Огляди

Топ-3 мікрофони для геймерів

Якщо ви проводите непомірну кількість часу за комп'ютером, то велика ймовірність, що ви граєте хоча б в одну багатокористувацьку гру. Вам обов'язково знадобиться пристойний мікрофон, щоб мати можливість координувати свої дії з товаришами по команді, але для цього вам не потрібно професійне обладнання. Тут представлені найкращі ігрові мікрофони на ринку для Discord, VOIP або внутрішньоігрового чату.

Зміст

 • 1 Elgato Wave 3

 • 2 Blue Yeti X

 • 3 HyperX Quadcast S

 • 4 Як вибрати найкращий ігровий мікрофон?

Топ-3 мікрофони для геймерів

Elgato Wave 3

Дебютний мікрофон Elgato призначений для стримерів, які бажають додати якісний звук у свої стрими без зайвого клопоту. Wave 3 – це багатофункціональний мікрофон із частотою 96 кГц, який звучить неймовірно, простий у використанні та сумісний із більшістю настільних маніпуляторів.

Дизайн Wave 3 являє собою золоту середину між сучасним зовнішнім виглядом і естетикою старого мікрофона. Згодом цей дизайн нам сподобався. Адаптер, що входить до комплекту, не вимагає замовлення спеціальних кріплень або чого-небудь ще. Ємнісна кнопка вимкнення звуку також є приємним моментом.

Спеціальне програмне забезпечення Elgato, Wave Link, працює як цифровий аудіомікшер, який керує всіма аспектами вашого потоку з одного місця. Ви можете підключити до 8 каналів для ігрового звуку, кілька мікрофонів, навіть ігровий чат. Користувачі Xsplit і OBS можуть додати Wave Link як основне джерело звуку, що є порятунком. Більшість стримерів скажуть вам, що найбільш дратівливою і непередбачуваною частиною стриму завжди є звук. 

Зручно, що технологія Clipguard від Elgato автоматично регулює рівні, не дозволяючи їм коли-небудь досягати червоної позначки. Clipguard “автоматично стабілізує перевантажені звукові хвилі перед надсиланням їх на комп’ютер”. Це означає, що мікрофон буде автоматично регулювати рівні в міру трансляції. Отже, навіть якщо ви задуваєте мікрофон у режимі реального часу, тому що у вас напад крику після смерті BS у Fortnite, Wave: 3 зробить усе можливе, щоб ваші гучні крики поразки не вивели з себе тих, хто слухає ваш стрім. 

Найголовніше, Wave 3 звучить просто чудово. Навіть за мінімального посилення можна почути кожну дрібницю в моєму похмільному голосі після побачення, аж до чмокання пересохлих губ. Мені слід пити більше води. Члени моєї групи в Call of Duty Warzone сказали, що я звучав досить чисто, як і мої колеги під час конференц-дзвінків, хоча я знову рекомендую тримати посилення на низькому рівні, щоб не чути гул вашого комп’ютера, коли ви намагаєтеся поговорити з членами команди.

Кардіоїдна полярна діаграма в кінцевому підсумку обмежує універсальність Wave 3, але це гідний варіант, якщо ви шукаєте простий у використанні мікрофон для вашого наступного стріму.

Переваги:

 1. Розроблено для потокового мовлення
 2. Інтуїтивно зрозуміле налаштування
 3. Простий дизайн

Недоліки:

 1. Не сильно виділяється серед конкурентів
 2. Схильний до фонового шуму

Blue Yeti X

Blue Yeti X

Не дарма мікрофони Blue завжди посідають гідне місце в списку найкращих. Blue Yeti X – це гібридна модель Nano та оригінального Yeti, сплав найкращих якостей обох. Навіть коли на ринку з’являються нові мікрофони, Yeti X залишається надійною рекомендацією для тих, хто шукає мікрофон з відмінним звучанням. 

Міцний мікрофон тепер має передню панель зі світлодіодним підсвічуванням, яка дає змогу з першого погляду контролювати рівень гучності, а якість звуку залишається на висоті. Функціональність “розумної ручки” також дає змогу на ходу регулювати посилення, рівень гучності навушників (у разі використання вбудованого 3,5-мм роз’єму) і режими змішування. Це означає, що ви можете регулювати гучність звуку в навушниках, гучність звучання для інших і гучність навушників – усе це з передньої панелі пристрою.

На задній панелі Yeti X знаходиться єдина кнопка, яка перемикає чотири варіанти налаштування мікрофона. Є кардіоїдний для запису і потокового мовлення, всеспрямований для великих розмов з великою кількістю людей, двоспрямований для подкастів на двох людей і стерео для… ну, мабуть, ASMR.

Коли мова заходить про якість мікрофона, стає зрозуміло, чому цей мікрофон, як і раніше, обирають багато професійних подкастерів і стримерів. Він чіткий і чистий, з вражаюче широким діапазоном, що дає змогу чітко передати ваш голос під час запису.

