%, що призведе до зниження температури ядра. Якщо ваш ноутбук продовжує нагріватися після нормального використання, не гайте часу і віднесіть його в сервіс. Краще перестрахуватися, ніж потім переплачувати за ремонт материнської плати, вірно?

Пошкодження водою

Ще одна несправність ноутбука, яка дуже поширена серед користувачів ноутбуків, – це пошкодження водою. Багато користувачів випадково проливають воду або напої на свої ноутбуки. Це може призвести до внутрішніх пошкоджень або навіть до поломки ноутбука. Вам може пощастити, якщо вода не потрапить далі клавіатури, і ви отримаєте шанс врятувати свій ноутбук від виходу з ладу. Ми розповімо про те, що робити, якщо ви пролили воду на ноутбук. 

 1. Перший і найважливіший крок – вимкнути ноутбук і витягти з нього адаптер і батарею. Головна мета – переконатися, що через його схему не має пройти жодного вольта струму. Для вилучення батареї з ноутбука вам знадобиться деяке обладнання. Потім слід від’єднати все зовнішнє обладнання.
 2. Тепер необхідно висушити ноутбук. Для цього можна використовувати рушник або фен. Після цього потрібно витягти якомога більше обладнання. В Інтернеті можна знайти безліч посібників про те, як витягти жорсткий диск, оперативну пам’ять або інші знімні компоненти.
 3. Тепер потрібно дати ноутбуку висохнути і не вмикати його протягом деякого часу. Коли ви вирішите, що він повністю висох, зберіть його і увімкніть. Сподіваємося, що він працюватиме як раніше.

Несправність вентилятора процесора

Вентилятор процесора встановлений для того, щоб зробити його більш холодним і запобігти нагріванню. Перший шум, який ви чуєте під час увімкнення ноутбука, – це звук увімкненого вентилятора процесора. Є багато випадків, коли вентилятор процесора переставав працювати, і це одна з найпоширеніших несправностей ноутбука.

Виявити, що вентилятор процесора не працює, нескладно. Крім того, що ви не чуєте звуку під час завантаження, інші ознаки можуть включати раптове вимкнення ноутбука і його перезавантаження тільки після натискання кнопки живлення. Це також може призвести до того, що ноутбук перестане завантажуватися. Найчастіше вентилятор процесора може не працювати через застряглий у ньому пил. Найкращий засіб – віднести ноутбук до фахівця з ремонту ноутбуків і почистити вентилятор.

Отже, це деякі з найпоширеніших несправностей ноутбуків. Сподіваємося, наші поради допоможуть вам усунути поломки вашого пристрою.