Недоліком цього мікрофона є те, що він досить громіздкий, але підставка, що входить до комплекту, відмінно тримає його на столі. Вона також добре справляється з тим, щоб вібрації не проникали через неї в мікрофон, викликаючи дратівливий зворотний зв’язок. 

Blue нещодавно випустила Yeti X для World of Warcraft Edition. Вона володіє тими ж функціями, що і Yeti X, за винятком красивого дизайну в чорному кольорі із золотим оздобленням і витонченими фентезійними гліфами по всьому мікрофону. Що ще важливіше, він дає змогу озвучувати різні раси Warcraft, як-от гноми, імпи і, звісно ж, орки. Ви також можете знайти Yeti X у різних кольорах, які підійдуть для більшості моделей ПК і настільних комп’ютерів.

Переваги:

 1. Найкращий за звучанням мікрофон
 2. Світлодіодна передня панель
 3. Програмне забезпечення Blue Vo!ce має велику універсальність

Недоліки:

 1. Низька мікрофонна стійка
 2. Порти можна легко пошкодити

HyperX Quadcast S

HyperX Quadcast S

Орієнтований на геймерів HyperX Quadcast S – це чудовий мікрофон для геймерів або стримерів, які шукають простий у використанні мікрофон із чистим звучанням. Хоча за якістю звуку він не дотягує до Yeti X, Quadcast S компенсує це дизайном і набором функцій.

Найбільша перевага Quadcast S полягає в тому, що він оснащений вбудованими функціями, які зазвичай стають дорогими доповненнями для інших потокових мікрофонів. Вбудований амортизаційний тримач запобігає випадковим ударам мікрофона, які трапляються під час суперечливого матчу Warzone або занадто активного чату Discord. Вбудований поп-фільтр також є приємним доповненням.

Сенсорна кнопка вимкнення звуку у верхній частині мікрофона також чудова. Часто кнопки і перемикачі вимкнення звуку видають гучне клацання під час запису. Це не так. Quadcast S – це оптимальне співвідношення ціни, звуку і можливостей, якщо ви хочете додати щось до вашої прямої трансляції.

З погляду технічних характеристик, S більш-менш ідентичний торішньому Quadcast, пропонуючи ті самі частотні характеристики 20 Гц-20 кГц, бітрейт 16 біт, три 14-мм конденсатори і дає змогу вибирати між чотирма полярними діаграмами спрямованості. Мікрофон відмінно передає якість голосу. Навіть під час конференц-дзвінків вас буде добре чутно.

Що стосується програмного забезпечення, HyperX Quadcast S використовує своє власне програмне забезпечення Ngenuity для роботи з RGB, і це практично все. Тобто, ви можете налаштувати такі речі, як рівень мікрофона і отримати опис кожної полярної діаграми спрямованості. Але в іншому, порівняно з Elgato Wave, це досить обмежений набір опцій, який поставляється з цифровим аудіомікшером, або з Blu! Voice, що дає змогу застосовувати аудіофільтри.

Він все ще зберігає свій зовнішній вигляд мікрофона для спортивних радіопередач, що не для всіх, але в цьому є певний шарм. Динамічне RGB-підсвічування – чудове. Це виглядає так, ніби ви говорите в лавову лампу. 

Хоча RGB вражає, вона не заслуговує на оновлення для наявних власників Quadcast, оскільки мікрофон такий самий, як і минулого року, за винятком світлового шоу. Але якщо ви вибираєте між Quadcast і Quadcast S, динамічна RGB завжди може відлякати тих, хто хоче чогось скромнішого. У цьому випадку Quadcast, ймовірно, більше підходить вам.

Переваги:

 1. Простота налаштування використання
 2. Чутлива до дотику кнопка вимкнення звуку, чутлива до дотику
 3. Вбудоване протиударне кріплення

Недоліки:

 1. Підсвічування сподобається не всім

Як вибрати найкращий ігровий мікрофон?

Найважливішим аспектом ігрового мікрофона є якість звуку. Для того щоб стати вартісною інвестицією, спеціалізований мікрофон повинен являти собою значне поліпшення порівняно з мікрофонами гарнітури. Саме тому ми часто оцінюємо мікрофони з відмінною якістю звуку вище за інші, які можуть мати більше бонусних функцій або бути виготовлені з більш високоякісних матеріалів.

Усе це приємно мати, але в кінцевому підсумку все зводиться до того, наскільки розбірливим може бути ваш мікрофон. Особливо в іграх, де ваше голосове введення має конкурувати з виром дій, драматичними звуковими ефектами і, можливо, іншими гравцями.

Зручність використання теж важлива, але, відверто кажучи, всі мікрофони з цього списку дуже прості в установці та використанні. Вторинним питанням має бути ціна. Ціна між $100 і $150 – це, здається, щось на кшталт “золотої середини” для найкращих ігрових мікрофонів. Звичайно, ви можете вибрати бюджетніші моделі, але ваші можливості будуть більш обмеженими. Вибирайте дорогий мікрофон, тільки якщо, крім високої якості звуку, модель володіє специфічними функціями, які вам дуже потрібні і які ви не можете знайти в дешевших моделях.